Son Dakika

Paşabahçe İtalyan Devine Satılacak

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Şişecam Genel Müdürü Ahmet Kırman, teklif verdikleri İtalyan Sangalli'de diğer rakiplerin çekildiğini, Şişecam'ın süreçte tek kaldığını, önümüzdeki ay kararın açıklanmasını beklediklerini söyledi.Teklif verdikleri İtalyan Sangalli'de diğer rakiplerin çekildiğini de belirten Kırman; Şişecam'ın süreçte tek kaldığını, önümüzdeki ay kararın açıklanmasını beklediklerini söyledi.

Reuters ile yaptığı söyleşide dün finansal sonuçlarını açıklayan Şişecam'ın önümüzdeki dönem hedef ve beklentilerini değerlendiren Kırman, grubun satışlarının yarısından fazlasını uluslararası satışların oluşturduğunu belirterek; bu strateji doğrultusunda Şişecam'ın yurtdışındaki büyümesinin süreceğini söyledi.

Kırman, "Türkiye ve Türkiye gibi gelişmişliği olan ülkelerde maliyet unsurları(enerji, işçilik) çok olumlu değil. Katma değeri düşük üretimlerimizi daha düşük maliyetli coğrafyalara kaydırma planını uyguluyoruz. Daha çok para edebilecek ürünlerin üretim önceliğini ise Türkiye'ye alıyoruz" dedi ve ekledi:"Katma değerli üretim yeteneklerimizi Türkiye başta olmak üzere benzer yerlerde geliştirme yoluna gideceğiz. Onun dışındaki yatırımlarımız daha çok düşük maliyetli ve rekabet edebilme şansı yaratabileceğimiz coğrafyalara doğru gidecek. Bu konuda çalışmalarımız var."Önümüzdeki dönem olası yatırım planı ile ilgili olarak ise Kırman, "Hindistan'daki performansımız çok iyi. Burada genişlemek ve büyümek adına ikinci bir hat çalışmasının yapılması konusunda belli bir noktaya geldik" dedi. Şişecam Topluluğu'nun düzcam alanında faaliyet gösteren şirketi Trakya Cam  2013'te Hindistan'ın en büyük cam üreticilerinden HNGIL bünyesinde yer alan düzcam üreticisi HNGFL şirketine yüzde 50 ortak olmuştu.Güney Amerika'da da özellikle cam ev eşyası ve ambalajla ilgili sıfırdan yatırım imkanlarına baktıklarını söyleyen Kırman, "Amerika'da incelemelerimiz devam ediyor. Ambalajla ilgili, cam ev eşyası ile ilgili konulara bakıyoruz...

 Yatırım için konuşlanacağımız yer daha çok Güney Amerika olabilir. Bu bölgeye zaten satışımız var ama üretim olanaklarını değerlendiriyoruz. Şu anda satın almadan çok, sıfırdan yatırıma bakıyoruz" diye konuştu.Şişecam ilk altı ayda 697 milyon dolar seviyesinde uluslararası satış gerçekleştirirken; uluslararası satışların toplam satışlar içindeki payı yüzde 51 oldu.Sangalli'de rakipler çekildi, karar önümüzdeki ay açıklanırKırman, şu anda teklif sahibi konumunda oldukları İtalyan Sangalli'de ise kararın önümüzdeki ay açıklanmasını beklediklerini söyledi.Kırman, "Sangalli'ye fiyatımızı verdik. Rakipler çekildi, biz tek kaldık. Bize verilmesi prensip olarak uygun bulundu. Ancak mahkemenin onaylaması gerekiyor. Hakim büyük ihtimalle önümüzdeki ay karar verecek" dedi.Trakya Cam İtalya merkezli Sangalli Vetro Porto Nogaro firmasının varlıklarının satın alma işlemine yönelik Mayıs ayında 90 milyon euro teklif vermişti.

Kırman, Sangalli'nin alınması halinde Şişecam'ın hem Balkanlar ve Orta Avrupa'dan İngiltere'ye kadar Avrupa'daki satış ağı ve rekabetçi yapısının güçleneceğini; hem de Sangalli'nin zaman zaman Türkiye pazarına yönelik olumsuz rekabetinin ortadan kalkacağını söyledi. Şişecam ayrıca Almanya merkezli PD Group Firması ile Türkiye'de bir cam elyaf fabrikası yatırımı konusunda da görüşmeler yürütüyordu.Görüşmelerin sürdüğünü belirten Kırman, "Birkaç konuda kararlarını bekliyoruz. Aksi bir durum görmüyoruz. Kısa bir süre sonra onda da bir netleşme olacaktır" diye konuştu. Kırman, İran'da yatırım planları bulunup bulunmadığı ile ilgili soru üzerine ise; bu ülkede yatırım için pazar penetrasyonunun biraz daha netleşmesi gerektiğini söyledi.Paşabahçe'de halka arz için şartlar uygun değilHalka arz planı bulunan Paşabahçe'de bekleme sürecinin devam ettiğini söyleyen Kırman, "Finansal piyasalara baktığımız zaman hiç şüphesiz böyle bir arzın zamanlaması doğru değil. Buna ek olarak cam ev eşyası pazarında da rekabetçi yapının getirdiği, coğrafyalardaki savaş ya da benzeri şeylerin de yol açtığı olumsuzluklar da sürüyor.

Piyasalar şu anda böyle bir gelişmeyi mümkün kılmıyor. Bizim arzu ettiğimiz yerde fiyatlanacak bir Paşabahçe oluşumu henüz gündeme gelemedi" diye konuştu. Kırman, yurtdışında Milano'da mağazası bulunan Paşabahçe'de Körfez ülkelerinde franchise yoluyla mağaza açma yönünde çalışmaları bulunduklarını söyledi.Eylülden itibaren toparlanma olurTürkiye pazarı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kırman, 15 Temmuz sonrası süreçte Türkiye pazarında yavaşlama olduğunu, ancak Eylül ayı ile birlikte toparlanma öngördüklerini söyledi.Kırman, "Yeni alınan tedbirlerle iç piyasanın kendine geleceğini ve Eylül gibi toparlanma sürecine gireceğini düşünüyoruz. Banka kredilerindeki toparlanma, konut satışlarındaki vade seçenekleri ve benzeri tedbirlerle birlikte piyasa hızlanacaktır. Dokuzuncu ay itibariyle Türkiye ekonomisinin normal seyrine gireceğini, bunun da planladığımız bütçe ile paralel gidişi sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.Şişecam'ın 2016 sonu için 8 milyar liranın üzerinde ciro ve minimum yüzde 21 EBITDA marjı hedefi bulunuyor.Şişecam'ın dün açıkladığı finansal sonuçlarına göre ilk altı ayda net kârı yüzde 22 düşüşle 297.5 milyon lira; hasılatı yüzde 13 civarı artışla 4 milyar lira olarak gerçekleşti. Avrupa pazarlarında yaşanan fiyat artışlarının da yılsonu hedeflerine ulaşmada olumlu destek sağlayacağını belirten Kırman, "Avrupa'da bazı düzcam fabrikalarındaki fırın kapama ve arz azalmasına bağlı olarak özellikle düzcam fiyatlamaları yükselme, satışlarımızda hızlanma var" dedi. Rusya pazarında da özellikle düzcam satış performansının çok iyi gittiğini belirten Kırman; Rusya ile yaşanan gerginlik döneminde de satışlarda önemli bir olumsuz yansıma görmediklerini söyledi.Kaynak: İtalyan devini Paşabahçe alıyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17