Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Fiat Egea Elektrikli ve benzin hibrit motoruyla satışa çıktı!

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Fiat Egea'nın hibrit motorlu seçeneği online platform üzerinden ön satışa çıktı. 3 farklı donanım seçeneğiyle satılacak modelin teknik özellikleri ve fiyatı da açıklandı. 48V elektrikli motorla birlikte sunulan otomobilin kaputunun altında yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor da yer alıyor. Şehir içi kullanımda 5 litreye kadar düşen tüketim şehir dışı kullanımlarda çok rahat 4-4,5 litreye kadar düşebiliyor. 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanın ilk kez kullanıldığı araç 100 kilometreye kadar hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayabiliyor. Aracın başlangıç fiyatının ise 509 bin 900 lira olacağı açıklandı.
MERAKLA BEKLENEN 1.6 MULTIJET II MOTORLU EGEA DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Egea Hybrid ile ileriye doğru bir adım daha attıklarını belirterek, "Egea, sahip olduğu 48V hibrit teknolojisi sayesinde çevreci yaklaşımı ve yakıt tüketiminde sunduğu avantajın yanı sıra keyifli sürüş dinamiğiyle de öne çıkacak." dedi.

Tofaş'ın ürün geliştirme sürecinde önemli rol aldığı ve 2015 yılında üretimine başlanan Egea model ailesinin hibrit motorlu versiyonlarının tanıtım toplantısı Çanakkale'de gerçekleştirildi.

Fiat Marka Direktörü Aytaç, toplantıda yaptığı konuşmada, 2022'ye yeniliklerle başladıklarını, ocak ayında cross wagon'u tüketiciyle buluşturduklarını ve Egea ailesinin merakla beklenen 1,6 Multijet II 130 HP’lik dizel otomatik şanzımanlı versiyonlarının da tüm gövde tiplerinde mart ayında Fiat showroomlarında yerini aldığını bildirdi.

egea-hibrit.jpg

Egea Hybrid'in sedan, hatchback, cross ve cross wagon gövde tiplerinde nisan ayından itibaren Türkiye'deki Fiat bayilerinde yerini alacağını aktaran Aytaç, Egea'nın, 2022 yılında ürün gamına eklenen yeni versiyonlar ve hibrit modelleriyle daha da güçleneceğini kaydetti.

"YERLİLİK ORANI YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE"
Egea hibritte yerlilik oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu bildiren Aytaç, "Türkiye pazarında Fiat markasının hibrit motorlu ürünlerinin satışına geçen yıl 500 ve Panda ile başlamıştık. Egea Hybrid ile ileriye doğru bir adım daha atıyoruz. Egea, sahip olduğu 48V hibrit teknolojisi sayesinde çevreci yaklaşımı ve yakıt tüketiminde sunduğu avantajın yanı sıra keyifli sürüş dinamiğiyle de öne çıkacak." diye konuştu.

Fiat markasının son 3 yılda Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olduğunu vurgulayan Aytaç, Egea'nın, lansmanından itibaren, 2021 yılının sonunda 6'ncı kez "Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Otomobili", hafif ticari araç sınıfında ise yine Doblo'nun geçen yılın "En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli" olduğunu bildirdi.

"FİAT YOL ARKADAŞIM CONNECT UYGULAMASI 32 BİN KULLANICIYA ULAŞTI"
Altan Aytaç, Fiat'ın, müşteri deneyimini sürekli geliştirerek farklı uygulama ve hizmetlerle de otomotiv sektörüne öncülük ettiğini söyledi.

Aytaç, "Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasını çok önemsiyor ve müşterilerimize yarattığımız değeri çok daha yukarıya taşımak için sürekli olarak çalışıyoruz." dedi.

2018 yılından bu yana kullanımda olan Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasının 32 bin kullanıcıya ulaştığını bildiren Aytaç, "Fiat Yol Arkadaşım Connect'te de yeni hizmet ve fonksiyonları bu yıl da zenginleştirerek müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bağlanabilirlik teknolojisinde de liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.


"PAZAR TAHMİNLERİMİZİ 700-750 BİN BANDINDA SÜRDÜRÜYORUZ"
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Aytaç, otomotiv pazarını değerlendirirken, şunları kaydetti:

"İlk iki aya baktığımızda pazar rakamları 88 binle geçen senenin sanırım yüzde 14 kadar altında. Özellikle geçen yıl aralıkta başlayan ekonomik sorunlar ve kurlardaki dalgalanmanın etkisine rağmen ocak, şubat aylarında bizim yine araç bulunurluğu ana problemimiz oldu. Önemli bir pazar payı yine bu dönemde de elde ettik.

Yıl nasıl gider? Yine tahminlerimizi 700-750 bin bandında sürdürüyoruz. Her ne kadar biraz beklentimizin altında bir şubat ve mart gidişatı da olsa yıl sonu toplam tahminlerimizi revize etmedik. Yine yüzde 15 ve üzeri bir pazar payı hedefimiz de sürüyor."

