Son Dakika

​​​​​​​​​​​​​​Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri ve Geçiş İhlal ile Bakiye Sorgulama

→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
HGS üye olma, hgs üyelik işlemleri, hızlı geçiş sistemi kayıt işlemleri ve HGS üyelik işlemlerinde talep edilen belgeler ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...

 HGS üyelik kart sistemine dayanın bir yapıdır: Bankalara ve PTT şubelerine giderek araç plakasına kayıtlı olmak üzere hgs etiketi çıkarılmaktadır.
Köprü ve otoyollardan geçiş anlamında çıkarılan bu kartlar duraksamadan sorunsuz geçiş imkanı sunmaktadır:
HGS Başvurusu için PTT Şubelerinden alınacak form dolduruluyor. Formu dolduran kişinin adı soyadı tc kimlik numarası ve ruhsat üzerindeki belge seri numarası gerekmektedir. Başkaca birşey istenmemektedir. 12,5 TL etiket parası ve 50 TL bakiye yükleniyor. Toplam 62,5 TL nakit para ile gidiniz.

OGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS kartı aldıktan sonra, Üyelik işlemi için aşağıdaki üyelik formu linke tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra açılan sayfadaki formu doldurmanız gerekiyor.Önemli
- HGS Kartı almadan sisteme üye olamazsınız. Hgs borç ödeme yapamazsınız. Önce HGS kartı almanız gerekmektedir.
- TC kimlik numaranız üzerinden sisteme kaydoluyorsunuz. Aynı T.C. numarası ile tekrar üye olunamaz..
- Mail adresiniz çok önemli. Girişleri üye oldugunuz mail adresi ile yapabilirsiniz. O yüzden mail adresinizi sakın unutmayınız ve kaybetmeyiniz.
HGS Üye Olma Aşamasında İstenen Bilgiler
(*) T.C. Kimlik / Vergi No
(*) e-posta
(*) Şifre
(*) Şifre (Tekrar)


HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi yaparak HGS kart bakiyesinin yetersiz olduğu durumlarda geçiş yaşanması durumunda araca kesilen cezalar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi normal koşullar altında karta ve araç plakasına tanımlı bir hizmettir. Bu hizmetten etkin bir şekilde yararlanabilmek için bakiyenin yeterli olması ve HGS etiketinin araca uygun konumda entegre edilmesi gerekmektedir. HGS kaçak geçiş ile ilgili veriler incelendiği zaman bunun çok büyük bir bölümünün bakiye yetersizliğündan kaynaklandığı görülmektedir. çok küçük bir kısmı ise aracın HGS etiketinin olmamasından kaynaklanmaktadır.


Geçiş İhlal Sorgulama

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2019

Güncelleme: 21.08.2019
Araç Türü15 Temmuz Şehitler Köprüsü - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM)Osmangazi KöprüsüYavuz Sultan Selim Köprüsü
Otomobil8,75 TL103,05 TL19,15 TL
Hafif Ticari Araç11,25 TL164,85 TL25,50 TL
Motosiklet3,50 TL 72,15 TL13,40 TL
3. Sınıf Araç-195,75 TL47,35 TL
4. Sınıf Araç-259,65 TL120,20 TL
5. Sınıf Araç-327,65 TL149,55 TL

Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri (TL Cinsinden)


KGM web sitesine ait sayfa1- 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Geçiş Ücretleri Tarifesi

KGM web sitesine ait sayfa2- Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Tarifesi

​​3- ​​Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücretleri Tarifesi

4- KGM Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu - Akıncı Kesimi ) Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)5- KGM İzmir - Çeşme Otoyolu Geçiş Ücretleri 

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)6- KGM İzmir - Aydın Otoyolu (Işıkkent - Aydın Batı Kesimi ) Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)7- KGM Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın - Şanlıurfa kesimi) Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)8- KGM Çukurova Otoyolları (Niğde - Mersin - Adana Batı Kesimi) Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)9- KGM Avrupa Otoyolu (Mahmutbey - Edirne Kesimi) Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)10- Gebze - Orhan​​gazi - İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Geçiş Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)11​- Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre O​toyolu Geçiş ​Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)12​- Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Geçiş ​Ücretleri

Adobe Acrobat Dokümanı (.pdf)13- Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu Geçiş ​Ücretleri

 1.Sınıf Araçlar
AKS ARALIĞI (DİNGİL MESAFESİ) 3.20 METRE ALTINDA OLAN ARAÇLAR 1.SINIFTIR.

 2.Sınıf Araçlar
AKS ARALIĞI 3.20 METRE VE ÜZERİNDE OLAN HER TÜRLÜ 2 AKSLI ARAÇ 2.SINIFTIR.

 3.Sınıf Araçlar
AKS ADEDİ (DİNGİL SAYISI) 3 TANE OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 3.SINIF ARAÇTIR.

 4.Sınıf Araçlar
DİNGİL SAYISI 4 VE 5 ADET OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 4.SINIF ARAÇTIR

 5.Sınıf Araçlar
DİNGİL SAYISI 6 VE DAHA FAZLA OLAN KAMYON TREYLER VB.ARAÇLAR

 6.Sınıf Araçlar
Motosikletler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
TELİF HAKKI;

Sitemizde yer alan resimler google servisinden temin edilmektedir tüm hakları kendilerine aittir.Sitemizde bulunan videolar fragman niteliği taşımaktadır bu sebeple hiç bir yasal işleme tabi tutulamaz.Sitemizdeki filmler/videolar/Canlı TV Kanalları kesinlikle sunucularımız da barındırılmaz. Büyük video sitelerinden vk.com , youtube.com, dailymotion.com, facebook.com gibi sayfalardan alınmaktadır bu sebeple hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz! Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını düşünen hak sahipleri bilgi[at]memursite.com adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde mücbir sebep olmazsa en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17