29 Mayıs 2018 Salı

Memurlarda 3600 Ek Gösterge Nedir? Kimler Alıyor

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Ek göstergelerin yüksek olması emekli aylığı ve ikramiyesinin de yüksek olması demektir. Peki 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak, Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerini kapsıyor.
Maaş ve Ücret Hesaplamaları-Ek Gösterge Aylığı Tutarı Hesaplama
Örnek vererek açıklarsak 2200 ek gösterge ile emekli olan bir hemşire 2500 TL maaş almakta eğer ek gösterge 3600'a yükseltilirse maaş emekli olduğunda 3 bin lira civarında olacaktır.

25 yıl görev yapan bir polis emekli olduğunda 2600 TL maaş alırken ek göstergenin 3600 olması durumunda emeklilik maaşı 3200 TL olacaktır. Aynı tutarlar din görevlisi içinde geçerli olacaktır.
25 yıl görev yapan bir öğretmen emekli olduğunda 2400 TL maaş almaktayken ek göstergelerin 3600'e yükseltilmesi ile öğretmen emekli olduğunda 3200 TL civarında maaş alacaktır. Sonuç olarak emeklilerin 3600 ek gösterge ile daha fazla maaş alması gerçekleşecektir.

Maaş ve Ücret hesaplamaları unsurlarından Ek Gösterge Aylığı  hesaplamasını anlatacağız.

     Maaş hesaplamada kullanılan 3 Temel unsur bulunmaktadır. Bunlar; Aylık Katsayı (Maaş Katsayısı), Taban Aylık Katsayısı, Yan Ödeme Katsayısı dır. Bu 3 unsur yılın Ocak ve Temmuz aylarında değişmektedir. 

 ** Örnekte 6/2016 dönemi verileri kullanılacaktır.

Maaş Katsayısı:0,093259
Taban Aylık Katsayısı:1,4598
Yan Ödeme Katsayısı:0,029574Ek Gösterge Aylığı :

       657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 43/B ve 154 üncü maddeleri ve 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunun 5.maddesinde yer alan hükümler uyarınca Ek gösterge cetvellerinde hizmet sınıfı, unvanı ve derecesine göre belirtilen gösterge rakamlarının memur aylık katsayısı ile çarpılması sonucu bulunacak miktarı ifade etmektedir.

        657 Sayılı Kanuna tabi personelin ek gösterge aylığı  Anılan kanuna ekli I ve II sayılı cetvellerde gösterilen ek gösterge rakamları,

         2914 Sayılı Kanuna  tabi personelin ek gösterge aylığı Anılan kanuna ekli EK: 4 unvan ve derecelere göre belirlenen ek gösterge rakamları

Profesörlerden;
  • Rektör, Rektör Yrd. , Dekan, Dekan Yardımcısı Yüksekokul Müdürü Olanlar ile Profesör kadrosunda 4 yılını tamamlayan Profesörler (1.Derece)  : 6400 Puan
  • Diğer Prof. (1. Derece) : 5300 Puan
  • Doçentler (1-3 Derece): 4800 Puan
  • Yardımcı Doçentler (3-5 Derece): 3600 Puan
Öğretim Görevlisi, Okutmanlar, Diğer Öğretim Yardımcılarından;
  • 1.Derece: 3600 Puan
  • 2.Derece: 2700 Puan
  • 3-7.Derece: 2300 Puan
Ek Gösterge Aylığı Tutarı Hesaplama Usulü:

Ek Gösterge Puanı X  Maaş Katsayısı

Örnek1:
4/1 inde olan bir Öğretim Görevlisini hesaplayalım.
4. derece için ek gösterge puanı 2300 dür.
Ek Gösterge Aylık Tutarı
=2300 X 0,093259
=214,49-TL

Kenan YILMAZ
Mutemet / Yazar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17