Son Dakika

Şekerbank hissesi güç kazanmaya başladı. Aydın Doğan hangi bankayı almak istiyor #SKBNK #DOHOL

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Şekerbank hissesi tepki alımlarıyla yükselişte. Geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu şirketin 750 milyon liralık borçlanma aracı ihracına da onay verdi. 6 yılın dip seviyesinden yükselen hisse saat 11:23 itibariyle yüzde 4.12 oranında primle 1.01 lira seviyesinde işlem görüyor.

Doğan Holding, bünyesinde bulunan medya organlarını Demirörenler’e devretmesinin ardından gözlerden uzak durmayı seçti.

Odatv'nin kulislerden edindiği bilgilere göre; Aydın Doğan geçen hafta Ankara'ya giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.

Ziyaretin gündeminde iki konu vardı:

1- Aydın Doğan ve ailesi hakkında açılan davalar.

2- Şekerbank.

Aydın Doğan, kendisi ve ailesi hakkında açılan davalarla ilgili Erdoğan'a bilgi verdi. Görüşmenin asıl kritik konusu ise Şekerbank'tı. Doğan, Şekerbank'a talip olduklarını Erdoğan'a söyledi.

https://odatv.com/aydin-dogan-hangi-bankayi-almak-istiyor-19111831.html


Aracı kurum ve uzmanların Şekerbank SKBNK hisse senedi ile ilgili tüm güncel hisse analiz, haber,rapor ve hisse yorumlarını aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu sayfadan hisse ile ilgili çıkmış tüm haber, rapor ve teknik analizleri takip edebilirsiniz.

İŞ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 3Ç18 – 12.11.2018
Kapanış (TL) : 0.95 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1100 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.74 SKBNK TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a

Sekerbank 3Ç18 Sonuçları
Sekerbank yılın üçüncü çeyreğinde TL11mn net kar açıkladı. Açıklanan kar rakamı çeyrek bazında %74, yıllık olarak ise %54’lük bir düşüşe karşılık geliyor. Bankanın çeyreklik (yıllıklandırılan) öz kaynak karlılığı %2 gibi düşük bir düzeye gerilerken bu rakam bir önceki çeyrekte %7.5 düzeyindeydi. Aslında net faiz geliri çeyrek bazında özellikle menkul kıymet gelirlerindeki artışla %8 yükseliş göstererek net faiz marjını çeyrek bazında 25 baz puan artışla %5.6 düzeyine taşıdı. Fakat çeyrek içinde artan karşılık ve swap giderleri ayrıca diğer faiz dışı gelirler kalemlerindeki genel olarak zayıf görünüm karlılığı üçüncü çeyrekte olumsuz etkiledi. Ücret ve komisyon gelirleri de çeyreklik bazda %5 gerilerken geçen yılın aynı dönemine göre %16 oranında düşüş gösterdi. Her ne kadar takip oranı ikinci çeyreğe göre yatay kalsa da takip portföyü içinde daha fazla karşılık ayrılması ve ikinci gruba kaydırılan kredilerdeki artış nedeniyle genel olarak karşılık giderlerinde çeyrekte %25 artış görüldü. Faaliyet giderleri ise aynı dönemde %3 gerilerken yılık artış oranı ise enflasyonun oldukça altında %9 olarak kaydedildi. Sermaye yeterlilik oranları da bir önceki çeyrek düzeyinde kalmış durumda. Genel olarak karlılıktaki zayıf görünüm nedeniyle piyasanın sonuçlara olumsuz tepki verebileceğini düşünüyoruz.İŞ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 2Ç18 – 10.08.2018
Kapanış (TL) : 1.17 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1355 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.88 SKBNK TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a

Şekerbank yılın ikinci çeyreğinde TL44mn solo net kar açıkladı. Açıklanan kar rakamı çeyreklik bazda %58, yıllık bazda ise %68 artışa karşılık geliyor. Artan net faiz marjı nedeniyle genişleyen marj etkisiyle artış gösteren karlılıkta, karşılık ve faaliyet giderlerindeki kontrolü gidiş de önemli rol oynamış gözüküyor. Marjın yaklaşık 80 baz puan artışında ise aktif yeniden fiyatlaması ile alternatiflerle çeşitlendirilerek düşük seviyede tutulan fonlama maliyetlerinin olumlu katkısı gözüküyor. Sonuçlara piyasa tepkisinin olumlu olabileceğini düşünüyoruz.

