Son Dakika

Ankara Dış Cephe Boyama ve Tadilat

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Ankara Dış Cephe Mantolama-Isı Yalıtım

Mantolama yapmak için en iyi zaman hangisidir?
Mantolama için her zaman en iyi zamandır. Mantolama işi, eğer hava çalışmayı engelleyecek şekilde yağışlı değilse dört mevsim yapılabilir.  Zararın neresinden dönülse kardır.

Yalıtım- mantolama kurulumu için en ekonomik zaman, yeni binaların inşası sırasında ve duvarlar, döşemeler ve tavan alanlarının kapatılmasından önce yapılan kapsamlı tadilatlar sırasındadır. Bu özellikle duvar yalıtımı için geçerlidir.

Bununla birlikte, mevcut evler için yalıtım da önemlidir. 1978’den önce inşa edilen evlerin, daha sonradan ilave edilmediği sürece, herhangi bir yalıtımının olması muhtemel değildir ve 2007’den önce inşa edilen evler, şu anda gerekli yalıtım ve çift cam teknolojileri de yeterince koruyucu olmayabilir. Güçlendirme donanımı, evinizin sıcaklığını koruyacağından ve uzun vadede ısıtma maliyetlerinizi azaltacağından uygun maliyetlidir.

Evinizin veya binanınızın ısı yaltım durumu ile ilgilil ücretsiz keşif ve fiyatlandırma hizmetimiz için bizi arayın.

Bina izolasyonu nerelere uygulanabilir?
Yalıtım hakkında düşünürken, aşağıdaki alanların tümünü dikkate almanız önemlidir:

tavan
yerin altında
duvarlar (içten veya dıştan)
çerçeveler dahil pencereler.
Bu dört alan ‘termal zarf’ oluşturur. Termal zarf, ısıtılmış alanlar ve dış iklim arasındaki engeldir. Evin iç kısmını dış iklimden koruyan komple bir battaniye gibi düşünün. Termal zarfınız ne kadar iyi yalıtılırsa, evinizi sıcak tutmak o kadar kolay olur.

Evinizin tasarımı ve yapısı, kullanabileceğiniz belirli yalıtım türlerini ve yalıtımın yerleştirilebileceği yerleri etkileyecektir.

Asma zemine sahip evlerde, evin altındaki zemine bir polietilen battaniyenin yerleştirilmesi faydalı olabilir. Bu, soğuk nemli havayı yerden buharlaştırarak ve evine girerek onu daha kuru ve daha sıcak tutacak hale getirir.

Bazı inşaat sistemlerinde (örneğin, polistiren beton kalıp çalışması, SIP ve saman balyaları) az veya hiç ek yalıtım gerekmeyebilir.Duvar Yalıtımı

Yapıların izolasyonunda en önemlisi ve en başta geleni dış cephe duvarlarının yalıtımıdır. Bu duvarlar içeriden veya dışarında izole edilebilir. Genel olarak uyguladığımız ve iç duvara göre birçok avantajı olan dış cephe mantolamasıdır.

Ankara, iklimi sert bir coğrafya olduğu için yazın sıcağından ve kışın soğuğundan koruyacak, mülkünüzün ömrünü uzatacak en iyi sistem  mantolamadır.

Mantolama, ısınmaya harcadığınız paraya göre üç-beş yıl aralığında masrafını çıkarmaktadır. İlk uygulandığı yıldan itibaren yuvanızdaki konforun keyfini süremeye başlarsınız.

Bunun yanında özellikle Keçiören‘de olmak üzere birçok ev ve apratman izolasyonsuz ve dış görünüşü yıpranımş durumdadır. Mantolama ile yukarıda bir kaçı sayılan faydanın yanı sıra binanınızın dış görünüşünün de güzelleşmesine ve satış ve kira bedelinin artmasına katkı sağlayacaktır.

Tavan Yalıtımı

Yalıtılmamış bir evden gelen ısı kaybının yaklaşık yüzde 35’i bu alandan gerçekleşir.

Tavanı yalıtmanın en etkili yolu, kirişler arasında toplu yalıtımın kurulmasıdır – üstte yuvarlanmış bir battaniyeyle birlikte – bu, ahşap kirişlerden kaçan ısı köprüsünü ortadan kaldırır.

Bazı ev tipleri – örneğin, art deco evleri – retrofitting tavan yalıtımını zorlaştırabilecek küçük çatı alanlarına sahiptir.

