14 Eylül 2018 Cuma

SGK Diş Telini Karşılıyor mu ?

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Ağız sağlığı ve bakımı insanlar için çok mühim bir konudur. Ağız bakımı yeterli bir biçimde yapılmadığı durumlarda insanlar pek çok farklı problemlerle karşılaşabilmektedir. Yemek artıklarının dişlerimizin arasında kalmasına izin vermemek gerekir. Bunun için düzenli olarak diş fırçalaması yapmak zaten gerekmektedir. Fakat düzenli diş fırçalamanın da yeterli olmayacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Yemek artıklarının diş aralarında kalmaması için diş fırçalamanın dışında çeşitli yöntemler geliştirilmiştir.
Örneğin diş ipi bunlardan bir tanesidir. Diş ipi ile yemek artıklarının dişlerin arasında kalması sorununu çözebiliriz. Eğer dişlerin arasında yemek artığı kalırsa o artıklar bakteri ve mikrop yayılımını hızlandırırlar. Ondan sonrasında ise zayıf bir alan seçip o bölgenin çürümesini sağlarlar. Bu konuda çözüm arayan kişiler SGK diş telini karşılıyor mu konusunda sorularına cevap bulduktan sonra tedaviye başlamalıdır.

Diş Teli Tedavisi Nedir
Ağız sağlığı ile ilgili sonradan problemler oluşabileceği gibi kalıtsal ve doğum esnasında ortaya çıkabilecek olan durumlarda diş teli kullanmayı gerektirebilir. Çok aşağıda ya da çok yukarıda çenenin iskeletsel ve dişsel yapısının bozuk olduğu durumlarda mutlaka diş hekimine muayene olmanız gerekir. Diş hekimi sizi çenenizin yapısı ve dişlerinizin durumu hakkında ilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Dişlerinizdeki çarpıklık ya da ayrıklık dişlerinize ne kadar iyi bakarsanız bakın iyileşecek, onarılacak bir durum değildir. Kemik dokusu ve çene yapısı hassastır ve bu yüzden bu bölgelerde yaşanan sorunlar için mutlaka diş hekimine gözükmeniz gerekmektedir. Diş teli tedavisi genelde bu bölgelerde yaşanan sorunlar için uygulanmaktadır. SGK, sigorta diş telini karşılıyor mu sorusu karşımıza sıklıkla çıkmaya başlamıştır.

Diş teli tedavisi diş yapısında ve çenede şekil bozukluğu olan kişilere uygulanan tedavidir. Çene geriliği, diş çarpıklığı ya da çene bozukluğu gibi durumlarda rahatsız olan kişiye belli bir dönem diş teli kullanması gerekmektedir. Diş telinin kullanımı sonunda dişler normal bir görüntüye kavuşmuştur. Diş telinin kullanım süresi en fazla üç, en az ise bir senedir. Sigorta diş telini karşılıyor mu karşılıyorsa hangi şartlarda karşılıyor bu soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Tedavi sürecinin uzun bir zaman dilimine yayılması ve tedavi esnasında kullanılan malzemelerin çeşitliliğinden ötürü diş teli tedavisi pahalı bir tedavi çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli tedavisi özel kliniklerde yapılabildiği gibi devlet hastanelerinde de yapılabilmektedir. SGK, sigorta diş telini karşılıyor mu sorusuna bu yazı kapsamında cevaplar vereceğiz.

Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu
Diş teli tedavisi ortodonti uzmanlarının alanına girmektedir. Diş teli tedavisinde ilk aşama bölgede bulunan mikropları tespit ederek yok edilmesi işlemidir. Tedavi işleminin gerçekleştirecek hekim seçiminde de özenli davranmanız sizin lehinize olacaktır. Tedavinin her işlemini aksatmadan gitmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hekiminizin sizlere belirteceği önerileri kesinlikle dikkate almanız gerekmektedir. Tedavi süresini ne olursa olsun ara vermemeniz lazımdır. Bu biçimde hareket ederseniz eğer sorunsuz ve başarılı bir sonuç elde edersiniz. Devlet hastanelerinden hekim seçimi yaparken faydalanabilirsiniz. Ancak SGK diş teli tedavisi için 18 yaş üzerindeki insanlar için rahatsızlığı bulunan kişinin masraflarını karşılamamaktadır. Yani 18 yaşından büyükseniz özel polikliniklerde ya da devlet hastanelerinde diş teli tedavisi masraflarını kendi cebinizden karşılarsınız.

18 yaşın altında olan kişilerde ise diş teli tedavisi SGK tarafından karşılanmaktadır. Diş teli tedavisi için erken tanı çok mühimdir. Çünkü erken yaşta bu tedavi işlemi yapılırsa sonuç kesinlikle daha başarılı olur hem de tedavi süresi de daha kısa olur. 18 yaşın altında olan kişilerin masrafları devlet eliyle karşılanırken tedavi esnasında kullanılan malzemeler ise tedavi olan kişinin yakınları tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da tedaviyi devlet ve hasta yakınları neredeyse yarı yarıya bir masraf yapmış olmaktadır. Bu uygulama ile SGK ailenin üzerindeki masraf yükünün bir kısmını almış olmaktadır. Bu sayede aileler daha rahat bir biçimde çocuklarına diş teli tedavisini yaptırmaktadırlar. SGK diş telini karşılıyor mu sorusunun cevabı işte buradadır.

Diş Teli Tedavisi İçin Randevunun Erken Alınmasının Önemi
SGK sizlere diş teli tedavisinde çıkacak masrafları 18 yaş altı çocuklarınız için yarı yarıya indirmektedir. Bu fırsattan yararlanmak istediğiniz takdirde randevunuzu olabildiğince en erken bir biçimde almanız gerekmektedir. Çok uzun bir zamana yayılan randevular siz beklerken çocuğunuz 18 yaşını geçmiş bile olabilir. Bu durumlarla sıklıkla rastlanmaktadır. Bu yüzden erken randevu çok önemlidir. Randevu süresini diş teli tedavilerinde kimi zamanlarda beş yıla kadar yayılmaktadır. Böyle sorunları olan çocukların teşhisini ve randevu işlemini yapabileceğiniz en erken zamanda yapmalısınız. SGK diş telini karşılıyor mu 18 yaş altında olan kişilerin tedavide kullanılacak malzemeler hariç karşılamaktadır. Ailenin tedavi de harcayacağı masraflar yarıya düşmektedir.

Diş Teli Tedavisinden Sonra Ortaya Çıkan Farklar
Diş teli tedavisinden sonra gözle görülebilen farkı hissedebileceksiniz. Uzun bir zaman dilimine yayılan bu süreç tedavi bittiğinde bu kadar zamana değdiğini anlayacaksınız. Tedavi süresince asla pes etmeyin ve ortaya çıkacak kaliteli sonucu düşünün. Diş teli tedavisi tamamlandıktan sonra hem daha rahat yemek yiyebileceksiniz hem daha rahat konuşarak kendinizi en iyi bir biçimde ifade edeceksiniz hem de estetik bir görüntüye kavuşacaksınız.  Sigorta diş telini karşılıyor mu sorusunun cevabından sonra artık tedavinin vakti gelmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17