Son Dakika

Köyüne Ev Yapmak İsteyenlere Devlet 30.000 Lira Hibe Verilecek

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümün ardından kırsal alanda yapılacak dönüşüm projelerinde köylülere de kira yardımı yapacak. Köydeki vatandaş da kenttekiler kadar kira yardımı alacak. Bakanlık kırsal dönüşüm kapsamında Kütahya'daki Kureyşler Köyü, Kahramanmaraş'taki Gücüksu Köyü ve Karaman'daki Güldere Köyü pilot olarak belirledi. Son aşamaya gelen çalışmalar kapsamında yöresel dokuyu ve kimliği de yansıtan kırsal dönüşüm çalışmaları yapılacak. 2017 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde Köy
Tasarım Rehberi hazırlanacak. Bakanlık proje kapsamında Kalkınma Bakanlığı ile görüşmeler yaparak kırsal dönüşüm için 2015 yatarım programına 25 milyon liralık proje teklifi yaptı.Devlet Arazileri ve Meraları Ücretsiz Kiralanacak işte Detayları


Köyde ev yapmak için kredi


Köyde ev yapmak için kredi almak isteyenler; yeni bir ev sahibi olmak için, köye dönüş yaparak, prefabrik veya normal ev yapabilmek için konut kredisi, mortgage ve inşaat kredisi veren bankalar ile köyde ev kredisinden ve köye dönüş projesinden bahsedeceğiz.

Köyde ev yapma şartları

Köyde inşaat yapmak, ilçe veya şehir merkezlerinde olduğundan daha farklıdır. Köyde ev yapmak için kredi almak istiyor iseniz, öncelikle köyde ev yapma şartları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Köyde ev yapmak isteyenler için yönetmelik maddeleri aşağıda belirtilmiştir.


Köy Evi Bina Cephe ve İstikametleri; Madde 46 – Bina cephe ve istikametlerinin, köy ve mezraların mevcut teşekkülü esas alınarak tayin ve tesbitine Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.
Köy Evi Komşu Mesafeleri; Madde 47 – Komşu mesafeleri, civarın yapı düzeni ve karakterine, yapılacak binaların münferit konut veya tarımsal işletme birimi (ahır, samanlık, arabalık v.b.) oluşuna göre Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.
Köy Evi Binalara kot verilmesi; Madde 48 – Binalara parselin yüz aldığı yolun;
1) Bordür taşı konulmuş ise, binanın ön cephe hattı ortası hizasındaki bordür taşı üst seviyesinden,
2) Yol kaplaması yapılmış, bordür taşı konulmamış ise, bina ön cephe hattı ortası hizasındaki yol kaplamasının en üst seviyesinden,
3) Yol kaplaması yapılmamış, bordür taşı konulmamış ise, yolun halihazır başlangıç ve bitiş noktaları arasında geçirilecek bir kırmızı hatta göre bina ön cephe ortası hizasından, kot verilir.
Yapı Şartları ; Madde 49 – Parsel büyüklükleri hakkındaki hükümlere uymayan parsellerde, uygun hale getirilmedikçe yeni yapı ve ilave yapı yapılmasına izin verilmez.
Köyde ev yapma şartları hakkında internet ortamında daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. Sizlere köye ev yapmak için kredi veren bankalardan bahsetmek istiyoruz.

Köyde ev yapmak için gerekli belgeler ve evraklar

1- Başvuru dilekçesi,
2- Arsa tapusu,
3- Koordinatlı plan örneği (Kadastro müdürlüğünden temin edilecek.),
4- Nüfus cüzdanı,
5- İkametgah senedi
6- Yapılacak köy evinin yoldan ve komşu parsellerden çekme mesafelerine ilişkin Köy İhtiyar Heyeti kararı.

Kosgeb ev inşaat kredisi

Kosgeb tarafından, ev yapmak isteyenlere, inşaat kredisi veya konut kredisi desteği gibi bir destek paketi bulunmamaktadır. Yalnız iş kurmak isteyenler ve bu iş ile ilgili, bina yapımı ve tadilat işleri için hazırlanan iş planı doğrultusunda kosgeb ev yapma kredisi alınabilir.

Köyde ev yapmak için kredi nasıl alınır?

