Son Dakika

Su Gibi Akıp Geçecek 18 Yabancı Dizi Tavsiyesi

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --

Malumunuz Türk dizi sektörünün en büyük olumsuzluğu reklam stratejileri yüzünden bir bakışmanın yarım saat, bir yürüyüşün elli dakika sürmesi. İki saate yakın dizi mi olur diye izleyiciye kurdeşen döktüren dizilerimizin uzunluğundan sıkılan dizisever kitlelere su gibi akıp geçmesiyle ilaç gibi gelecek 18 yabancı dizi tavsiyesi hazırladım. Önce iyi okumalar sonra iyi seyirler.

La Casa De Papel

Zekice hazırlanmış bir soygunun anatomisini gün ve gün izleyiciye anlatan, temponun hiç düşmediği İspanyol dizisi La Case De Papel, sürükleyici temposu, başarılı oyunculukları, bella ciao ve Tokyo faktörüyle izleyiciyi kendisine gemici düğümü ile bağladı.


Westworld


İnsanların vahşi zevklerini gidermek için açılan bir park, son hikayesini anlatıp emekliliğini verecek olan parkın beyni Ford, Ford’un parkı kurarken birlikte hareket ettiği gizemli arkadaşı Arnold, labirenti arayan William ve arıza yapan robotlar… Üç farklı dönemi başarılı bir şekilde birleştirip izleyiciyi hayran bırakan Westworld şimdiden efsaneler arasına girdi bile.

The Crown


Birleşik Krallığın en uzun süreli kraliçesi 2. Elizabeth’in çalkantılı hayatına ve güçlü bir kraliçe oluşuna odaklanan dizi, tarihi dizi severlerin favorisi olmuş durumda. Ayrıca Elizabeth’in gençliğini ve acemi bir genç kızdan güçlü bir kraliçeye dönüştüğü evreyi canlandıran Claire Foy çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş.

İzombie


Karikatür uyarlaması olan İzombie, yola çıktığı fikir ile başarılı olsa da listedeki diğer filmler gibi izleyende aman yarabbi etkisi yaratmıyor. Başarılı bir doktor olma yolunda emin adımlarla ilerlerken gittiği bir tekne partisinde hayatı kararan Liv’in yaşayan ölü oluşuna şahit oluyoruz. İnsanları zombiye çeviren bir uyuşturucu yüzünden parti karışır ve zombiye dönüşen Liv, zombilerin bir numaralı besin maddesi beyine ulaşabilmek için adli tıp doktorluğu yapmaya başlar. Fakat bir sorun vardır, Liv’in yediği her beyin genç kızı beynin sahibinin anılarına doğru küçük ama çok etkili bir yolculuğa çıkartır.

Dark


Almanların dizi sektöründe biz de varız diyerek sektöre havalı bir giriş yaptığı Dark, listenin en iyilerinden. Küçük bir kasabada kaybolan çocuklar ve bu kayıpların etkilediği aileler, geçmiş ve gelecek arasında köprü olan sırlar. Üç farklı zaman diliminde yaşanan birbirine zincirleme bağlı olaylar izleyiciyi şoktan şoka sürüklüyor. Ayrıca rahip Noah bilmecesi hala gizemini korumakta ve dizinin heyecanını zirveye çıkarmakta.

13 Reason Why


Selena Gomez bir dizide yapımcı olmuş ve bilin bakalım dizinin kötü ve ezik çocuğunun adı ne? Tabi ki Justin! Basit bir ergen dizisi gibi görünse de liselerde yaşanan zorbalık ve eğitimcilerin bu zorbalıklara engel olmak için kıllarını bile kıpırdatmaması izleyicide şok etkisi yaratıyor. Yaşadığı zorbalık ve uğradığı tecavüz yüzünden intihar eden Hannah, intiharına sebep olan 13 kişiye yaşadığı zorbalığı anlatan bir kaset gönderir. On ikinci kişi yaşadıklarını anlatıp yardım istediği rehber öğretmenidir, sadece bu detay bile diziyi izlemek için yeterli.