ZİRAAT YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 2Ç18 – 10.08.2018
Şekerbank (SKBNK, Nötr): Banka’nın 2Ç2018’deki net dönem karı bir önceki çeyreğe göre %58 oranında artarak 43,7mn TL’ye yükselmiştir. Banka’nın net faiz gelirleri bir önceki çeyreğe göre %19 oranında artarak 399,6mn TL’ye yükselmiştir. İkini çeyrek karı ile birlikte Banka’nın 2018 yılı ilk yarısındaki net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %38 oranında artarak 71,4mn TL’ye yükselmiştir.AHLATCI YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz – 05.06.2018
Şirket 2016 yılı ikinci yarısından itibaren karlılık tarafında toparlanma yaşarken, geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde hisse fiyatı da aynı şekilde yükseliş gerçekleştirmiştir. Fakat aşağıdaki tablodan da görebileceğiniz gibi, karlılıktaki büyüme ivmesi mevcut dönem içerisinde korunamamıştır. Ayrıca Borsa İstanbul genelinde ve bankacılık sektörü özelinde satış baskısının yoğunlaşması hisse fiyatının negatif bir trend izlemesine neden olmuştur.

 Şu anda 1,22 fiyat seviyesinde işlem görmeye devam eden hisse için, 2017 Mayıs ayıdan beri görülen en düşük seviye olan 1,20 civarı destek konumundadır. Yukarıda 1,25 seviyesi ise yukarı yönlü toparlanmanın karşısında ilk engel konumunadır.

İŞ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 1Ç18 – 11.05.2018
Kapanış (TL) : 1.39 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1610 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 12.69 SKBNK TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a

Sekerbank 1Ç18 Kar Analizi
Kuvvetli marjlara karşın yüksek karşılık gideri karı baskıladı. Şekerbank yılın ilk çeyreğinde TL 28mn solo net kar açıkladı. Yıllık bazda %10 artış gösteren net kar rakamı çeyreksel bazda ise %28 oranında geriledi. Bankanın net faiz geliri TL 337mn olarak gerçekleşerek çeyrek bazında yüksek baza rağmen yatay kalmış durumda ki bu da net faiz marjının %5.2 gibi yüksek bir düzeyde kalmasını sağladı. Net ücret ve komisyon gelirleri ise yıllık bazda %23 artış göstererek TL 89mn’a ulaştı.

Kuvvetli kredi büyümesi ana faaliyet gelirlerinin çeyrekte iyi gelmesinin nedenleri arasında gösterilebilir. Bankanın takip rasyosu bir önceki çeyrekle aynı düzeyde kalırken yıllık bazda ise 176 baz puan gerilemiş durumda. Buna rağmen karşılık giderleri biraz da UFRS 9 etkisiyle çeyrek bazında %52 artış gösterirken yine yıllık bazda %3 gerilemiş durumda. Bankanın karlılığını olumsuz etkileyen bir başka unsur olan faaliyet giderleri ise yıllık bazda sadece %3 artış göstermiş durumda. Karşılık giderleri nedeniyle baskılanan karın önümüzdeki çeyreklerde bu faaliyet gelir performansının sürdürülmesi ve maliyet etkinliğinin korunması kaydıyla daha iyi olmasını bekliyoruz.

