Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Oyuncu Zerrin Tekindor kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
ZERRİN TEKİNDOR KİMDİR? DOĞUM TARİHİ: 5 Ağustos 1964 DOĞUM YERİ: Burhaniye, Balıkesir, Türkiye YAŞI: 53 BURCU: Aslan BOYU ve KİLOSU: 168 cm., 60 kg. Hakkında Zerrin Tekindor tiyatro kökenli oyuncudur. Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrolarında sayısız oyunda yer almış ve 3 kez Afife Jale ödülünü almıştır. Aşk-ı Memnu’da Deniz, Kuzey ve Güney'de Gülten Çayak, Kurt Seyit ve Şura’da yazar ve son olarak Kara Sevda dizisinde Leyla karakteri ile başarılı oyunculuk sergilemiştir. 2017 yapımı İstanbul Kırmızısı adlı Ferzan Özpetek’in yönettiği filmde Aylin rolüyle yer almıştır.
Oyuncu Zerrin Tekindor kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kilosu burcu ne? filmleri dizileri, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi. 

2004, 2010 ve 2014 yıllarında Afife Tiyatro Ödülüne layık görülen ünlü oyuncu Zerrin Tekindor, Tiyatro kariyeriyle birlikte, resim kariyerini de sürdürdü ve pek çok kişisel sergi açtı. Aşk-ı Memnu dizisindeki "Matmazel" rolüyle geniş kitlelerce tanınan Oyuncu Zerrin Tekindor'un hayatı hakkında bazı bilgiler.

ZERRİN TEKİNDOR KAÇ YAŞINDA?
Zerrin Tekindor 5 Ağustos 1964 tarihinde Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlamış, Yükseköğrenimini 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde tamamlamıştır.

Oyuncu Zerrin Tekindor, 1.68 m. boyunda, 55 kilo ve Aslan burcudur.
1985-1987 yıllarında Adana Devlet Tiyatrosu'nda stajyer oyuncu olarak görev aldı. 1987-2003 arasında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptı. Çamaşırhane, Ferhat İle Şirin, Göğe Açılan Pencere, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Gürültülü Patırtılı bir Hikaye, Ölüm, Aşk Öldürür, Geyikler Lanetler oyunlarında rol aldı.

Zerrin Tekindor Ankara'da tiyatro kariyerine devam ederken 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü'ne özel öğrenci olarak devam etti; Halil Akdeniz Atölyesi'nde öğrenim gördü. Bu bölüme eğitmen olarak davet edilen Mehmet Güleryüz ve Bedri Baykam Atölyelerinde çalıştı. Tiyatro kariyerine devam ederken İstanbul, Ankara'da kişisel sergiler açtı, yurtdışında sanat fuarlarına katıldı.


 

2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'na tayin oldu. Müfettiş, Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Vahşet Tanrısı adlı oyunlarda rol aldı. 2004 yılında Müfettiş adlı oyundaki Anna Andreyevna rolü ile, 2010 yılında Vahşet Tanrısı adlı oyundaki Annette Reille rolü ile ve 2014 yılında oğlu Hira Tekindor'un yönettiği Kim Korkar Hain Kurttan adlı oyundaki Martha rolü ile Afife Tiyatro Ödülüne layık görüldü.

2003 yılından itibaren çeşitli televizyon dizilerinde yer aldı. Bir İstanbul Masalı'nda Deniz, Aşk-ı Memnu'da "Matmazel" karakterlerini canlandırdı. Aşk-ı Memnu'daki rolü nedeniyle yıllarca "Matmazel" olarak anılmıştır.

Tekindor, 2012 yılında Oyun Atölyesi prodüksiyonu olan Antonius ile Kleopatra adlı oyunda rol aldı. Oyun, Globe to Globe Festivali kapsamında Londra'da Shakespeare Globe tiyatrosu'nda sahnelendi.

İlk defa 2014 yılında Pek yakında adlı komedi filminde Ülkü karakterini canlandırarak sinema oyunculuğu yaptı. 2016 yapımı İstanbul Kırmızısı'nda Aylin, İkimizin Yerine'de Aylin karakterlerini, 2018 yapımı Müslüm filminde Muhterem Nur'u canlandırdı.

Oyun Atölyesi'nin sahnelediği Arthur Miller'in Köprüden Görünüş adlı oyunun sahne tasarımını yaptı (2016) 2021'de Murat Mahmutyazıcıoğlu'nun yazdığı teki kişilik "Toz" oyunda Handan karakterini canlandırdı.

