14 Eylül 2018 Cuma

25 eylül 2018 fed toplantısı

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
ABD Merkez Bankası, 2018 yılı faiz toplantı programını belirledi.

ABD Merkez Bankası (Fed), 2018 yılı faiz toplantı programını belirledi.

Fed'in internet sitesinde yayınlanan programa göre, gelecek sene de 8 faiz toplantısı gerçekleştirilecek. Fed'in yeni yılda ilk toplantısı 30-31 Ocak tarihlerinde düzenlenecek. Diğer toplantı tarihleri 20-21 Mart, 1-2 Mayıs, 12-13 Haziran, 30 Temmuz-1 Ağustos, 25-26 Eylül, 7-8 Kasım ve 18-19 Aralık olarak belirlendi.

Fed, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık toplantılarında ekonomik projeksiyonlarını açıklayacak. Aynı toplantılarda Başkan Janet Yellen basın toplantısı düzenleyecek.

2018 Yılının ilk toplantısı Yellen'in bu dönem için görev süresinin son toplantısı olacak. 4 Şubat 2014 tarihinde göreve başlayan Yellen'in görev süresi 3 Şubat 2018 tarihinde doluyor.

Fed bu yıl 3 toplantı düzenlerken, yılın kalanında 5 toplantı daha gerçekleştirecek. Fed'in 13-14 Haziran'daki ilk toplantısında projeksiyonlar açıklanırken, Yellen'in basın toplantısı da bulunuyor.

Fed, bu yıl Mart ayındaki toplantıda faiz oranlarını 25 baz puan artırmıştı. Fed faiz oranları yüzde 0,75-1,00 seviyesinde bulunuyor. Fed'in Haziran ayı toplantısında faizleri 25 baz puan artırma olasılığı yüzde 78 seviyesinde bulunuyor.

Fed'in 2019 yılı ilk toplantısı 29-30 Ocak olarak programlandı

Piyasalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başta olmak üzere merkez bankası toplantılarına odaklanırken iki hafta sonra gözler Fed Açık Piyasa Komitesi'nde (FOMC) olacak.

FOMC'nin faiz artırması beklenen kararı, politika metni ve üyelerin projeksiyonları ile birlikte piyasa fiyatlamalarında yüksek hassasiyet taşıyor.

Bugünden geriye doğru 1 Ağustos'taki toplantıdan itibaren Fed yetkililerinin görüşleri şu şekilde:

10 Eylül

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, FOMC dışı

"Fed, doğal faiz oranına ulaştıktan sonra ekonominin kendi kendine ayakta kalıp kalamayacağını görmeli."

Ticaret Odası, Albany, Georgia

9 Eylül

Boston Fed Başkanı Eric Rosengren, FOMC dışı

"Kademeli faiz artışlarına neden devam etmemek için hiçbir sebep bulamıyorum."

Bloomberg

7 Eylül

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, FOMC dışı

"Gelişen piyasalar için stresli bir zaman. Şu anda destek almakta olduğumuz küresel büyümeden destek alııyor olacak mıyız bilmiyorum."

Fed Konferansı, Dallas

"Ekonomik performans ışığında nötr faize doğru ilerlememiz gerektiğine inanıyorum. Güçlü Ağustos istihdam raporu benim bu görüşümü tekrarlamama neden oluyor."

Fox

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, FOMC üyesi

"Mevcut kademeli faiz artırımlarının destekçisiyim ve destekçisi olmaya devam edeceğim."

Fed Konferansı, Boston

Boston Fed Başkanı Eric Rosengren, FOMC dışı

"Ekonomide işler iyi giderse ki beklediğim ve umduğum da bu, zamanla kısıtlayıcı politikaya ihtiyaç duyacağımız bir durumda olacağız."

CNBC

"Fed'in bir sonraki ekonomik düşüşle mücadele etme yeteneği sınırlı ve banka regülasyon politikaları ile mali otoritelerden yardıma ihtiyacı olabilir."

Fed Konferansı, Boston

6 Eylül

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, FOMC dışı

"Toplantı hedefleri nötr faize ulaşmak ve daha sonra nötrün bir parça ötesiyle yüzde 2 enflasyon hedefimize simetrik şekilde ekonominin uzun vadede sürdürülebilir bir büyüme patikasına geçmesini desteklemek olacak"

Arjantin Merkez Bankası konuşma metni

New York Fed Başkanı John Williams, FOMC üyesi

"Faizleri bundan daha hızlı yükseltmeye ihtiyaç duymuyoruz"

Buffalo Üniversitesi

5 Eylül

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, FOMC dışı

"Faizleri ekonominin kaldırabileceğinden daha hızlı artırılması büyümenin sonlanmasıyla sonuçlanabilir."

Belediye Konferansı, Montana

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, FOMC dışı

"Deneysel ilişkiler kırıldığı için ne düşük işsizlik ne de hızlı reel GSYH artışı enflasyonist baskılar açısından güvenilir sinyal vermiyor. Böyle bir ortamda politika faizini artırmaya devam etmek FOMC'nin çok ileri gitmesine neden olarak resesyon riskini boş yere yükseltebilir."

Euromoney Konferansı, New York

30 Ağustos

Fed Parasal İşler Kıdemli Danışmanı Robert Tetlow

"Enflasyondaki zorluğundan kaynaklanan belirsizliğe uygun yanıt geleneksel politikanın zayıflaması yerine enflasyona daha agresif bir yanıt anlamına gelen anti zayıflama olabilir."