"BÜTÜN DÜNYA ENFLASYON AÇISINDAN ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR"
Fiat Marka Direktörü Aytaç, Rusya-Ukrayna savaşının otomobil fiyatlarına nasıl yansıyacağına ilişkin bir soru üzerine, "Savaşın etkilerinin fiyatlara birebir yansımış olduğunu çok zannetmiyorum. Avrupa'yı bilemem tabii. Ama daha önce genel olarak bir global enflasyondan bahsediyoruz. Maalesef bu savaş ve bu kriz olmadan önce de bunları yaşamaya başlamıştık. Bütün dünya enflasyon açısından zor bir dönemden geçiyor, sadece Türkiye değil." ifadelerini kullandı.

Aytaç, bulunurluk sıkıntısının hala devam ettiğine dikkati çekerek, "Sıkıntılarımız devam ediyor. Çok hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Ama halen çip krizine bağlı malzeme akışlarında aksaklıklar yer yer devam ediyor. Mart ayında da yaşadık. Nisanda da bir miktar yaşayacağız gibi görünüyor." dedi.

3 FARKLI DONANIM SEVİYESİNDE OTOMATİK ŞANZIMANLA SATIŞA ÇIKTI
Verilen bilgiye göre, Egea'nın otomatik şanzımanlı hibrit motorlu versiyonları bu aydan itibaren sedan, hatchback, cross ve cross wagon gövde tipleriyle Fiat showroomlarındaki yerini aldı.

Egea Hybrid, Easy (Sedan)/Street (hatchback ve cross), Urban ve Lounge olmak üzere 3 farklı donanım seviyesinde otomatik şanzımanla 509 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Sınırlı sayıda hibrit motor seçenekli Egea, markanın çevrim içi satış kanalı "https://online.fiat.com.tr/" üzerinden ön satış kampanyası ile satışa sunuluyor ve Tofaş'ta geliştirilen bağlantılı araç teknolojisi Fiat Yol Arkadaşım Connect, çevrim içi rezervasyon gerçekleştiren ilk müşterilere hediye edilecek.

HEM ÇEVRECİ HEM YAKIT TÜKETİMİNDE AVANTAJLI
Egea Hybrid, performansını yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrikli motorun sinerjisinden alıyor. Egea Hybrid'de BSG (Belt Start Generator) ve 15KW’lık elektrikli motor 130 beygirlik içten yanmalı motoru destekliyor.

Egea'daki hibrit teknolojisi, aracın sessiz, akıcı, yakıt harcamadan, yüzde 100 elektrikli modda kalkış yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. Sadece elektrikli motorun gücü ile yoğun ve sıkışık trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan ilerleyebilen (e-queueing) Egea Hybrid, tamamen elektrik modunda park edilebiliyor (e-park). Hem frenleme hem de yavaşlama esnasında enerji geri kazanımı ile bataryasını şarj edecek şekilde geliştirilen Hibrit Egea, performanstan ödün vermediği gibi maksimum sürüş konforu sağlıyor.

ŞEHİR İÇİ KULLANIMDA 100 KİLOMETREDE 5,0 LİTRE TÜKETİM
Egea Hybrid ile birlikte 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da Fiat markasında ilk defa satışa sunuluyor. 7 ileri otomatik vitesli Egea Hybrid, 0-100 kilometre hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlarken, yakıt tüketiminde de önemli bir avantaj sağlıyor ve şehir içi kullanımda 100 kilometrede 5,0 litrelik (WLTP) tüketim değerine ulaşıyor.

Egea'daki hibrit teknolojisi, yine Fiat modellerinde bir ilk olarak, sürüş sırasında benzinli motoru tamamen kapatarak WLTP çevriminin yüzde 47’sinin benzinli motor çalıştırılmadan tamamlanabilmesini sağlıyor. Bu oran şehir içi çevrimde yüzde 62’ye kadar çıkabiliyor. Sonuç olarak, yeni 48-Volt hibrit benzinli motor, şehir içi kullanımda hem benzinli hem de dizel motorlara oranla daha düşük yakıt sarfiyatı sağlıyor. Yeni Egea Hybrid, tüm bu özellikleriyle sınıfındaki en gelişmiş 48-Volt Hibrit motor seçeneğini sunuyor.

GELİŞMİŞ AKTİF GÜVENLİK SİSTEMLERİ
İleri sürüş destek sistemleri (ADAS) ile donatılan hibrit motorlu Egea, ailenin tüm üyelerinde olduğu gibi, "Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi ve Akıllı Uzun Far" gibi güvenlik donanımlarını Urban (orta) donanım seviyesinden itibaren seçilebilir hale getiriyor.

Hayatı kolaylaştıran anahtarsız giriş ve çalıştırma, kablosuz akıllı telefon şarjı, kablosuz multimedya bağlantısı ve Kör Nokta Uyarı Sistemi ile (sedan gövde tipinde) otomatik bagaj açma sensörü gibi özellikler ise yine Lounge versiyonunda sunulmaya devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.