20 Aralık 2017 Çarşamba

Vizesiz gidilen ülkeler

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Gezmeyi çok seviyorsunuz ve sizin için özellikle başka ülkeleri ve kültürleri tanımak bir tutku haline gelmiş durumda. Bu konudaki en büyük engeliniz ise vize uygulaması.
Oysa son dönemlerde vizesiz gidilecek ülkeler bir hayli artmış durumda. Vizesiz gidilen ülkelere yapacağınız seyahatlerde çok değişik uygulamalar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı ülkelerde ülkeye giriş esnasında sizden bir form istenebilirken, bazı ülkelerde otel rezervasyonunuzu görmek isteyebilirler. Bunun haricinde vizesiz

gidilebilecek ülkelerde mevcut tüm ülkeler biletlerinizi sorgulama hakkına sahip olacaktır. Bu sebeple mutlak suretle seyahate çıkmadan biletlerinizi gidiş ve dönüş şeklinde temin etmeniz çok büyük bir öneme sahip.


Avrupa Kıtasında vize istemeyen ülkeler
Ulaşım masrafının çok düşük olduğu Avrupa ülkeleri arasında vizesiz ülkeler oldukça çoğunlukta.

1-Bosna-Hersek
Mostar ve Saraybosna şehirleri ile ön plana çıkan bu ülkede yılın 6 ayının 3 ayını vizesiz olarak rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Eğer daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız mutlaka oturma izni almanız gerekmektedir.


2-Karadağ
Turizm açısından hızlı bir gelişme gösteren Karadağ, muhteşem bir doğaya sahip. Vizesiz ülkeler arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Karadağ, 180 günlük sürede 90 gün vizesiz ülkede bulunma hakkı tanıyor.


3-Kosova
Kültür ve kış turizmi için tercih edilebilecek olan Kosova, Türk aileler açısından da bir hayli zengin bir ülke. Bu ülkeye 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat etmek mümkün.
4-Makedonya Cumhuriyeti
İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında rahatlıkla gezebileceğiniz bu ülkede Ohri Ve Üsküp şehirleri ön plana çıkıyor. Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı tanıdığını da söylemeden geçmeyelim.
5-Ukrayna
Sadece gece hayatı ile değil tarihi ile de dikkati çeken Ukrayna’da vizesiz olarak 60 güne kadar kalma şansına sahipsiniz. Eğer rotanızı Ukrayna’ya çevirdiyseniz yeni kimlik kartınızı almanız gerekiyor.


6-Belarus
Eski bir Sovyetler Birliği ülkesi olan Belarus, Rusya ile sıkı ilişki içerisinde bulunuyor. Bahar aylarında bu ülke, seyahat için en uygun zamanlarda olmuş oluyor. Bu ülkeye vizesiz olarak girerek 30 gün boyunca gezebilirsiniz.
7-Azerbaycan
Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarında gezmek için harika bir ülke olan Azerbaycan, dil konusunda problem yaşamayacağınız ülkelerin başında geliyor.


Asya Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler
Konaklama ve diğer ihtiyaçların çok daha ekonomik olduğu fakat ulaşıma ciddi bir ücret durumunda kalabileceğiniz Asya Kıtasında vizesiz gidebileceğiniz pek çok ülke mevcut.
1- Doğu Timor 
Timor adası üzerinde yer alan ve eski Portekiz sömürgesi olan Doğu Timor, sakin bir tatil yapmak isteyenlerin en gözde mekanlarından biri. Sahip olduğu zengin kaynaklara rağmen dünyanın en fakir ülkelerinden biri olması ülkede uygun fiyata tatil yapma olanağı sunuyor. Nisan-Temmuz ayları arasında dilediğiniz bir tarihi seçerek 30 gün boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz.
2- Endonezya
17.500’den fazla ada ile dünyanın en büyük takımada devleti olma özelliğine sahip olan Endonezya, göz alıcı kumsalları, doğası, kültürü ve tapınakları ile hemen herkesin gitmek istediği ülkeler arasında yer alıyor. Dönüş biletlerinizin sorgulanabileceği bu ülkede 30 gün boyunca vizesiz gezme hakkına sahipsiniz.


3-Filipinler
7.107 adadan oluşan Filipinler, dünyanın en büyük 72. Ülkesi olma özelliğine sahiptir. Sizi içine çeken bir kültüre ve muhteşem sahillere ev sahipliği yapan bu ülkede 30 gün süresince vizesiz gezebilirsiniz.
4-Güney Kore
İlkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret edilebilecek olan bu ülke doğal tarihi açısından dikkat çekicidir. Vizesiz olarak giriş yapabileceğiniz bu ülkede 90 gün süresince kalabilirsiniz.


