Son Dakika

#MEMSA Volt Enerji Yurt Dışına Taşınması ve Üretim Yapılması Hakkında Açıklama Yaptı

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Bağlı Ortaklığımız Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş.?nin Tesisinin Durumu-Yurtdışına Taşınması Hakkında Başlatılan Temaslar Bu açıklama, bağlı ortaklığımız Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş. (Volt Enerji A.Ş) hakkında yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmaktadır. Aşağıda açıklanan hususlar, şu aşamada somutlaşmamış bilgi ve çalışmaları içermekte olup, açıklamanın yatırımcılarımız tarafından bu durum dikkate alınarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Şirketimizin bağlı ortaklığı Volt Enerji A.Ş.'nin, yatırımı nihai montaj ve bağlantılar haricinde tamamlanmış olan 25 MW/saat kurulu güce sahip, doğal gaz yakıtlı kombine çevrim enerji santrali, yatırımına karar verilen dönem itibariyle hem şirketimiz faaliyetleri hem de ülkemiz Enerji piyasaları bakımından oldukça verimli bir tesis iken, önce kamulaştırma iş ve işlemlerinin uzaması ardından bu sırada geçen süre içerisindeki maliyet artışları ve finansman temini zorlukları ile şirketimiz tekstil faaliyetlerine ara verilmesi nedenlerinden ötürü devreye alınamamış idi. Bunlara ilaveten, ülkemizin içerisinden geçtiği finansal konjonktür nedeniyle doğal gaz fiyatlarında yaşanan artışlar, yatırımın ekonomik rantabilitesini son derece olumsuz etkilemiş bulunmaktadır.

Tüm bu nedenler birlikte değerlendirildiğinde, tesisin Türkiye sınırları içerisinde kurulumunun tamamlanmasının, şirketimizin tekstil faaliyetlerine yeniden başlanmaması halinde ekonomik faydasının olmayacağı,  bilakis, mevcut haliyle hiç kullanılmamış ve kurulum garantileri kısmen devam eden cihaz ve ekipmanların değerini düşüreceği kanaatine varılmaktadır.

Sonuç olarak, tesisin, doğalgaza erişimin kolay ve ucuz, elektrik fiyatlarının ise yüksek olduğu, başta Irak, İran, Rusya ve bazı Türk cumhuriyetleri bölgesi olmak üzere yurtdışına taşınarak işletmeye alınması ve Türkiye dışında çalıştırılması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, anılan ülkelerde iş yapma deneyimine sahip çeşitli kişi ve kuruluşlarla temasa geçilmiştir. Şimdiye kadar edinilen izlenime göre, sayılan ülkelerin her birinde Enerji sektöründeki yatırımlara çeşitli teşvik ve imtiyazlar tanınmaktadır. Ancak, anılan ülkelerin siyasi ve hukuki durumları, ülkemiz şartlarına kıyasla oldukça farklıdır.

Bu minvalde, bir yandan tesisin taşıma ve kurulumuna ilişkin fizibilite çalışmalarına başlanacak, diğer yandan ise bahsedilen temaslar sürdürülecektir.

Şirketimizin tekstil/sınai faaliyetlerine yeniden başlaması halinde ise taşıma planlamaları iptal edilecek ve tesisin kurulumu tamamlanacaktır.

Şu aşamada tamamen niyet aşamasında bulunan ve herhangi bir somut durum içermeyen bu konu ile alakalı gelişmeler olması halinde kamuoyuna duyuru yapılacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/735111

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17