 • Ziraat bankası köyde ev yapma kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Halkbank köyde ev yapanlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Akbank ihtiyaç kredisi ile köyde ki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Garanti bankası inşaat kredisi ile tüm inşaat masraflarınızı ve ev yapmak için giderlerinizi finansman edebilirsiniz.
 • TEB inşaat yapanlar ve ev yapmak için paraya ihtiyaç duyanlara kredi vermektedir.

Köyde ev yapanlara hibe ve destek kredileri

Köyde ev yaparak köye yerleşenlere, devlet tarafından çeşitli hibe ve destekleme kredileri verilmektedir. Köye dönüş kredisi bu projelerden biri olup, köye kesin dönüş yapanlara 30 bin lira hibe kredi verilecektir. Bunun yanında çiftçilere Kosgeb tarım kredisi verilebilmektedir.
Köye dönüş proje ve desteği ile köyde inşaat ve köyde ev yapmak için kredi almak için Devlet Destekleri ve en uygun kredi veren bankalara başvurabilirsiniz.Köyüne dönmek isteyen çiftçilere hibe projesi

Köye dönüş kredisi projesi parası teşvikleri hibesi ve desteklemeleri köye kesin dönüş yaparak hayvancılık yapmak isteyen genç çiftçilere veriliyor. Köye dönüş için otobüs eşya taşıma, göç götürme parası isteyenler içinde yardım yapılacak. Devlet tarafından, tarım ve hayvancılık alanında birçok hibe kredi ve faizsiz kredi verildiğini hepimiz bilmekteyiz. Devlet kurumları, yerli üretimi, tarımı hayvancılığı ve çiftçiliği her çeşitli kurumlar ve bankalar vasıtasıyla desteklemeye devam etmektedir. Köye dönüş projesi de bu krediler ve desteklemeler kapsamında yer alan bir projedir.

Köye dönüş kredisi teşvikleri?

Büyük şehirlerde ki çarpık kentleşmeyi, göçü ve işsizliği önlemek üzere, tarım ve hayvancılığa teşvik etmek üzere verilen kredi ve hibelerdir. Köye dönüş kredisi alarak, yeniden köylerine yerleşen, tarla, bahçe alan, çiftçilik veya hayvancılık ile uğraşan birçok kişi mevcuttur.

Köye dönüş kredisi şartları nelerdir?

Köye dönüş desteği almak için iyi bir iş planınız ve bu iş planı için hazırlanmış bir projeniz olması gerekmektedir. Gerek tarım gerekse hayvancılık sektöründe köye dönüş parası alabilirsiniz. Devlet kurumlarının olduğu gibi, KOSGEB köye dönüş kredisi, Ziraat Bankası köye dönüş parası gibi, finansman sağlayan kurumlarında, Tarım ve hayvancılık alanında verdikleri kredilerin genel ve özel şartları mevcuttur.

Köye dönüş projesi 2017 yılında uygulanacak mı?

Köyde üretim yapacak genç çiftçilere Devlet tarafından 30 bin lira köye dönüş teşviki verilmesi planlanıyor. Tarım Bakanı ÇELİK tarafından yapılan açıklamaya göre köye dönüş yapan ve köye dönüş kredisi çekmek isteyen gençlere 30 bin lira hibe kredi verilecek.
Köye dönmek için otobüs ve eşya taşıma parası
Köyüne dönmek için otobüs parası ve eşya taşıma yardımı almak isteyen kişiler için, köye dönme projesi farklıdır. Köyüne dönmek isteyenlere Belediye Başkanlıkları ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından yardım yapılmaktadır.

Köye dönüş yardımı ve ödemeleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı TKDK kurumu tarafından ve Ziraat Bankasınca tüm çiftçilere gerek köye dönüş destekleme kredisi gerekse çiftçi destekleme kredileri kapsamında birçok hibe ve teşvik kredisi verilmektedir. Sizde köye dönüş kredi ve yardımı almadan önce planlama yapmak zorundasınız.
 • İkamet ettiğiniz bölge küçükbaş hayvancılık veya büyükbaş hayvancılık yapmak için uygun mu?
 • Sulu veya kuru tarım için yeterli araziniz var mı?
 • Bankadan alacağınız köye dönüş ödemeleri ile tarım alanında geçiminizi sağlayabileceğinize inanıyor musunuz?
Bu gibi sorular ile projenize yön vermelisiniz. Hayvancılık alanında; büyükbaş, küçükbaş, kümes hayvanı yetiştiriciliği; inek, koyun, manda, dana, düve, damızlık hayvan alımı, Salma tavukçuluk yapmak için piliç alımı, tavuk çiftliği kurmak için gerekli mekanizasyon aletleri ve tarım aletleri alımı, yumurta tavukçuluğu için yine kuluçka makinesi ve gerekli paketleme makinelerin alımı için köye dönüş kredisi kullanabilirsiniz.

