Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

2024 Yılı 31. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Polis Akademisi 2024 yılı 31. Dönem POMEM kontenjan sayısı belli oldu. EGM Polis alımı için aranan şartlar ve kontenjan dağılımı ile ilan tarihi belli oldu.

Polis Akademisi Başkanlığı 2024 yılı POMEM polis alımı detayları geldi. Resmi Gazetede yayımlanmış olan EGM ihdas kararı ile 31. Dönem POMEM Polis boş kadroları belli oldu. Bu kapsamda Resmi gazetede yayımlanan karara göre 10 bin yeni polis alımı yapılacak. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere 2024 yılı Polis alımı hakkında detayları aktaracağız. KPSS Şartı ne Olacak? Esnetilen Yaş Şartı nedir? Diğer şartlar ne olacak? İlan ne zaman Yayımlanır gibi merak ettiğiniz konuların cevabını bu haberimizde alacaksınız.

İlan Tarihi İçin Açıklama Geldi!
Az Önce 10 Bin Polis alımı hakkında açıklama geldi. Daha önceki Medya buluşmasında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya ileitlen sorular içerisinde Polis Alımı ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında sorular yöneltilmişti. Bakanın verdiği cevaba göre ilanın kısa süre içerisinde yayımlanacağı yönünde oldu.

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ İNSTAGRAMDA TAKİP ET

POMEM Nedir?
POMEM, Türk Polis Teşkilatı'nın yeni personel alımlarını gerçekleştirdiği ve adayları polis memuru olarak yetiştirdiği bir eğitim merkezidir. Bu merkez, adaylara hem teorik hem de pratik eğitimler sunarak onları polislik mesleğine hazırlar. POMEM'e başvuruda bulunan adaylar, çeşitli fiziki ve zihinsel testlerden geçerek seçilirler ve eğitim sürecine alınırlar.

31. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Kontenjanları Belli Oldu!
Resmi Gazetede 21 Kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Resmi Gazetede Emniyet Genel Müdürlüğü bazı kadrolarda Atama İhdas kararı yayımlandı. Cumhurbaşkanı onayı ile verilen Kontenjanlar içerisinde Polis Memuru kadrosuda var. Bu kapsamda Polis memuru alımları 31. Dönem POMEM kapsamında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 31. Dönem Kapsamında Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden,

500 Merkez Teşkilatı,
9500 Taşra teşkilatı,
olmak üzere toplamda 10 bin Polis Memuru alımı gerçekleştirilecektir.

EGM İhdas Kararı Burada: 

Emniyet Genel Müdürlüğü alımları hakkında yeni karar yayımlandı. 2024 yılı kapsamda yyaımlanacak olan Polis memuru alımı için İhdas kararı yayımlandı. 21 Kasım 2023 tarihi ile Resmi Gazetede yayımlanmış olan duyuruya göre EGM bünyesine 10 bin 102 kkişilik kadro ile Kadro İhdası yapıldı. EGM bünyesinde boşalacak kadrolara ilişkin Atama kararı yayımlandı.

EGM 10 Bin 502 Polis memuru Alımı İhdas Kararı: 
21 Kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan Resmi Gazeteye göre Cumhurbaşkanı onayı ile Kadro İhdası yapıldı.

 
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE KADRO İHDAS EDİLMESİNE İLİŞKİN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ

Kararname Numarası: 156

MADDE 1- Ekli (1) ve (2) sayılı listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin eki (1) sayılı Cetvelin ilgili bölümüne eklenmiştir.

Ekli (2) sayılı listede yer alan kadrolar, bu kadrolara atama yapılmasını müteakip herhangi bir şekilde boşalması halinde başka bir işleme gerek olmaksızın iptal edilmiş ve 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi eki (1) sayılı Cetvelin ilgili bölümünden çıkarılmış sayılır. Söz konusu kadrolardan boşalanlar, boşaldıkları tarihten itibaren bir ay içinde Kamu Personeli Bilgi Sisteminin bulunduğu kuruma bildirilir.