Oyuncu Zerrin Tekindor kiminle evli?
Zerrin Tekindor, 1987 yılında oyuncu Çetin Tekindor ile evlendi, Çiftin bu evlilikten Hira isminde bir oğulları vardır. Çift, bir kez ayrılıp yeniden evlendikten sonra 1999 yılında yeniden boşanmışlarıdır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..

Zerrin Tekindor Dizileri
Cafe Casablanka
Mars Kapıdan Baktırır
Aşk-ı Memnu - Matmazel Deniz de Courton - 2008-2010
Yaprak Dökümü - Gişe Memuru (Konuk Oyuncu) - 2010
Kuzey Güney - Gülten Çayak - 2011-2013
Kurt Seyit ve Şura - Yazar - 2014
Kara Sevda - Leyla Acemzade Kandarlı - 2015-2017
Şahin Tepesi - Tuna Akdora - 2018
Zemheri - Aliye Pınar - 2020
Mucize Doktor - Vuslat Kozoğlu - 2021
Dünyayla Benim Aramda - Burçin - 2022

Zerrin Tekindor Filmleri
Pek Yakında - 2014 - Meral Sonel
İkimizin Yerine - 2016 - Ülkü
İstanbul Kırmızısı - 2017 - Aylin
Müslüm - 2018 - Muhterem Nur
Three Thousand Years of Longing - 2022 - 

Zerrin Tekindor Kazandığı Ödüller
8. Afife Tiyatro Ödülleri, 2004, Müzikal Ya da Komedi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Müfettiş, Anna Andreyevna
14. Afife Tiyatro Ödülleri, 2010, Müzikal Ya da Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu, Vahşet Tanrısı, Annette Reille
Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 2012, En İyi Kadın Oyuncu, Vahşet Tanrısı, Annette Reille
Galatasaray Üniversitesi EN Ödülleri, 2012, En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu, Antonius ile Kleopatra, Kleopatra
2013 Antalya Televizyon Ödülleri, 2013, Dram Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Kuzey Güney, Gülten Çayak
TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri, 2013, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Kuzey Güney, Gülten Çayak
Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri, 2013-2014, Yılın Kadın Oyuncusu Ödülü, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
18. Afife Tiyatro Ödülleri, 2014, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
19. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, 2014, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 2015, En Başarılı Kadın Oyuncu, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
Lions Müzik ve Sahne Sanatları Ödülleri, 2015, Yılın En İyi Tiyatro Kadın Oyuncu, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
10. Uludağ Üniversitesi Marconi Ödülleri, 2015, En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu, Kim Korkar Hain Kurttan, Martha
5. Bilkent Sinema Ödülleri Sinefest, 2015, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Pek Yakında, Meral
23. İTÜ EMÖS BaşArı Ödülleri, 2016, Yaşam Boyu Başarı Ödülü
17. magazinci.com İnternet Medyası Magazin Oskarları Ödülleri, 2017, Yılın En İyi Kadın Ekran Performansı, Kara Sevda, Leyla Acemzade
23. Magazin Gazetecileri Derneği Altın Objektif Ödülleri, 2018, En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu, Arzu Tramvayı, Blanche DuBois
5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, 2018, Yaşam Boyu Onur Ödülü
1. Sabah Yıldızı Kültür ve Sanat Ödülleri, 2018, Tiyatro Kategorisinde Sabah Yıldızı Ödülü, Arzu Tramvayı, Blanche DuBois
8. Bodrum Türk Filmleri Haftası, 2018, SİSAY Başarı Ödülü
9. Engelsiz Yaşam Vakfı "Yılın En İyileri Ödülleri", 2019, Yılın En İyi Tiyatro Kadın Oyuncusu, Arzu Tramvayı, Blanche DuBois
9. Engelsiz Yaşam Vakfı "Yılın En İyileri Ödülleri", 2019, Yılın En İyi Sinema Kadın Oyuncusu, Müslüm, Muhterem Nur
Galatasaray Üniversitesi EN Ödülleri, 2019, En İyi Kadın Tiyatro Sanatçısı, Arzu Tramvayı, Blanche DuBois
2. İzmir Uluslararası Film Festivali, 2019, En İyi Kadın Oyuncu, Müslüm, Muhterem Nur
4. Kristal Geyik Ödülleri, 2022, Yılın En İyi Tiyatro Oyuncusu, Toz, Handan
Galatasaray Üniversitesi EN Ödülleri, 2022, En İyi Kadın Tiyatro Sanatçısı, Toz, Handan
Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 2022, En İyi Kadın Oyuncu, Toz, Handan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.