Kosgeb devlet destekli tarımsal destekleme kredileri

Kosgeb tarafından da, tarım ve hayvancılık alanında birçok destekleme ve hibe kredi verilmektedir. Kosgeb iş planını onaylatan çiftçilere, 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. Köye dönüş projesi geliştiren, köyde yapacağı iş ile ilgili projesine Kosgeb hibe kredi onayı alan çiftçiler bu krediden faydalanabilmektedir.

7 yorum:

 1. 2019 Güncellemesi27 Mart 2019 09:32

  1. Köyde Ev Yapmak Gereken Şartlar
  Köyünüzün sınırları içerisinde ev yapma hayaliniz varsa, bu hayali gerçekleştirmeniz artık çok kolay. Ancak bunun için bir takım şartlar öne sürülüyor. Genel olarak belirtilen şartlar şunlardır;

  Ev yapmak istediğiniz köyün, nüfus kütüklerinde sizin kayıtlı olduğunuz köy olması gerekiyor.
  Kütük kaydınız köyünüzde ise, yapı izin belgesini köy muhtarına ve köyü iki azasına imzalatmanız talep ediliyor. Bu belge sizin ev yapabilmeniz için yani inşaat yapımında yasal bir belge hükmünü ifade etmektedir.
  Yasal olarak gerekli belgelerin hazırlanmadığı inşaatlar kanunen yasaklanmıştır.
  Devletin köylülere verdiği bu hak ile muhtarlara verilen izin yetkisi kapsamında, sadece iki kata kadar ev yapılmasına izin verilmektedir.
  Köy evi yardımı almak isteyen kişiler köy evini köy sınırları içerisinde yapmak zorundalar. Bu alan dışına ev yapılmasına muhtarın izin verme yetkisi bulunmamaktadır.
  Köy halkının dışındaki bir kişiye muhtar köy evi yapımı için izin veremez.
  Köy halkı dışında bir kişinin ev yapabilmesi için İz Özel İdaresine başvuru yapması talep ediliyor.
  Köylerde ev yapmak isteyen kişiler belediye ve mücavir alan sınırı dışında bir palanı olmayan mezraların ve köylerin, belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde ve dışarısında yerleşme alanları dışındaki yerler iskan dışı olduğundan uygulamalar farklılık gösterebiliyor.

  2. Köy Evi İçin Kredi Başvurusunda Gereken Belgeler Nelerdir?
  Tarlasına köyde ev yapmak isteyen kişilerden bir takım gerekli belgeler istenmektedir. Bu belgelerin hazırlanarak İlçe Özel İdaresine başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yapacak olan kişinin köyün nüfusuna kayıtlı olması ve burada sürekli oturuyor olması gerekiyor. Hazırlanması gereken belgeler şunlardır;

  Tapu,
  Nüfus Cüzdanı,
  İkametgah Belgesi,
  Kadastro müdürlüğünden temin edeceğiniz belge olan Koordinatlı Plan Örneği,
  Köy evi yapmak istediğinize dair dilekçe,
  Köy İhtiyar Heyetince imzalanmış olan, yapılacak konutun komşu parsellerden ve yoldan çekme mesafelerini gösteren karar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 3. Yöresel Köy Evi Yaptırmak İsteyenlere 5 Bin TL Destek Veriliyor
   Kültürel mirasın en belirgin temsilcilerinden tarihi evler günümüzde oldukça önem verilen mekanlar oldu. Öyle ki; bu evleri otel, kafeterya, restoran olarak kullanıldığı sıklıkla rastlanılan bir durum olmuştur. Ancak buradaki temel amacın kültürel mirasın önemli bir parçası olan köy evlerinin korunması olduğunu ifade edebiliriz.   Bu projeler için bankalar 5 Bin TL’ye kadar bitirme kredisi sunuluyor. Kredinin verilmesindeki tek şart ise bakımı yapılacak olan veya eksikleri tamamlanacak olan evin aslının bozulmamasıdır. Yöre halkının kültürünü yansıtan bu evlerin, doğaya ve yörenin yaşam şartlarına aykırı olmaması gerekmektedir. Evlerin afetlere dayanıklı olması bu uygulamalar ile hedeflenen başka bir önemli durumdur.