VAKIF YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 1Ç18 – 11.05.2018
(=) Şekerbank (SKBNK): Şekerbank’ın 1Ç18’de solo net dönem karı bir önceki çeyreğe göre %28,3 düşüş, yıllık bazda %9,9 artışla 28 mn TL olarak gerçekleşti. 1Ç’de bankanın net faiz gelirleri çeyreksel bazda %0,4 gibi sınırlı artış gösterirken, net ücret & komisyon gelirleri aynı dönemde %3,7 yükseliş kaydetti. Ancak Şekerbank’ın diğer faaliyet gelirlerindeki düşüş ve artan karşılık giderleri çeyreksel bazda net karı olumsuz etkiledi. Banka’nın ortalama özkaynak karlılık oranı ise bir önceki çeyreğe göre 1,4 puan düşüş ile %4,4 oldu. Yorum: Banka hisselerinin son 1 ayda BIST 100’e göre %1,1 daha kötü performans gösterdiği görülmektedir. Açıklanan net karın hisse üzerine etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz.

AK YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 1Ç18 – 11.05.2018
Şekerbank 1Ç18 döneminde net kârını 27.7 milyon TL olarak açıkladı. Bu tutar çeyrek bazda %28 azalma, yıllık bazda %10 artışifade ediyor ve bizim 50 milyon TL net kâr beklentimizin çok altında kalıyor. Bankanın buna göre özkaynak kârlılığı da 2017’deki %4,4 seviyesinde kalmış görünüyor. Şekerbank’ın kârının beklentimizin altında kalması UFRS-9 geçişi ile birlikte karşılık giderlerinin beklentimizin üzerinde gerçekleşmesinden kaynaklandı. Şekerbank için ‘Endeksin Altında Getiri’ görüşümüzü koruyoruz. Hisse için 12 aylık fiyat hedefi hisse başına 1,55 TL düzeyinde bulunuyor.

DENİZ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 1Ç18 – 11.05.2018
Şekerbank 1Ç18 – Özsermayedeki %14’lük azalma hisse fiyatını kısmen baskılayabilir Şekerbank konsolide olmayan 1Ç18 finansallarında 27.7 milyon TL net kar açıkladı. Bankanın net kar rakamı bir önceki döneme göre %28 oranında daralırken geçen yılın aynı dönemine göre ise %10 oranında artış göstermiştir. Özsermaye karlılığı ise %4.4 gibi oldukça düşük bir seviyede gerçekleşmiştir. Dikkatimizi çeken üç önemli ayrıntıdan ilki komisyon gelirlerindeki %23 oranındaki yıllık artış, operasyonel giderlerdeki oldukça sınırlı kalan yıllık %3 oranındaki artış ve bankanın özsermayesinin TFRS-9 geçişi nedeniyle 2017 sonuna göre 400 milyon TL kadar (%14 oranında) azalmış olmasıdır. Açıklanan sonuçların hisse üzerinde kısmen olumsuz olabileceğini düşünüyoruz.İŞ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 4Ç17 – 01.03.2018
Kapanış (TL) : 1.6 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1853 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 19.6 SKBNK TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a

Sekerbank yilin son ceyreginde TL 39mn solo net kar aciklayarak ceyreklik karini yaklasik % 40 arttirmayi basardi. Bankanın kar artışında son çeyrek kuvvetli bilanço büyümesi ile birlıkte TÜFEX gelirlerindeki sıçramanın marj üzerindeki olumlu etkisi ana etken olarak gözüküyor. KGF etkisi ile de aktif kalitesindeki iyileşme son çeyrek karşılık giderlerini önemli derecede düşürerek karı destekleyen başka bir unsur oldu. Ancak faaliyet giderlerindeki artış karlılığın daha da yükselmesini engellemiş gözüküyor. Sonuçların marj ve aktif kalite iyileşmeleri nedeniyle hafif olumlu karşılanmasını bekliyoruz. Bununla birlikte öz kaynak karlılığının sektör ortalamalarının oldukça altında olması yukarı hareketi sınırlandıracaktır.

