Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

İngilizce Kelimeler Kolayca Nasıl Ezberlenir?

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
İngilizce kelime nasıl ezberlenir, neden ezberlemekte zorlanıyorum sorularını soruyorsanız kendinizi iyi tanımanız gerekir. Herkesin öğrenme eşiği ve yöntemi diğerinden farklıdır. Sizin yapmanız gereken bildiğiniz ve yeni öğrendiğiniz tüm ezberleme tekniklerini denemektir. Bu teknikler arasından muhakkak herhangi biri size hitap edecek ve öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

Kelime ezberlemek, yabancı dil söz konusu olduğunda biraz zor olabilir. Bu nedenle durumu daha da zorlaştırmamak adına profesyonel adım atmanız önerilmektedir. Bu noktada hem yöntemleriniz hem de siz gerçekten hazır olmalısınız. Bunu yapmayı gerçekten istediğinizi bilerek, azimle başlamalısınız. Aksi halde İngilizce kelime ezberleme işi birkaç günde yarım kalacaktır.
İngilizce Kelime Nasıl Ezberlenir?
İngilizce kelime ezberleme yöntemleri üzerine kısa bir inceleme yaptığınızda aslında bu konuda ne kadar çalışıldığını görebilirsiniz. Pek çok dil bilimci kelime ezberleme konusunda profesyonel yönlendirmeler yapmıştır. Size düşen size uygun olanı keşfetmektir. Bu noktada atacağınız ilk adım okumaktır. Birçok kişiye basit gelen bu yöntem ezberlemenin anahtarıdır.
İngilizce kelime ezberleme teknikleri pdf olarak da hazırlanabilmektedir. Bu teknikleri derli toplu bulduğunuzda aradan birini seçebilirsiniz. Gerçekten araştırıp görmeden pes etmek pek doğru bir adım değildir.

İngilizce kelimeler size başlangıç noktasında yabancı gelecektir. Bu nedenle tanıdık bir yöntem olan müzik dinlemeyi deneyebilirsiniz. Dinlediğiniz yabancı müzikler kulağınızda yer ettikçe siz de kolaylıkla kelimeleri öğrendiğinizi fark edebileceksiniz.
İngilizce kelime nasıl çalışılır sorusuna verilecek bir başka cevap yazmaktır. Yazarak çalışmak zor görünebilir ancak en köklü ve klasik yöntemler arasında yer almaktadır.

Uygulamayla İngilizce Kelime Ezberlenir mi?
İngilizce kelime ezberleme programı kullanmaya alışkın biriyseniz bilgisayar başında kelime ezberlemektense cep telefonlarınızda ezberlemeyi tercih edebilirsiniz. Cep telefonları sayesinde günün herhangi bir anında dilediğiniz gibi uygulamayı indirip kelimeleri gözlemleyebilirsiniz.

İngilizce kelime programı olarak bilinen onlarca uygulama bulunmaktadır. Cep telefonunuzun uygulama mağazasından indirip dilediğiniz gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Binlerce kelimeyi haznesinde barındıran uygulamalar aynı zamanda Türkçe karşılıklarını ve kullanım alanlarını da göstermektedir. Bu bakımdan faydalı olmaları mümkündür. Bunların yanında nasıl telaffuz edildiğini dinleme şansınızın olması, kelime ezberinizi kolaylaştıracaktır.

Resimlerle İngilizce Kelime Ezberlenir mi?
İngilizce kelime ezberi konusunda aceleniz yoksa zamana yayarak yavaş yavaş keyif alarak ezberleyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için resimler de kullanılabilmektedir.

Kelimenin ne anlama geldiğini ifade eden fotoğraf ya da resim bulmanız, görsel olarak aklınızda kalmasını sağlayacaktır. Bunun için sık önerilen yöntemlerden biri resim ajandasıdır.

Kitaplardan kelime anlamlarına denk gelen resimleri, fotoğrafları toplayıp tek bir ajandada bir araya getirmek önemlidir.

Ajandada kelimenin karşısında resim yer alacak ve baktığınızda hem kelime hem de görsel aklınızda yer edecektir. Bu sayede kelime ezberiniz çok zaman almayacak ve eğlenceli olarak tamamlanacaktır.

Resim kesip yapıştırmak zaman alır diye düşünenlerdenseniz çıkartmaları da tercih edebilirsiniz.

Karikatür ile İngilizce Kelime Ezberi Yapılır mı?
İngilizce kelimeler çoğu zaman kalem, elma gibi basit olmaz. Kişinin kelimenin anlamını ezberleyebilmesi için nerelerde kullanıldığını bilmesi gerekir. Kelime hangi durumlarda kullanılıyorsa öğrenilmesi bu kadar kolay olmaktadır. Dolayısıyla bu gibi bir durum için karikatür çok işe yarayacaktır.

Karikatür çiziminizin mükemmel olmasına gerek yoktur. Çizip üzerine kelimenin nasıl kullanıldığını hikâye ederseniz ezberinizde kalması çok daha kolay olacaktır. Birçok kişi, çizimleri kötü olduğu için bundan sakınacaktır ancak tercih edenler karikatür programlarını da kullanabilir.


Çizimi de kelimeyi de kendiniz bir araya getirdiğinizde aklınızda bir hikâye canlanır. Dolayısıyla aradan uzun zaman geçse de kelimenin ezberinizde olduğunu görmeniz çok zaman almayacaktır.