Fed Notu

28 Ağustos

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, FOMC dışı

"ABD Kanada ile ticaret anlaşması üzerine çalışmalı çünkü önemli bir ticari partnet. Tarım ekonomisi baskı altında, tarifeler endişe yaratıyor."

Yerel radyo

24 Ağustos

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, FOMC dışı

"Bence aksiyon alıp sonra da drup piyasaların nasıl yanıt verdiğine bakmak gibi bir yaklaşım çok anlamlı olur."

Bloomberg

Fed Başkanı Jerome Powell

"Ekonomik temeller güçlü gözüküyor ve kademeli faiz artırımlarını destekliyor. Fed'in faiz artırımında aceleci olması durumunda ekonomik büyüme sınırlanabilir, yavaş kaldığında ise ekonomi aşırı ısınabilir. FOMC, faizleri kademeli olarak artırmada bu iki riski ciddiyetle ele alıyor.

Enflasyon son olarak yüzde 2 yakınına yükselse de yüzde 2'nin üzerine hızlanmaya dair açık bir sinyal görmüyoruz. Ekonomide aşırı ısınmaya dair önemli bir risk de gözükmüyor. Bu iyi haber ve bu iyi haberlerin ekonomide büyüme devam ettikçe politika duruşunun kademeli olarak FOMC'nin kabaca nötr olarak değerlendirdiği yere doğru yaklaşmasının sonucu olduğuna inanıyoruz."

Jackson Hole

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, FOMC üyesi

"Ekonominin gücüne bakıldığında faiz artışları oldukça zorlayıcı duruyor."

Bloomberg

"Büyüme tahminimi yüzde 3 civarına yükselttim, kademeli faiz artırımları devam etmeli."

CNBC

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, FOMC dışı

"Cari koşullarda kademeli faiz artırımları daha anlamlı. Enflasyon çok düşük."

Bloomberg

23 Ağustos

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, FOMC dışı

"Korelasyon nedensellik anlamına gelmiyor. Getiri eğrisini tartışırken bu önemli nokta akılda tutulmalı."

Fed Blog

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, FOMC dışı

"İşimiz para politikasında siyasi etki altında kalmadan karar vermek. Bunu yapmaya devam edeceğimizden eminim."

CNBC

Kansas City Fed Başkanı Esther George, FOMC dışı

"Bu yıl birkaç kez daha faiz artırmanın uygun olacağını tahmin ediyorum."

Bloomberg

21 Ağustos

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, FOMC dışı

"Nötr faizde geri adım atıp yeni bir adıma karar vermeden önce getiri eğrisinin de dahil olduğu göstergelere bakarak ekonomideki görünümü değerlendirmeye eğilimliyim."

Makale

20 Ağustos

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, FOMC dışı

"Getiri eğrisini tersine çevirecek hiçbir şeye oy vermeyeceğim. Piyasa piyasanın yapacağını yapar ve buna dikkat verip reaksiyon göstermeliyiz."

Ticaret Odası, Kingsport, Tenessee

Fed Başkanı Jerome Powell

"Fed Araştırma Müdürü Davis Wilcox emekli oldu. David'in derin tecrübeleri ve bilge tavsiyeleri, sayısız zorluktan geçtiğimiz dönemde Fed'e yön verdi. Ekonomist olarak kahramanlığını özleyeceğiz."

Demeç

9 Ağustos

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, FOMC dışı

"Gelecek birkaç yılda mali teşviklerle baş edebilmek için Fed'in faizleri bir ölçüde kısıtlayıcı seviyelere yükseltmesi gerekebilir."

Chicago

8 Ağustos

Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin

"İşsizlik düşük ve enflasyon efektif olarak Fed'in hedefindeyken normalin altında faizlerin uygun olduğunu tartışmak zor."

Roanoke, Virginia

6 Ağustos

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, FOMC dışı

"Bence bir süredir büyüdüğünüz için resesyona gideceğinizin kaçınılmaz olduğu fikri gerçekten doğru değil."

CNBC

4 yorum:

 1. - Bir sonraki Fed toplantısı 25-26 Eylül'de

  Bu yılın geri kalanındaki üç FOMC toplantısı 25-26 Eylül, 7-8 Kasım ve 18-19 Aralık tarihlerinde yapılacak.

  Piyasaların, eylül toplantısında faiz artırılmasına verdiği olasılık 13 Eylül itibarıyla yüzde 95 seviyesinde seyrediyor.

  YanıtlaSil
 2. yükek ihtimalle faiz arttırımı yapılacak olan toplantı. onun dışında avrupa merkez bankası'nın da faiz arttırımı yapma ihtimalinin bu dönemde yüksek olduğunu düşünüyorum not: ytd

  YanıtlaSil
 3. ekonomik gidişatı etkileyecek toplantı. sıkı durun.

  evinizi, arabanızı, her şeyinizi satın türk lirası alın. bankaya koyun. hem de vadesiz hesaba. alem delikanlılık görsün! ciddiyim.

  dipnot: yatırım tavsiyesidir amk. benim aklımla yatırım yapacak aklınızı sikiyim afedersiniz.

  YanıtlaSil
 4. faiz arttırımına giderse sonuçları bizim mb'nin faiz arttırmasından çok daha ciddi olacaktır.

  YanıtlaSil

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17