   4. Köy Evine Konut Kredisi Başvurusu Yapılır Mı?   Köy evinize yapacağınız bakım, onarım ve yeniden yapma gibi uygulamalar konut kredisi kapsamında değerlendirilmekte ve kredi ile ev sahibi olmak isteyen herkesi yakından ilgilendirmektedir. Bu sistemde ev alabilmeniz için almak istediğiniz evi önceden belirlemeli ve bankanın görevlendirdiği bir eksper incelemesi sonucu evin değeri tespit edilmelidir.

   Değeri belirlenen evin %80’ine kadar kredi verilmektedir. Ancak köy evleri için bu durum yeni olduğundan, konut kredisi köy evine çıkar mı? Sorusunu hep birlikte inceleyelim. Köy evleri için konut kredisinden önce; konut kredisi almak için başvuru yaptığınızda gerekli şartları sağlamadığınız taktirde, istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

   Başta kredi notu, gelir ve almak istediğiniz ev olmak üzere kredi için uygun koşulları sağlamanız gerekiyor. Bankalar arası konut kredisi şartları değişkenlik gösterse de, evin değerinin belirlenmesi, ipotek uygulaması ve kredi oranının belirlenmesi genelde standarttır.

   Köy evleri için konut kredisi uygulaması ise nadir de olsa görülebilmektedir. Önceleri il ve ilçe merkezlerinde satın alınmak istenilen ev için, cazip konut kredisi kampanyaları düzenlenirken, köy evlerinde bu durum çok yaygın değildir. Ancak bankaların zaman zaman köy evlerine kampanyaları olacağından, gündemi takip etmeniz önemli bir unsur olarak sizi ilgilendirmektedir.

   Sil
  2. Prefabrik ev yapana destek24 Haziran 2020 08:08

   Düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında ev fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçerken vatandaş daha ucuz ev sahibi olmak için prefabrik evler hakkında araştırma yapmaya başladı.

   PREFABRİK EV FİYATLARI 2020 İÇİN DE YOĞUN TALEP SONRASI YÜZDE 20 ZAM GELDİ!

   Konu hakkında açıklamada bulunan sektör temsilcilerinden Sebahattin Gülçiçek, "Koronavirüs salgını tüm sektörleri etkilediği gibi konut sektöründe de önemli değişimlere sebep olacak. Tüketiciler karantina süreci bittiğinde ne istediklerini daha iyi anlayacak ve o doğrultuda karar vereceklerini görmekteyiz.

   Bu tercihler önümüze şu şekilde çıkmaya başladı. Samsun'da yazlık tipi villalar, prefabrik evler ve yayla evi gibi müstakil konutlara yöneldim arttı. Salgının uzun sürmesi insanları bir arayışa sevk etti. Bugün insanlar, imkanları ölçüsünde bahçeli bir ev, küçük bir arsa veya tarlaya prefabrik konteyner ev koyma arzusunda. Artan bu talep fiyatları da ortalama yüzde 20 yükseltti" diyerek prefabrik ev fiyatları için yüzde 20 oranında bir artış yaşandığına dikkat çekti.   PREFABRİK EV YAPIMINA DEVLETTEN 30 BİN LİRA HİBE PARA DESTEĞİ MÜJDESİ GELDİ!

   Dar gelirli ailelerin barınma ihtiyaçları için ise devletten 2020 yılına ilişkin yeni yardım tutarları açıklandı.   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen yardım için 2019 yılında ödenen tutar 25 bin liraydı. Aile ve Sosya Politakalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklaması ile

   "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında ise hane başına azami 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık.

   Sil
  3. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında ise hane başına azami 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık.