Game Of Thrones


Aslında bu dizi konusunda fazla söze gerek yok 7 sezondur izleyiciyi kendisine bağlamayı geçtik hayran bıraktı. Her karakterin devleştiği ve devleşen karakterin hart diye ölüverdiği epik bir destan olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. En son dizinin final bölümünün izleyiciyi pek memnun etmeyeceğine dair söylentiler dolaşıyordu ya hadi hayırlısı.

Hannibal


Bir efsanenin sonu… Bir psikiyatrın psikopatlık sınırlarında dolaştığı dizi Hannibal, izleyiciyi aşırı zeka dolu senaryosuyla etkisi altına alıyor. Manipületör, yemekten anlayan, gurme üstüne de saygın bir psikolog olup FBI’ya danışmanlık yapan Hannibal Lecter’in aslında azılı bir yamyam olduğu ortaya çıkar. Bakmayın aslında manipülatör bir yamyam olmasa Vedat Milor gibi adamdı.

Dexter


Bir adli tıp görevlisinin yakalanamayan katilleri, delil yetersizliğinden yırtan suçluları tek tek öldürmesini konu alan Dexter, kanunlar ve vicdan arasında sorgulatan bir yapım. Sonuçta herkes kendi kanununu uygulayamaz ama tacize uğrayıp korkudan susan çocuklar, tecavüze uğrayan hayvanlar, şiddet gören kadınlar kısacası mağdurlar penceresinden bakarsak izlerken insanı rahatlattığı kesin.

The Borgias


Papa 6. Alexander’ın çalkantılı hayatını konu alan dizi, rönesans döneminin en tartışmalı papasının hayatından kesitler sunar. Hakkında çokça dedikodu bulunan Papa Alexander Roma’nın İtalyan olmayan tek papası olabilmek için bolca rüşvet vermiştir. Dört çocuğu iki metresi bulunan, metreslerinden birinin kardeşini torpille kardinal yapan papanın kendisini geçtim evlatları hakkında bile dedikodular almış yürümüş. Papalığı saltanata çevirip yerine oğlu Cesare’nin geçmesini isteyen papanın aksine Cesare din adamı değil asker olmak istiyordu. Kızı Lucrezia’nın zehir üstadı bir cadı olduğuna dair söylentiler çıkmış. Hatta ağabeyi Cesare ile beraber az entrika çevirmemişler.

The Tudors


Birleşik Krallığın kadın uğruna dinden çıkan, erkek evlat takıntılı skandal kralı 8. Henry’nin hayatına, hayat arkadaşı 6 kraliçeye ve Tudor hanedanının skandallarına odaklanan dizide Allah düşmanımın başına vermesin tarzı bir koca modeli olan Kral 8. Henry gerçeği ile yüzleşiyoruz. Ağabeyinin ölümü üzerine Britanya tahtının bir numaralı varisi olan Henry, ağabeyinin eşi ve İspanya prensesi Aragonlu Catherine ile siyasi bir evlilik yapar. Catherine’den bir kızı olan Henry istediği erkek çocuğuna bu yasal evlilikle sahip olamaz. Erkek evlat takıntısıyla metres tutan Henry’nin metresinden olma oğlunu ihya etmesi Britanya’nın önemli ailelerinin ağzının suyunu akıtır. Boleyn ailesi kızlarını krala peşkeş çekerek güç ve para sahibi olmak ister fakat ailenin hırslı kızı Anne daha büyük oynar ve kraliçe olmaya odaklanır. İşte bu odaklanma onun sonu olur, Anne ile evlenmek için Katolik mezhebinden ayrılan ve ülkeyi bölünme noktasına getiren Henry, kraliçesi yaptığı Anne’den de bir oğlu olmayınca andropoza giren amcalar gibi kadın peşinde koşmaya başlar. Güç peşindeki aileler gerçeği ve Anne’nin açtığı namuslu kadın numarasını yapan birçok kadın kraliçe olabilmek için yarışır. Kralın gönlü de Anne’den geçip Jane Seymour’a kayınca olan Anne’nin kellesine olur.