Kelime Fanusu, Ezber Yapmak İçin Yardımcı Olur mu?
Kelime fanusu en eski zamanlardan itibaren kullanılan yöntemlerden biridir. Boş olan fanusa ezberlemeniz gereken kelimeleri doldurup aralarından seçim yapmanız temeline dayandırılmaktadır. Bunu yaparken küçük küçük kâğıtlara kelimeleri yazıp aralarından herhangi birini seçebilirsiniz.

Kelimeleri yazarken zaman kazanmak adına bildiğiniz kelimeleri yazmamaya özen göstermelisiniz. Bilmediğiniz herhangi bir fikriniz olmayan kelimeleri yazdığınızda her seferinde öğrenmek zorunda kalırsınız.

İlk çekişte hatırlayamadıklarınızı fanusun içine geri bırakmalı daha sonra tekrar tekrar çekmelisiniz. Bu sayede çok daha kolay ezber yapabilirsiniz.

Telefon Hatırlatıcısıyla İngilizce Kelimeler Ezberlenir mi?
Gelişen teknoloji her konuda olduğu gibi dil eğitimi konusunda da size yardımcı olacaktır. Doğru şekilde kullanmanız halinde kelime ezberi yapabilmenize olanak sağlayacaktır.

Telefon hatırlatıcısı dendiğinde akla ilk olarak su ya da yürüyüş gelebilir ancak siz bu yöntemi İngilizce kelimeler için de kullanabilirsiniz. Hatırlatıcıya ya da takviminize yazdığınız belli başlı kelimeleri zaman ayarlı olarak düzenlemelisiniz.

Belli aralıklarla size bildirim göndererek kelimeleri görmenizi, anlamını öğrenmenizi sağlayacaktır. Hem telefon devamlı elinizde olduğu için hem de ekranda görmek zorunda kaldığınız için İngilizce öğrenmeniz çok zor olmayacaktır.

Kelime ezberinde kişi açıp da tek tek ezber yapmak istemediğinde, alternatiflerin düşünülmesi gerekir. Bu durumda alternatif olarak teknoloji büyük bir etkiye sahiptir.

Ses Kaydı ile İngilizce Kelimeler Ezberlenir mi?
Ses kaydı, İngilizce eğitimlerde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kelime söz konusu olduğunda öğrenmek bir hayli kolay olabilmektedir. Ses kayıtlarını doğru şekilde hazırlayıp öğrenmeniz halinde kelimelerin kendiliğinden aklınıza yerleşmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Ses kaydı için yapmanız gereken kelimeleri kendi sesinizle tek tek telaffuz edip sonrasında Türkçelerini söylemektir. Türkçe karşılıklarını söyledikten sonra kaydı sonlandırıp her gün belli saatlerde dinlemeniz önerilmektedir.

Okul servisinde, araba kullanırken arka planda, toplu taşıma araçlarında zaman geçirirken ses kayıtları ile kaliteli eğitim alabilirsiniz. Hem zamanı verimli kullanabilmeyi hem de detaylı şekilde kelime ezberi yapabilmeyi mümkün kılan bir yöntemdir.

Deneme Yazarak İngilizce Kelime Ezberi Yapılır mı?
Başlangıç aşamasında çok zor gibi görünen ancak aslında zamanla çok büyük faydalar yaratan yazma işi, kelime ezberinde de etkisini hissettirmektedir.

Kişi, ezber yapabilmek için hangi kelimenin nerede, nasıl kullanıldığını iyi bilmelidir. Bilmediğiniz kelimeleri kullanmak zor olsa da önce cümle kurma ile işe başlayabilirsiniz. Cümle içinde kullanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş denemeler oluşturmalısınız.

Paragrafları bir araya getirip oluşturduğunuz denemeleri kendiniz kontrol etmelisiniz. Kendiniz kontrol edip hatalarınızı buldukça İngilizce öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır.

Bir sonrakinde çok daha kolay şekilde yazabildiğinizi, kelimelerin nerelerde kullanılacağını daha kolay keşfedebildiğinizi fark edersiniz. Bu bakımdan yazmaktan korkmadan uzun uzun paragraflar oluşturmanız tavsiye edilmektedir.

Türkçe Benzetimlerle İngilizce Kelime Ezberlenir mi?
Türkçe benzetim yöntemi son dönemlerde çok sık tercih edilen ve öğrencilerde olumlu dönüt alınan yöntemlerden bir tanesidir.

Kişi kelime ezberlemek istediğinde o kelimeyi Türkçede başka bir kelimeye benzetmektedir. Bu sayede ezberde çağrışım gücünden yararlanarak kelimeleri hafızada tutmak çok daha kolay bir hal almaktadır. Kullanılan bu yöntem hızlı sonuç veren, uzun vadeli bir yöntemdir.

Çizgi Filmlerle İngilizce Kelime Ezberi Yapılır mı?
İngilizce kelime ezberi yöntemleri söz konusu olduğunda sık sık film önerisi vurgulanır. Kişi henüz İngilizceye yeni yeni adapte oluyorsa kelimelerden bir şey anlaması mümkün değildir. Bu nedenle daha net ve sade konuşmaların geçtiği çizgi filmler önerilmektedir.

Çizgi filmler sayesinde hem kelimeleri ayırt etmeniz daha kolay olacaktır hem de ezberinizde daha kolay kalacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.