   Ayrıca prefabrik ev yapımı yardımı kapsamında bir hanenin alabileceği azami yardım tutarını da 20 bin liradan 30 bin liraya yükselttik. Daha önce 3 bin lira olan, afet olayları sonrasında yapılan ev eşyası yardımlarımızı 5 bin lira olarak revize ettik" diyerek son rakamları ilan etmişti.   PREFABRİK EV YAPANA DEVLET DESTEĞİ ŞARTLARI NELER, KİMLERE 30 BİN TL HİBE PARA ÖDEMESİ YAPILACAK?
   Söz konusu yardım tutarı sadece alt gelir grubu muhtaç aileleri kapsayacak. Devlet barınma yardımı olarak ödediği bu tutardan yararlanmak isteyen kişilerde başvuru şartları olarak bu kriterleri arayacak;

   Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evde ikamet etmek,

   Muhtaç durumda olmak,

   Hane halkı aylık gelir toplamının hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 701,32 lira rakamını aşmaması,

   Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan en az bir tanesine sahip olmak,

   Onarımı yapılacak ya da üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak.

   PREFABRİK EV FİYATLARI 2020!

   Prefabrik ev fiyatları evin büyüklüğü ve sahip olduğu özelliklere göre belirleniyor.

   Örneğin 40 metrekare bir prefabrik evi 27 bin 500 liraya temin etmek mümkünken çift katlı bungolav tarzı ahşap prefabrik evlerde ise fiyat 210 milyara kadar çıkabiliyor.

   Yine bazı firmalar prefrabik ev fiyatları için kurulum ve tüm izinler dahil yani proje masrafları da dahil hizmet verirken bazı firmalar ise yerinde teslim prefabrik ev fiyatları veriyor.

   3+1 prefabrik ev fiyatları ise 106 metrekare olan bir ev için 83 bin liradan başlıyor.

   Emlak365.com

   Sil
 2. Köyüne Dönene Ev Projesi Nedir?
  Köyüne dönmek ve köyünde ev yaparak orada yaşamak isteyen kişiler için devlet tarafından farklı hibe ve kredi destekleri verilmektedir. Köye dönüş projesi kapsamında verilen 30 bin TL’lik hibenin yanı sıra köyde evini inşa etmek isteyenler için uygun faizli ve devlet destekleri kredi seçenekleri sunulmaktadır. Bankalar tarafından verilen kredilerin yanı sıra 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından köyüne dönen ve ev yapan kişilere 2 yıl geri ödemesiz olarak %1 faiz oranıyla kredi verileceği açıklanmıştır.

  Köyde Ev Yapabilmek İçin Kredi Alınabilecek Bankalar Hangileridir?
  Başta Ziraat Bankası olmak üzere birçok bankadan köyde ev yapmak için kredi almak mümkündür. Bu kredi devlet destekli olarak verildiği için oldukça uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır. Köyde ev yapmak için kredi alabileceğiniz diğer bankalar;

  Köye Dönüş Projesi İçin Proje Hazırlığı Nasıl Yapılır?
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen köye dönüş projesi destekleri 2019 yılında da devam etmektedir. Köyünüz dönerek yeni bir hayata başlamak istiyorsanız bu destek ve hibelerden faydalanabilirsiniz. Köye dönüş projesi kapsamında verilen desteklerden faydalanabilmek için köye dönüşünüz ve yapacaklarınız ile ilgili bir plan hazırlamanız gerekmektedir. Bu planı hazırlarken, planınız aşağıda yer alan sorulara cevap verir nitelikte olmalıdır. Bu sorular şu şekildedir;

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hazırlamış olduğunuz proje, yukarıdaki sorulara net cevaplar verir nitelikte olmalıdır. Yani siz, köyünüze dönerek yeni bir hayata başlayacağınızı ve bu hayatın içerisinde köyünüzde hayvancılık ya da tarımla uğraşarak geçiminizi sağlayacağınızı ispatlamalısınız. Projenizi inceleyecek olan uzmanların sizin bu işi yapabileceğinize inanması gerekmektedir. Başarıya istekli, yeni bir hayat için inançlı bir proje hazırlamanız ve sunmanız faydalı olacaktır.

   Sil
 3. Slm ben koyde ev yapmak ıstiyorum param yok devletimiz yardimci olurmu

  YanıtlayınSil

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17