Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVA DİLEKÇESİ

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık
Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama
yapabilirsiniz!

                                                                                                        ../../20..

………. AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE 

        
DAVACI              : ………………. (T.C No:                )
                            Adres:

VEKİLİ                : ………………..
                            Adres:

DAVALI               :………………. (T.C No:                 )
                            Adres:

KONU                  :Tarafların MK m. 166/3. gereğince boşanmalarına karar verilmesi
                           talebimizin sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR :

Müvekkilim davacı yan ……….. ile davalı …………., ../../….  tarihinden bu yana evli olup, “….. doğumlu ………..” ile “………. doğumlu ……….” isimli iki müşterek çocukları bulunmaktadırlar. (Ek-1 Evlilik cüzdanı sureti) (Ek-2 Davalı yana ait nüfus cüzdanı sureti)


Taraflar arasındaki evlilik, başlangıçta uyumlu gitmesine rağmen bir süre sonra anlaşmazlıklar baş göstermeye başlamış ve geçimsizlikler ortaya çıkmıştır. Bu menfi durum evlilik birliğini temelinden sarsmış, tarafların ayrı yaşaması sonucunu doğurmuştur.

Evliliğin devamında tarafların ve toplumun hiçbir menfaati kalmamıştır. Gerek müvekkilim gerekse de davalı taraf, halihazırda fiilen bitmiş olan evlilik birliğini, hukuken de sona erdirme konusunda anlaşmış olduklarından işbu davanın açılması zaruri hale gelmiştir.

Davalı taraf da boşanmayı kabul etmektedir. Taraflar medeni bir şekilde bir araya gelerek şartları ayrıntılı olarak görüştükten sonra müşterek çocuklarının velayetini, boşanmanın mali sonuçlarını, nafaka ve çocuklar ile baba arasındaki şahsi ilişkiyi düzenleyen ve ekte sunulan Boşanma Protokolü’nü birlikte imzalayarak kabul etmişlerdir. (Ek-3 … tarihli Boşanma Protokolü)

Açıklanan nedenlerle;  Medeni Kanun’un 166/3.maddesi gereğince tarafların boşanmalarına karar verilmesini ve reşit olmayan müşterek çocukları “……… doğumlu …………” ile “……… doğumlu ………”ın velayetlerinin davacı müvekkilim olan anneleri …….. ’a verilmesini saygıyla arz ve talep ederiz.


HUKUKİ NEDENLER : MK  madde 166/3 ve ilgili mevzuat

DELİLLER             : Nüfus Kayıtları, Evlilik Cüzdanı sureti, …. tarihli Boşanma Protokolü, Tanık Beyanları ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM    : Açıklanan haklı nedenlerden ötürü;

1.    MK 166/3. maddesi uyarınca tarafların boşanmalarına,
2.    Reşit olmayan çocukların …….. ile ………’ın velayetlerinin davacı anne ………’a verilmesine,
3.    Ekte sunulan Boşanma Protokolü maddelerinin hüküm altına alınmasına karar verilmesini Sayın Mahkemeden saygılarımla vekâleten arz ve talep ederim.

Davacı Vekili

………

(İmza)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.