26 Eylül 2018 Çarşamba

2018 Uzman Erbaş Alım Kılavuzu Yayımlandı

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Hava, Kara ve Kuvvetleri komutanlıklarına görev alacak Uzman Erbaş alımı ilanı yayımlandı. İlana nasıl başvurular? Uzman erbaş alımı ne zaman sona erecek? Detaylar haberimizde…

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı uzman erbaş başvuru kılavuzunu yayımladı. Başvuru ve seçim aşamalarına dair detaylı bilgilerin verildiği ilanda adaylardan istenen özellikler ve belgeler de yer alıyor.

UZMAN ERBAŞ NASIL OLUNUR?

MSB tarafından ilan edilen kılavuza göre başvuru,  fiziki, kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav (Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarınca uzman erbaş sınıflarından belirlenen branşlar için) hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşacak. En az lise mezunlarının başvurabildiği alımlarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2018) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar) gibi kriterler yer alıyor.

Adayların grup ve sınıf için istenilen şartları taşıyor olmaları gerekir.

UZMAN ERBAŞ ALIMLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapacaklardır. Halen askerlik görevini yerine getiren adaylar da çevrimiçi başvurularının ardından kılavuzda belirtilen adımları takip etmek zorundadır.

İsteğe ve aranan koşullara göre Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’nden en fazla üçer tercih yapılabilecektir. Adaylar tercihlerindeki kontenjana girememeleri ve istekli olmaları halinde ve idarenin ihtiyaçları doğrultusunda diğer seçeneklere de girme hakkına sahip olabileceklerdir.

Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Uzman Erbaş alımı için son başvuru tarihi 26 Ekim 2018.

UZMAN ERBAŞ ALIMI İÇİN SEÇİM AŞAMALARI NELERDİR?

Başvurusu kabul edilen adaylar, MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/Ankara) aşağıda belirtilen sınav aşamalarına katılacaklardır.
Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri,
Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının Tablo-4’e göre kontrolü),
Fiziki yeterlilik testi (Tablo-5),
Mülakat,
Deniz ve Hava K.K.lığında belirlenen sınıflarda uygulama sınavları,
Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri.
UZMAN ERBAŞLIK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuruları kabul edilen adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden ilan edilecek tarihte sınava çağrılacaktır. Sınava gelirken adaylardan yanında getirmeleri istenen belgeler bulunmaktadır. Adaylar kılavuzda belirtilen belgeleri sınav öncesi mutlaka temin etmeli ve sınav esnasında yanlarına almaları gerekir.

BAŞVURU TALİMATINI DİKKATLİCE OKUYUN

Uzman erbaşlık alımına başvuracak adayların kılavuzda yer alan başvuru talimatını dikkatlice uygulamaları gerekmektedir. Zira belirtilen şartların tamamına uygun olanların başvuruları geçerli sayılacaktır. Formda belirtilen bütün bölümler tam ve doğru doldurulmak zorundadır. Başvuru bilgilerini daha sonra adaylar çıktısını alıp saklamaları gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIM SINIFLARI NELERDİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Sınıfları;

Piyade
Tank
Topçu
Muhabere
İstihkam
Hava Savunma
Ulaştırma
İkmal
Bakım
Sıhhiye
Veteriner
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Sınıfları;

Topçu
Serdümen
Deniz Piyade (Amfibi)
Elektrikçi – Uygulama Sınavı Yapılacaktır
Şoför
Mayın Harbi Dalgıcı (FYT+Yüzme Testi Uygulama Sınavı)
İkmal (Aşçı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Deniz İstihkam
İş Makinası Operatörü
Kademeci (Oto Elektrikçi) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Fotoğrafçı – Uygulama Sınavı Yapılacaktır
Sıhhiye
Telsizci
Yara Savunmacı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Sınıfları;

Piyade (Güvenlik Elemanı)
Ulaştırma1 (Araç Sürücüsü, Uçak Çeker Operatörü) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Ulaştırma2 (Araç Bakımcısı) - Uygulama sınavı yapılacaktır
Ulaştırma3 (Araç Elektrik Donanımcısı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Ulaştırma4 (Araç Boyacısı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Ulaştırma5 (Araç Kaportacısı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
İstihkam1 (İnşaat Makineleri Operatörü)
İstihkam2 (Elektrik Güç Kaynakları Bakımcısı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
İstihkam3 (İstihkâmcı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
İstihkam4 (Marangoz) – Uygulama sınavı yapılacaktır
İstihkam5 (Kaynakçı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
İstihkam6 (İnşaat Makineler Bakımcısı) – Uygulama sınavı yapılacaktır
Her sınıf için istenilen özellikler bulunmaktadır. Aranılan özelliklere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Belirtilen sınıflardan adaylar gerekli yönergeleri takip ederek başvurulanını yapabilecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17