VAKIF YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 4Ç17 – 01.03.2018
Şekerbank (SKBNK): Piyasa beklentisi bulunmamakla birlikte, Şekerbank’ın 4Ç17’de solo net dönem karı bir önceki çeyreğe göre %56 artış, yıllık bazda %46 düşüşle 39 mn TL olarak gerçekleşti. 4Ç’de bankanın net faiz gelirleri çeyreksel bazda %13,8 artarken, net ücret & komisyon gelirleri %7,1 gerileme kaydetti. Banka’nın 4Ç’de Takipteki Krediler Oranı bir önceki çeyreğe göre 0,8 puan düşüş ile %4,8 düzeyinde gerçekleşirken, ortalama özkaynak karlılık oranı ise %5,8 oldu. Yorum: Banka hisselerinin son 1 ayda BIST 100’e göre %10,3 daha kötü performans gösterdiği görülmektedir. Vergi finansalları ile paralel açıklanan net karın hisse üzerine etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz.

AK YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 4Ç17 – 01.03.2018
Şekerbank 4Ç17 döneminde çeyreksel bazda %56 artırarak 38,6 milyon TL net kâr açıkladı. Banka için bizim net kâr tahminimiz 44 milyon TL düzeyindeydi. Böylelikle, 2017 senesi için net kar 115 milyon TL’ye ulaşırken (yıllık bazda %8 düşüş) özkaynak karlılığı %4,4 seviyesinde kaldı. Banka TL kredilerde güçlü bir büyüme sergileyerek, toplam kredilerini çeyreksel bazda %6,5, yıllık bazda ise %18,7 artırdı. Ancak net faiz marjı bizim beklentimiz olan %5,2’nin altında %4,8 gerçekleşti ve bankanın net karının beklentilerimiz altında kalmasında ana sebep olarak öne çıktı. 4Ç17 sonuçları öncesinde, hisse için 1,55TL 12 aylık hedef fiyatla “Nötr” görüşümüz bulunuyordu.

ZİRAAT YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 4Ç17 – 01.03.2018
Şekerbank (SKBNK, Sınırlı Pozitif): Banka’nın 4Ç2017’deki net dönem karı 38,6mn TL gerçekleşerek bir önceki çeyreğe göre %56 oranında artış göstermiştir. Banka’nın 2017 yılı karı ise bir önceki yıla göre %8,2 oranında düşerek 114,9mn TL olmuştur.AK YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz – 20.02.2018
Şekerbank 4Ç17 net kârını önceki çeyreğe göre %56 arttırarak 39 milyon TL olarak açıkladı ve bizim 44 milyon TL net kâr beklentimizin hafif altında kaldı. Kârın beklenenden az gerçekleşmesi marj baskısı sonucu net faiz gelirlerinin beklediğimizden biraz düşük gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Böylece Şekerbank’ın 2017 yılı net kârı önceki yıla göre %8,2 gerileyerek 115 milyon TL olurken, bankanın öz kaynak kârlılık oranı da geçtiğimiz yıl ki %4,9 seviyesinden %4,4’e gerilemiş görünüyor.