Çatı yalıtımı ilave yangın direnci, boyutsal kararlılık ve akustik kontrol sağlanacaktır.

Zemin Yalıtımı

Yalıtılmamış evlerin zemini üzerinden yüzde on daha fazla ısı kaybı meydana gelebilir.

Yalıtım, askıda bırakılmış kereste ve asma beton zeminlerin altında, yeni evlerde beton zemin döşemelerinin kenar ve alt kısımlarında ve mümkünse mevcut evlerde beton levhaların kenarlarının etrafında kullanılmalıdır.

Zemin altı yalıtımınızı monte ederken, yere bir buhar bariyeri yerleştirmeyi unutmayın. Bir araştırma, 0.4 litre suyun 24 saat içinde 1m²’lik bir zeminden buharlaşabileceğini göstermiştir – bu 150m²’lik bir ev için günde ortalama 60 litredir – yalıtımınıza zarar verebilir ve evinizde nemlilik sorunlarına neden olabilir.

Başlıca ısı yalıtım malzemeleri
Yün, polistiren, cam elyafı, mineral yün, kağıt esaslı yalıtım ve polyester gibi birçok yalıtım malzemesi mevcuttur.

Saman balya konstrüksiyonu, yapısal yalıtım panelleri  veya izolasyonlu beton form çalışmaları da yüksek seviyede yalıtım sağlar.

Ekstrüde Polistren Köpük (XPS)
Ekstrüde Polistren Köpük (XPS)
Ankara Keçiören Dış Cephe Mantolama ve ısı Yalıtımı

Ekstrüde Polistren Köpük (XPS)

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımıyapmak amacıyla üretilen ve kullanılan köpük malzemelerdir. Polistren hammaddesin inekstrüzyon (haddeleme) ile üretilen ortak çeperlikapalı hücre yapısıdır. Pürüzsüz (ciltli) ve pürüzlüveya pürüzlü ve kanallı yüzey biçimleri bulunmaktadır. Değişik yoğunluklarda, levha veya boru biçiminde üretilebilirler.

Ekspande Polistren Köpük (EPS)
Ekspande Polistren Köpük (EPS)


Ekspande Polistren Köpük (EPS)

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Küçük tanecikler halinde bulunan polistren hammaddesi ön şişirmeden sonra kalıp içinde blok şeklinde veya levha şeklinde üretilir. EPS levhaların ısı yalıtımı amacıyla kullanılabilmesi için yoğunluğunun 15-30 kg/m3 olması gereklidir.Malzemenin % 98’i hareketsiz havadır; %2’si ise polistirendir.

cam yünü
Alüminyum Folyolu Cam Yünü


Cam Yünü

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. İnorganik bir hammadde olan silis kumunun, yüksek basınç altında 1200°C – 1250°C de ergitilerek, ince eleklerden geçirilip elyaf haline getirilmesi sonucu oluşturulan açık gözenekli bir malzemedir. Değişik yoğunluklarda (14- 100 kg/m3 ) farklı kaplama malzemeleri ile şilte, levha veya boru formunda üretilebilirler

Taş Yünü
Taş Yünü


Taş Yünü

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. İnorganik bir hammadde olan bazalt ve diabez taşlarının 1350°C -1400°C sıcaklıklarda, ince eleklerden geçirilip elyaf haline getirilmesi sonucu oluşturulan açık gözenekli bir malzemedir. Değişik yoğunluklarda (30-200 kg/m3 ) farklı kaplama malzemeleri ile şilte, levha veya boru formunda üretilebilirler. Isıl iletkenlik hesap değeri 0,035-0,050 W/m.K’dir. A1 veya A2 sınıfı yanmaz bir malzemedir.

Poliüretan Sert Köpük (PUR)
Poliüretan Sert Köpük (PUR)


Poliüretan Sert Köpük (PUR)

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Poliüretan köpükler, poliol sistem ile izosiyanatın belli oranlarda karışımı ve bu karışımın bir kabartıcı (köpürtücü) yardımıyla genleşmesinden oluşur. Poliüretan kullanım yerine göre sıvı haldeki hacminin 100 katına kadar genleştirilebilir. Isıl iletkenlik hesap değeri 0,025-0,040 W/m.K’dir. Yangına tepki sınıfı D, E veya F’dir. [5,6]