5-Hong Kong
235 adadan oluşan Hong Kong, “Uzak Doğunun İncisi” olarak adlandırılmaktadır. Ülkemize çok uzak bir mesafede oluşu ulaşım fiyatlarının çok yüksek olmasına neden oluyor. Eğer bu muhteşem ülkeye gitmeyi başarabilirseniz 90 gün boyunca vizesiz olarak seyahat etme şansına sahip olacaksınız.
6-Japonya
Bu muhteşem kültürle tanışmak için sahip olmanız gereken ilk şey çipli bir pasaport. 3 ay süresince size verilecek olan vizesiz gezme hakkı ile bu muhteşem kültürü yakından keşfetme şansına sahip olabileceksiniz.


7-Myanmar 
Güneydoğu Asya’nın yüz ölçümü bakımdan en büyük ikinci ülkesi olması ile dikkati çeken Myanmar’da online vize alarak 28 güne kadar kalabilirsiniz.
8-Tacikistan
Nevruz dönemindeki festivaller ile dikkati çeken Tacikistan’da kapıda alacağınız vize ile 60 gün kadar ülkede gezme şansına sahip olabilirsiniz.


Güney Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler
1- Bolivya
Ülkeye girişte rezervasyon ve mali bilgilerinizin istenebileceği Bolivya’da 90 gün boyunca vizesiz gezme hakkına sahip olacaksınız.
2-Arjantin
Latin Amerika’nın en gelişmiş ve varlıklı ülkelerinden biri olan Arjantin, otel rezervasyonlarınızı ve dönüş biletlerinizi sorgulayabilecek ülkelerden biri olma özelliğine sahip. Kültürel çeşitliliğe sahip olan bu ülkede 90 gün boyunca vizesiz seyahat etme şansına sahipsiniz.


3-Brezilya
Adını sıkça duyduğumuz Brezilya, 90 günlük vizesiz gezme hakkı tanıyor.
4-Ekvator
Sahip olduğu muhteşem doğası ile herkesin ilgi odağı haline gelen Ekvator’da 90 günlük vizesiz gezme hakkına sahip olacaksınız.
5-Kolombiya
Vizesiz giriş yaptığınızda en fazla 30 gün boyunca kalabileceğiniz bu ülkede gezip göreceğiniz çok fazla nokta var.


6-Paraguay
Doğası henüz bozulmamış bu harika ülkeyi 90 günlük vizesiz geçiş hakkı ile tanıma fırsatı bulabilirsiniz.
7-Peru
En büyük medeniyetlerden biri olması ile dikkati çeken Peru’da 90 gün boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz.


Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler
1-Barbados
Güney Karayipler’de yer alan bu ülke tam bir tropik iklim bölgesi. Aralık-Mayıs ayları arasında gezmeye çok uygun ve 90 günlük vizesiz geçiş hakkı tanıyor.
2-Jamaika
Bob Marley gibi pek çok ünlü ismin ve birçok müzik türünün doğduğu ülke olan Jamaika’da sanatın tadına varabilirsiniz. Ülkeye vizesiz olarak giriş yaparak 90 gün boyunca seyahat etme şansına sahip olacaksınız.


3-Saint Lucia
Karayip Denizinin doğusunda yer alan bu bölgeye vizesiz olarak giriş yapabilir, festivallerde eğlenebilir ve 6 haftaya kadar burada kalabilirsiniz.
Afrika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler
1-Fildişi Sahili
Karasal ve tropikal iklimin etkisi altında olan bu ülkeyi Kasım- Mayıs ayları arasında ziyaret etmelisiniz. Ülkeye gitmeden önce mutlaka hepatit A aşısı olmalısınız.


Kenya
Online vize ile gidilebilecek olan bu ülke 200 milyon öncesine ait fosil ve hayvan kalıntılarına rastlanması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Safariye katılarak harika zamanlar geçirebilirsiniz.
Mozambik
Kapıda vize alarak seyahat edebileceğiniz bu ülkede 30 gün süresince kalabilirsiniz. Ülkeye gitmeden önce mutlaka sarı humma ve hepatit A aşısı yaptırmalısınız.


Zambiya
Geleneksel Kazamba festivaline gitmek isterseniz kapıda vize alarak 30 gün kadar ülkeyi gezebilirsiniz.
Zimbabve
Online vize alarak seyahat edebileceğiniz bu ülkede el sanatları ürünlerinden almadan dönmemelisiniz.


Okyanus Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler
Fiji
522 adacıktan oluşan ülke Mayıs-Ekim ayları arasında görülebilir. Vizesiz giriş yaparak 120 gün süresince ülkede kalabilirsiniz.
Palau
Kapıda vize alabileceğiniz bu ülkede 30 gün boyunca kalabilirsiniz. 250 adadan meydana gelen ülke sakinlik arayanların tercihi.


Tonga
Güney Pasifik’te bulunan bu takımadalarda kapıda vize alarak 31 gün kadar kalabilirsiniz.
(elele.com.tr)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17