TACİRLER YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz  – 20.02.2018
Şekerbank – 2017 yılı Vergi Dairesi’ne sunulan gelir tablosunda 114,9 milyon TL net kar açıkladı. Açıklanan net kar rakamı BDDK konsolide olmayan net kar rakamı için gösterge olup, 4Ç17’de 38,9 milyon TL net kar rakamına denk gelmektedir ve bu rakam çeyreksel bazda %56 büyümeyi ve yıllık bazda %46 gerilemeyi işaret etmektedir.Şekerbank Takipteki Kredi Portföyden Satış Yaptı – 29.11.2017
KAP Açıklaması: Bankamızın takipteki krediler portföyünün 138.362.178,56.-TL tutarındaki bölümü 7.300.000.-TL bedel karşılığında Final Varlık Yönetim A.Ş. ve Efes Varlık Yönetim A.Ş.’ye satılmıştır.TACİRLER YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 3Ç17 – 02.11.2017
Şekerbank 3Ç17 sonuçlarını 25 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar rakamı, çeyreksel bazda %6 ve yıllık bazda %25 gerilemeyi işaret etmektedir. Çeyreksel bazda azalan gelirler ve yatay kalan provizyon giderleri net kardaki gerilemenin ana sebepleridir. Bankanın kredileri, çeyrek bazında %5 büyüdü ve büyümede YP kredi artışı önemli rol oynadı. Net faiz marjı 94 baz puan geriledi. Bunun altında yatan sebepler, daralan çekirdek spreadler ve menkul kıymetleri portföyünden elde edilen gelirlerdeki azalmadır. Net faiz gelirleri ise %7 azaldı. Aktif kalitesi göreceli olarak zayıf gerçekleşti. Takibe dönüşen kredilerin toplam kredilere oranı %5.5 olarak kaydedildi ve çeyreksel bazda 14 baz puan gerileme düştü. Spefisik risk maliyetleri 247 baz puan olarak kaydedilirken, brüt risk maliyetleri 240 baz puan olarak gerçekleşti. Bankanın özsermaye karlılığı %4 olarak gerçekleşti ve çeyreksel bazda yatay kaldı.

DENİZ YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 3Ç17 – 02.11.2017
Şekerbank’ta karlılık zayıf ancak aktif kalitesi toparlanma eğiliminde. Şekerbank 3Ç17 konsolide olmayan finansallarında 25 mln TL net kar açıkladı. Bankanın karı bir önceki döneme göre %6 geçen yılın aynı dönemine göre ise %25 oranında gerilerken özsermaye karlılığı bu dönemde %3.8 olarak gerçekleşti. Olumlu tarafta söylenebilecek en önemli unsur aktif kalitesi tarafında gerçekleşti. Takipteki kredi oranı 14 baz puan kadar gerileyerek %5.54 olarak gerşekleşirken, bu dönemde takibe dönüşüm hızında belirgin bir gerileme olduğunu görüyoruz.

Son dört çeyrek ortalamasında 155 baz puan olan takibe dönüşüm oranı bu dönemde 61 baz puana gerilemiş. Bunların yanısıra yakın izlemedeki kredilerde de önceki döneme göre %10 kadar azalmış olması önümüzdeki dönemler için de aktif kalitesi anlamında olumlu sinyal veriyor. Takipteki kredi karşılık oranının %53.1’den %60.1 seviyesine yükselmiş olmasını da olumlu olarak değerlendiriyoruz.

Dokuz aylık dönemdeki komisyon gelirlerindeki artış ve faaliyet giderlerinin kontrol altındaki seyri de olumlu olarak söylenebilecek diğer bir husustur. Aktif kalitesindeki toparlanma eğilimi devam eden düşük karlılığı kısmen kompanse edebilir. Operasyonel performanstan bağımsız bir dinamikle işlem gördüğünü düşündüğümüz Şekerbank hisseleri için açıklanan finasalların belirgin bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz.

ZİRAAT YATIRIM – Şekerbank SKBNK Hisse Analiz 3Ç17 – 02.11.2017
Şekerbank (SKBNK, Nötr): Banka’nın net dönem karı 3Ç2017’de bir önceki çeyreğe göre %6,4 oranında azalarak 24,7mn TL’ye gerilemiştir. Banka’nın net faiz gelirleri çeyreksel bazda %6,8 oranında gerilemiş ve 294,5mn TL olmuştur. Net ücret ve komisyon gelirleri ise %14,9 oranında artarak 92,5mn TL’ye yükselmiştir. 2017 yılının ilk dokuz ayındaki net dönem karı ise bir önceki yılın aynı döneminde göre %41,5 oranında artış kaydederek 76,3mn TL’ye yükselmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17