Son Dakika

ODAŞ Elektrik Projeleri Hakkında Bilgi Verdi #ODAS

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
ODAŞ Elektrik’in (ODAS) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

Bilindiği üzere şirketimizin yerli kömüre dayalı 340MWm/330Mwe kurulu güce sahip Çan-2 termik santrali Ağustos 2018 itibariyle devreye alınmış olup, elektrik üretimi planlı bir şekilde devam etmektedir. Devreye yeni giren termik santrallerdeki süreç adımlarından biri olan üretimin kademeli olarak artırılması periyodu (Ramp-Up Periyod) Çan-2 Termik Santralinde de devam etmektedir.
Santral, Ekim ayı itibariyle yaklaşık %30 net kapasite kullanım oranı ile üretimini gerçekleştirmiştir. Kasım ayında net kapasite kullanım oranının ortalama yaklaşık %60 seviyelerine ulaşması ve Aralık ayı içerisinde de ortalama %80 seviyelerine çıkması öngörülmektedir.

Çan-2 Termik Santrali; sahip olduğu yüksek kalorifik değerli kömür sahası, kritik altı (Sub Critical) linyit yakıtlı buhar kazanı verimlilik değerine sahip Türkiye’deki tek termik santral olması ve  emsallerine göre oldukça düşük yatırım maliyeti ile yerli kömüre dayalı tamamlanabilmiş Türkiye’deki üç özel sektör termik santral yatırımından birisidir.

Diğer taraftan   iştirakimiz olan Anadolu Export bünyesinde bulunan altın sahalarımıza ait Çevresel Etki ve Değerlendirme raporu Ekim 2018 itibariyle nihai olarak alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen grubun varlıklarına yönelik gelişmeler ve mukayeseli özellikleri de dikkate alınarak,

Şirketin büyüme süreci içerisinde sağlıklı bir finansal yapı oluşturmak üzere;

Çan-2 Termik Santraline yönelik stratejik ortaklık kapsamında görüşmelerin değerlendirilmesi,
İştirakimiz olan Anadolu Export bünyesindeki altın sahalarımıza yönelik stratejik finansal ortaklık ya da varlık satışı ile ilgili değerlendirmelerin incelenmesi ya da
Grubun özkaynak yapısının güçlendirilmesi kapmasında sermaye artışı gibi opsiyonlarından
 herhangi birisinin değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen opsiyonlara yönelik herhangi bir nihai gelişme oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Diğer bir husus olarak,şirketimizin SPK’ya göre hazırlanan konsolide finansal tablolarında Maddi Duran Varlıklar bölümünde yer alan arsa, arazi ve tesislerin defter değerinin gerçeğe uygun değeri yansıtması için politika değişikliğine gidilerek maddi duran varlıklarda “Yeniden Değerleme Modeli” yönetiminin 30.09.2018 finansal tablolarından itibaren geçerli olmak üzere uygulanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17