Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Nasıl Belirlenir Yumurtası Kaç Günde Çıkar?

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Muhabbet kuşları kafes içerisinde çiftleştikten sonra yumurtlama olur. Sonrasında kuluçka süresi başlar ve ardından yavrular yumurtadan çıkmaya başlar. . Peki muhabbet kuşu yumurtası kaç günde çıkar?

Evde kuş beslemek isteyenlerin ilk tercihi muhabbet kuşudur. Muhabbet kuşları eğitildikleri zaman konuşabilir, oyunlar oynayabilir ve ıslık çalabilir. Evcil ve zeki hayvanlar olduğundan dolayı insanların evcil hayvanlarda ilk tercihleri muhabbet kuşlarıdır. İlgiye ihtiyacı olduğundan dolayı eğer evde ilgilenecek kimse yoksa mutlaka yanına ikinci bir kuş bırakılmalıdır. Aksi halde muhabbet kuşları bunalıma girebilir. Eğer aynı kafeste dişi ve erkek kuş bulunuyorsa yumurtlama döneminde yumurtlama olacaktır. Dişi kuş erkek kuş olmadan da yumurtlama yapar fakat yumurta çatlamaz. Yani erkek kuşsuz olan yumurtadan yavru alınamaz. Muhabbet kuşu besleyenlerin en çok merak ettikleri sorulardan birisi yumurtaların ne zaman çatlayacağı ve kuluçka süresinin ne kadar süreceği. Bu makalede bu soruları sizler için cevapladık.

Muhabbet Kuşu Kaç Yumurta Yapar?
Yumurtlama döneminde yumurtalarını genellikle 2 gün arayla yapmaktadır. Muhabbet kuşları rtalama 4-6 arasında yumurta yapmaktadır. Yumurtlama döneminde dişi kuşu erkek kuş besler. Kuş yumurtladıktan sonra eğer yumurtalarına dokunursanız anne yumurtaları dışlayabilir. Annenin huzursuz olmaması için yumurtlama döneminde yumurtalara dokunmamalısınız. Eğer yumurtalarına dokunur veya kafes ile yuvayı değişirseniz anne kuş yumurtalarını kırabilir veya aşağı atabilir.

Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?
Muhabbet kuşlarının cinsiyetini öğrenmek için gagalarında bulunan cere kısmındaki renklere bakmak gerekmektedir. Yavru kuşların cinsiyetini öğrenmek için cere kısmındaki açık mavi, krem, beyaz veya mor renklerinden birini görmek gerekir. Ceresi pembe veya mor olan, yada tamamı aynı renk olan kuşlar erkek kuştur. 6 aylık olan muhabbet kuşları gelişimlerini tamamladıktan dolayı cere rengi tam olarak oluştuğundan dolayı cinsiyeti öğrenmek daha rahat olacak. Dişi muhabbet kuşlarının çiftleşme döneminde cere rengi kahverengi olur. Erkek kuşların ise cere rengi genellikle koyu pembe ve koyu mavi olur.

Muhabbet kuşu yumurtaları ortalama 18. günden itibaren çatlamaya başlar.
Muhabbet kuşu yumurtaları ortalama 18. günden itibaren çatlamaya başlar.
#Erkek muhabbet kuşları dişi kuşlara göre daha hareketlidir, daha fazla öter ve oyun oynar.

Muhabbet Kuşu Yumurtadan Kaç Günde Çıkar?
2 gün arayla yumurtlayan muhabbet kuşunun yumurtalarının çatlaması 18 günü bulmaktadır. Kuluçka süresi 18 gün geçtikten sonra yumurtadan yavrular çıkmaya başlar. Muhabbet kuşu kuluçka süresi ortalama 20 gün sürmektedir. Muhabbet kuşu 18. günden itibaren yumurtlamaya başlar.

Muhabbet Kuşu Yumurtası Boş mu Dolumu Nasıl Anlaşılır?
Kuşunuz yumurta yaptıysa ve boş mu dolu mu olmak istediğinizi öğrenmek istiyorsanız bir el feneri veya lamba kullanabilirsiniz. Yumurta zarar görmeyecek şekilde elinize alın. Yumurtaya ışık tutarak içerisinde yavru olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Hamile Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?
Muhabbet kuşu beslemeye başlayanların en çok merak ettikleri konuların başında da dişi kuşun hamile olup olmadığını nasıl anlayacaklarıdır. Dişi muhabbet kuşları yumurta yapıp bir süre kuluçkaya yattıktan sonra yavruları yumurtadan çıkar. Dişinin yanında bir erkek kuş bulunuyor ise çiftleşmeden sonra 2 gün arayla yumurtlama olur. 4-6 tane civarında yumurtlama ile kuluçka dönemi başlar ve 18 gün sonra yumurtalar çatlamaya başlar. Yumurtlama 1-2 gün arayla olacağı için yumurtaların çatlama süresi de 1-2 gün aralıklı sürebilir.

Muhabbet Kuşu Ne Zaman Yumurtlar?
6. ayını tamamlayan muhabbet kuşları gelişimlerini tamamladığından dolayı çiftleşmeye hazırdır. Yetişkin muhabbet kuşları yılda 1-2 defa kuluçka süreci yaşamaktadır. Doğru ortam ve bakım olduğu zaman muhabbet kuşları kolay bir şekilde çiftleşebilmektedir. Sağlıklı bir çiftleşme için kuşların 12 saatlik gün ışığını görmeleri gereklidir. Uygun ortam hazırlanır ve beslenmesine dikkat edilirse muhabbet kuşları çiftleşerek yumurtlama dönemi başlar.


Yavrusu kaç günde yuvadan çıkar?
Muhabbet kuşu yavruları kendi kendine yem yemeye başladıktan sonra yuvadan çıkarılabilir. Eğer yem yemeği öğrenmeden yuva dışına çıktıysa yuvasına geri koyun.

Muhabbet kuşları kaç yıl yaşar?
Muhabbet kuşlarının ortalama yaşam süreleri 8-10 yıl arasındadır. Kuşların hastalıkları, düzenli bakımları, beslenmeleri, kafes şartları kaç yıl yaşayacaklarında belirleyici etken olacaktır.

Muhabbet kuşu yavrusu kaç günde büyür?

Muhabbet kuşu yavrusu gelişimi ortalama 6 ayda tamamlanmaktadır.
Muhabbet kuşu yavrusu, yumurtadan çıktığından itibaren büyümeye başlar. Yavrunun bakımı iyi olduğu sürece 1 aylık süreç içerisinde tüylenmesi ve büyümesi gerçekleşir. Fakat tamamen gelişmiş bir kuş olabilmesi için 6 ay gereklidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.