Son Dakika

11 Haziran 2019 Salı

#BIST Günün önemli şirket haberleri

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
A1 Capital Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Günün Stratejisi aşağıda yer almaktadır:
” AKBNK – 39 gün vadeli 42,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
” ANACM – Şirketin İnegöl 2. OSB’deki cam ambalaj deposunda çıkan yangının söndürüldüğü ve şirketin faaliyetlerinde aksama ve önemli bir maddi hasar olmadığı açıklandı.
” BSOKE – Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 800 milyon TL’ye çıkarılması işlemi ticaret sicilinde tescil edildi.

” DENIZ –
o 68 gün vadeli 293 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
o Banka aleyhine kesilen rekabet kurulu cezasının iptali için açılan davanın reddi kararı Danıştay nezdinde banka lehine bozulurken, davanın yeniden görülmesine karar verildi.
” GARFA – 155 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihracı için bugün talep toplanacak.
” HALKB – 5 yıl vadeli 500 milyon dolarlık Eurobond’un itfa edildiği açıklandı.
” HLGYO & VKGYO – HLGYO ve VKGYO’nun Bizimtepe Aydos Projesinde yer alan işyerinin aylık 2.100 TL’ye 5 yıllığına kiralandığı açıklandı.
” ISCTR – 59 gün vadeli 31,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
” ISFIN – 4,6 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için gerekli başvuruların yapılmasına karar verildi.
” ISMEN – 2,1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için SPK’ya başvuru yapıldı.
” IZTAR – Sermaye artırımdan elde edilecek 7,3 milyon TL’lik fonun 3,7 milyon TL’sinin şirketin %50 oranında bağlı ortalığı olan Meyfit’teki iştirak payının artırılmasında, 2 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında, 1,6 milyon TL’sinin kısa vadeli finansal borç ödemelerinde kullanılacağı açıklandı.
” KATMR – Afrika ülkesinden 2,2 milyon dolar tutarında TOMA siparişi aldı.
” PMVR3 – Proje kapsamında 5.230 TL/m² fiyatla 338 adet bağımsız bölümün 322,7 milyon TL’ye satıldığı, 7.124 TL/m² fiyatla 133 adet bağımsız bölümün 136,6 milyon TL karşılığında satışına devam edildiği açıklandı.
” SAYAS – Şirketin Almanya’daki dağıtım ağının sürdürülmesi amacıyla lisans ve işbirliği sözleşmesi kapsamında verilen hakların performans düşüklüğü nedeniyle sonlandırıldığı açıklandı.
” ULUSE – Eaton Grubu tarafından 20,7409 TL fiyatla pay alım teklifi bugün başlayacak olup, 8 Temmuz’da sona erecek.
” VAKBN – 105 gün vadeli 400 milyon TL ve 175 gün vadeli 200 milyon TL tutarlarında bono ihracı için 17 – 19 Haziran’da talep toplanacak.
” YKBNK – Banka ile Sendika arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlandığı medyada yer aldı.


PAY ALIM SATIM HABERLERİ
” GLYHO – Şirket paylarının geri alımı kapsamında 75.000 adet pay alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin%16,41’ine karşılık gelen 53.466.933 adet pay geri alındı.
” HATEK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 4,16 – 4,19 TL fiyat aralığından 23.629 adet pay alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %0,96’sına karşılık gelen 201.782 adet pay geri alındı.
” HDFGS – Hedef Portföy Kuzey Serbest Fonu tarafından 1,16 – 1,17 TL fiyat aralığından 129.979 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %15,32’ye yükseldi.
” IDGYO – Emek Yapı tarafından 2,14 TL fiyattan 23.364 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %0,88’e geriledi.
” ITTFH – İşlem yasaklısı Üzeyir Hakan Bayar adına 1.600.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
” METRO – Metro Avrasya Investment Georgia tarafından 1,00 – 1,07 TL fiyat aralığından 1.049.326 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %6,33’e yükseldi.
” POLHO – Şark Mensucat tarafından 2,40 – 2,46 TL fiyat aralığından 505.845 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %1,24’e yükseldi.
” SNKRN – Kerem Bilge tarafından 5,40 – 5,58 TL fiyat aralığından 35.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %9,94’e geriledi.
” TUKAS – Cem Okullu tarafından 4,27 – 4,33 TL fiyat aralığından 1.000.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %39,34’e yükseldi.


SERMAYE ARTIRIM HABERLERİ
” AYEN – Şirket sermayesinin 171,04 milyon TL’den %62,24 oranında bedelli olarak 106,46 milyon TL nakden artışla 227,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
” DOGUB – Şirket sermayesinin 20 milyon TL’den %50 oranında bedelli olarak 10 milyon TL nakden artışla 30 milyon TL’ye yükseltilmesine kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 687.540 adet pay bugün ve yarın günü Borsa’da satılacak.
” IZTAR – Şirket sermayesinin 7,39 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 7,39 milyon TL nakden artışla 14,79 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
” METUR – Şirket sermayesinin 18 milyon TL’den %66,67 oranında bedelli olarak 12 milyon TL nakden artışla 30 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

GENEL KURUL HABERLERİ
Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler : BOYP, LINK, SNPAM, SONME

A1 Capital Menkul Değerler A.Ş.
www.a1capital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17