MADDE 2- Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Hangi Alanlarda Kadro İhdası Yapılacak?
Emniyet genel Müdürlüğü tarafından gelmiş olan duyuruya göre alımlar Merkez ve Taşra Teşkilatı birimlerine gerçekleştirilecektir.

10000 Polis Memuru ( 500 Merkez ve 9500 Taşra ),
1 Moral Eğitim Merkezi Müdürü,
1 Noral Eğitim Merkezi Müdürü Yardımcısı,
90 Başöüfettiş,
10 Merkez Emniyet Müdürü,


31. Dönem POMEM Başvuru Şartları Ne Olacak?
POMEM'e başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar genellikle şu unsurları içerir:

Türk vatandaşı olmak,
En az lise veya dengi bir okuldan mezun olmak,
Askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak,
Yasal sınırlar içinde yaşamını sürdürmek,
Sağlık durumu ve fiziki yeterlilik açısından belirlenen kriterleri karşılamak.
 gibi şartlar arancak.

KPSS Şartı Nedir?
POMEM alımlarında adaylardan KPSS Şartıda aranacaktır. 2022 veya 2023 yılı KPSS Puanı kullanılacağı düşünülmektedir. Buna göre POMEM alımlarında özel olarak, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı nedir?
18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

Ayrıca 2023 yılı POMEM alımlarında yaş şartında esnetilmeler yapılmıştı. 2024 yılında da Yaş şartında esnetilme yapılmasını istiyorsanız yorumlarda belirtiniz.

İLGİLİ HABER: 

Resmi gazetede 12 Mayıs 2023 tarihli yayımlanmış olan Yönetmelikler kapsamında POMEM Polis alımı hakkında Yaş şartında değişiklikler yapıldı. Beklenen Yönetmelik kapsamında Eklenen Geçici madde yönetmelik ile 30. Dönem POMEM Kapsamında yaş şartı için geçerlidir.

2023 Yılı POMEM ( 30. Dönem ) Yaş Şartı Yönetmeliği Değişti!
Polis meslek Eğitim merkezş Giriş yönetmeliği değişiklil kapsamında yaş şartında yönetmelik değişikliği yapıldı. 2023 ylı 30. Dönem POMEM Başvuru yapacak adayları ilgilendiriyor. Bu kapsamda;

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Geçiş hükmü

GEÇİCİ MADDE 1- (1) POMEM’lere başvuru yapacak adaylar için 8 inci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan yaş şartı; 2023 yılı için yapılacak olan sınavlarda, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, 1/1/1993 ve sonrasında doğanların müracaatları kabul edilecek şekilde uygulanır.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.2024 Yılı Polis Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?
Başvuru süreci genellikle belirli bir dönemde açılır ve adaylar, ilgili duyuruları takip ederek başvurularını gerçekleştirirler. Başvuru sonrasında adaylar, ön elemeleri geçmek için fiziki ve zihinsel testlere tabi tutulurlar. Başarılı olan adaylar, eğitim sürecine alınarak POMEM'de eğitimlerine başlarlar.

Bu kapsamda 31. Dönem POMEM Polis alımı için yeni gelişmelerin veya Kılavuzun yayımlanması kapsamında Nisan İkinci Haftası tahmin edilmektedir.

POMEM BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR BURADA


POMEM Eğitim Süreci Nedir?
POMEM eğitim süreci, adaylara hem akademik hem de pratik bilgileri içeren yoğun bir program sunar. Bu program, polislik mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleri adaylara kazandırmayı amaçlar. Eğitim sürecinde genellikle şu konular işlenir:

Hukuk ve insan hakları,
Suç ve suçla mücadele teknikleri,
Silah ve fiziksel eğitim,
İletişim ve müşterek harekât,
İlk yardım ve afet yönetimi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.