Fenol Köpüğü
Fenol Köpüğü


Fenol Köpüğü

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Fenol-Formaldehit bakalitine: anorganik şişirici ve sertleştirici maddeler katılarak elde edilir. Muhtelif yoğunluklarda levha ve boru biçiminde alüminyum folyo, metal vb. kaplamalar ile donatılabilmektedir. Isıl iletkenlik hesap değeri 0,030-0,045 W/m.K’dir. Yangına tepki sınıfı; Kaplamasız B, Alüminyum folyo kaplamalı C ‘dır.[5]

Cam Köpüğü
Cam Köpüğü


Cam Köpüğü

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Cam köpüğü; hücresel dolgu malzemesi ile birleştirilmiş atık cam kırıklarından oluşur. Bu iki bileşen bir kalıba yerleştirilerek yaklaşık 510°C’ye kadar ısıtılır, malzemenin ayrışması sonucunda karışım genleşip kalıbı doldurur. Değişik yoğunluklarda (100-150 kg/m3 ) cam köpüğü elde edilir. Isıl iletkenlik hesap değeri 0,045-0,060 W/m.K’dir. A sınıfı yanmaz bir malzemedir.[5]

Genleştirilmiş Perlit (EPB)


Genleştirilmiş Perlit (EPB)

Dış cephe ısı yalıtımı-mantolama işinde kullanılmaktadır. Ham perlitin kırılarak çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle elde edilir. Isıl iletkenlik hesap değeri 0,045-0,065 W/m.K’dir. A sınıfı yanmaz bir malzemedir. [5]


Bina yapımında, termal enerjinin duvarlar, tavanlar ve zeminlerden geçişini azaltmak için çeşitli yalıtım şekilleri yer almaktadır. Basit bir ifadeyle bu, kışın ısıtılan iç mekan sıcaklığını ve yaz aylarında daha serin havalandırmayı sağlar. Termal enerjinin iletimini azaltmak sadece yerleri daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda enerji maliyetlerini kontrol etmek için de önemlidir. Ankara dış cephe ısı yalıtımı işçiliği konusunda bir numarayız. Özelikle Keçiören dış cephe mantolama ve ısı yalıtımı hakkında yaptığımız işlere referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. Ankara dış cephe mantolama ücretsiz keşif ve fiyatlandırma için bizi arayın.

Ankara Dış Cephe Boyama ve Tadilat


Dış cephe boya/t/ma işi sürekli her yıl yenilenen bir iş değildir. Bu nedenle bilinmesi gereken püf nokraları konusunda bilginiz olmayabilir. Dış yüzeyleriniz için dış boya ile ilgili ipuçları, nasıl yapılmalı ve teknikleri (Planlama, boya seçimi, hazırlık gibi) keşfetek için makalemizi okuyun.Ankara dış cephe boyama işleri konusunda  işçiliğimiz memnuniyet garantilirid.Ankara dış cephe boyama konusunda her türlü danışmanlık, keşif ve fiyatlandırma için bizi arayın. Ankara dış cephe boya firması denilince Ankara Saray İnşaat hizmetinizde.

Ankara Çatı Aktarma ve Oluk Tamiri


Gene  olarak, bir kiremit çatısının ömrü, diğer çatı malzemelerinin ömrünü aşar, çoğu zaman takıldıkları yapının ömrünü uzatır; bununla birlikte, diğer çatı kaplama materyallerinde olduğu gibi, bazı faktörler kiremit çatısının amaçlanan ömrünü karşılamamasına neden olabilir. Bu faktörler, zayıf kurulum, üçüncü taraf hasarı ve önleyici bakım eksikliğini içerir.Keçiören ve tüm Ankara bölgesinde çatı aktarma ve çatı oluk tamiri konusunda kaliteli ve iş teslim zamanın sadık firma arıyorsanız bizi arayın. Ankara ve Keçiören çatı aktarması ücretsiz kaşif ve fiyatlandırması için bizi arayın


Ankara Mantolama ve Yapı İşleri Servis Bölgelerimiz
Keçiören Mantolama ve Yapı İşleri
Yenimahalle Mantolama ve Yapı İşleri
Çankaya Mantolama ve Yapı İşleri
Altındağ Mantolama ve Yapı İşleri
Pursaklar Mantolama ve Yapı İşleri
Mamak Mantolama ve Yapı İşleri
Batıkent Mantolama ve Yapı İşleri
Bağlum Mantolama ve Yapı İşleri
Dikmen Mantolama ve Yapı İşleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17