Fringe


Nişanlısının ölümüyle yıkılan ajan Olivia, acısını atlatamadan kendisini paralel evrenlerin, farklı boyutların içinde bulur. Kendisine yardım etsin diye yıllar evvel akıl hastanesine yatırılmış bilim adamı Walter Bishop’u hastaneden çıkarmak ister. Walter ancak bir yakınının kontrolünde dışarı çıkacağı için Olivia bu sefer de Walter’in oğlu Peter’i bulur. Üçlünün paralel evreni de içine alan suçlu kovalama macerası bilimkurgu severleri ekran başına kilitliyordu.

True Detective


Karakter olarak birbirine tamamen zıt iki polisin okült ayin benzeri gizemli bir cinayeti çözme çabasına odaklanan dizinin asıl olayı, çözülemeyen cinayetin yıllar sonra iki polisin sorgulanıp yeniden birbirini bulması ve aynı cinayete odaklanması. Çözemedikleri cinayeti yıllar sonra çözen ikiliden Rust’un takıntılı zekasına hayran olmamak imkansızken Martin’in su katılmamış orospuluğu izleyiciye ohadan çüşe kadar pek çok küfür ettirir.

American Horror Story


Kara Dalia olayından tut Amerika’da yaşanmış çeşitli cinayet ve anormal vakalara odaklanan dizinin sadece ilk sezonunu izlemiştim. Tate karakterinin ABD’nin kanayan yarası okulu basıp katliam yapan psikolojisi hoşaf öğrenci rolüyle, anasını oynayan arıza kadın Constance ile oyunculuk konusunda yarıştığı dizi korkudan çok gerilim ögeleri barındırıyordu.

Vikings


Kuzeyin oğlu, İskandinav kültürünün savaşçı öğeleri Vikinglerin gemilerine atlayıp Avrupa’nın güneyine yağmaya gitmelerini anlatan dizi, İskandinav mitolojisinin önemli ismi Ragnar Lothbrok’un köylüden reise, reisten krala dönüşme hikayesine odaklanıyor. Ragnar’ı sevmem de Lagartha efsaneydi.

Stranger Things


Seksenler sineması ve Stephen King edebiyatını sevenlerin hastası olacağı dizi küçük bir kasabada kaybolan Will’in hikayesiyle başlıyor. Arkadaşlarından ayrılıp evine dönerken gördüğü canavardan kaçan Will kayıplara karışır, onun bir anda kaybolması yeterince gizemli değilmiş gibi gizli bölgede yapılan korkutucu deneyler ve denek Eleven’in tuhaflığı izleyicide şok etkisi yaratacak boyutta. Will nerede, canavarın olayı ne, Eleven neden bu kadar önemli? Bir sezon boyunca bu soruları zihninizde dolaştıracak olan dizinin hastası olmamak imkansız.

House Of Cards


Sinsi olduğu kadar da akıllı ve manipülatör olan Frank’ın kendisi kadar kurnaz olan karısı Claire ile Amerikan Başkanlığına uzanış hikayesini konu alan dizi, kaos merdivenlerinde strateji yapan kötü ve karizmatik ikilinin başarı destanıydı.

Breaking Bad


Breaking Bad kanser olduğunu öğrenince arkasında kalacak olan ailesinin rahat bir hayat yaşamasını isteyen fedakar kimya öğretmeni Walter White’nin tesadüfen karşılaştığı eski öğrencisi Jesse ile uyuşturucu işine bulaşmasını anlatıyor. Dizi bir efsane, Skyler bir kaltak, Walter ise tehlikede değil tehlikenin ta kendisidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17