Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Otomotivde yeni dönem: 7 Temmuz milat olacak

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
KüçükOtomotiv sektörünün gözü 7 Temmuz'da... Geçmişte bir servete mal olan bazı opsiyonel güvenlik uygulamalarının bu tarihte standart hale gelmesi gerekiyor. Uzmanlara göre, Türkiye'nin AB mevzuatına uyum kapsamında başlattığı yeni dönem, mevcut otomobil satışlarını ve ikinci el otomobil pazarını doğrudan etkileyebilir...

İtici güçlerden biri olan otomobil sektörünün temel direklerinden
 biri olarak kabul edilen otomobil sektörü, Türk ekonomisi yeni bir döneme hazırlanıyor... Avrupa Birliği'nin güvenlik cihazlarına ilişkin yeni düzenlemesi 7.7'de yürürlüğe giriyor.

Bu kapsamda daha önce opsiyonel olan ve bir kısmı ciddi maliyetle satın alınan bazı sistemlerin yeni araçlarda zorunlu hale gelmesi zorunlu hale geliyor. Elbette bu standartları karşılamayan kalan araçların akıbeti sorusu gündeme geliyor. Yeni kuralların neler içerdiğini ve bu durumun sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarına olası etkisini otomobil uzmanı Erol Şahin ile konuştuk...

Genel
 Güvenlik Yönetmeliği neyi değiştiriyor?

Sürecin sektöre etkisine geçmeden önce Şahin, mevcut duruma ilişkin genel bir çerçeve çiziyor ve yeni düzenlemenin ne anlama geldiğini açıklıyor... Bu düzenlemenin aslında Mayıs 2020'de bir taslak olarak hazırlandığı bilgisini paylaşıyor. AB mevzuatına uyum çerçevesi.

Temel
 olarak asıl endişe, araçların genel güvenliği ve yol kullanıcıları ile yolcuların korunmasıdır. Bunun en büyük kanıtı ise belirli güvenlik özellikleri bulunmayan araçların üretimine tip onayı verilmemesidir. Şahin, "Bu çalışmalar yapıldığında sürecin başlangıç ​​tarihi 7 Temmuz 2024 olarak açıklanmıştı" diyor.

Yönetmeliklerde
 neler değişiyor? Erol Şahin kalıcı olması gereken sistemleri hesaplamaya başlar. Acil fren sistemi, sürücü yorgunluk tespit sistemi, alkol kilidi hazırlığı, acil durum veri kaydedici, ani fren yapıldığında otomatik olarak devreye giren sinyal lambaları ve kafa kafaya çarpışma durumunda yayaları koruyan "emniyet camı" ön cam.

Akıllı
 hız asistanı, hız sınırı geri bildirimli hız sabitleyici, şeritte kalma yardımı, geri görüş kamerası veya arka park mesafesi sensörü yeni çağın olmazsa olmazları. Ayrıca potansiyel kör noktaları tespit edecek teknolojiler, yaya veya bisikletlilerle çarpışmayı önleyici uyarılar ve lastik basıncı izleme sistemleri otobüs ve kamyonlar için zorunludur.

AB düzenlemesi araba fiyatlarını düşürüyor mu?

Yeni
 bir ortamımız ve yeni bir tarihimiz var. Elbette sürecin ilerlemesine ve her şeyden önce iç pazarın gelişmesine bir cevap arıyoruz. En ilginç olanı elbette bu fiyat değişiminin yansımasıdır. İlk olarak Erol Şahin operasyona ilişkin görüşlerini paylaşıyor:

“Otomotiv sektörü için
 en kafa karıştırıcı ve şaşırtıcı nokta bu düzenlemenin başlangıç ​​tarihi ve gidişatıdır. Çünkü ilk düzenlemede 7.7. Daha sonra Bakanlık bu maddeyi değiştirerek kayıt standardı getirdi. Geçen yıl ortaya çıktı, yani. Söz konusu marka, 2023 yılında stoklarındaki toplam araç satışının yalnızca yüzde 10'unu (7,7) satabildi. sonrasında

Sorun da
 burada başlıyor çünkü Avrupa'dan gelen araçlar siparişten 2-3 ay önce, Asya'dan gelen araçlar ise siparişten 4-5 ay önce piyasaya çıkıyor. Mayıs ayı başında alınan kararla on binlerce standart dışı araç piyasada kaldı. Bu araçlar ülkeye geliyor ancak mevcut duruma göre satışı mümkün değil. Peki değeri milyarlarca lirayı aşan bu araçların ne olacağı sorusu bugüne kadar cevapsız kalıyor..."

Sıfır
 ve ikinci el otomobil fiyatları geri gelecek mi?

Sorun
 ne olursa olsun piyasada Otomobil sektörünün en çok merak ettiği soru şu, olaylar fiyatları nasıl etkiliyor Yeni düzenleme standartlarına uymayan araçların akıbeti ne olacak sorusu 7 Temmuz öncesinde bayilerin elinde. "Son iki ayın kampanyaları zaten bunun bir işaretidir" diyerek, sözlerini aşağıdaki gibi bitirir: \ n \ n "Bir yandan, zamanla hızla daralmış olan yeni araç pazarı var. Yılın 2-3 ayı, bir yandan da yeni güvenlik düzenlemeleri nedeniyle satamadığınız yeni araçların stokları... Bu çıkmazın bir şekilde imkansız olması." devam edecek...

İndirimler
 sınırlı da olsa, 6-7 aydır durgun olan ikinci el otomobil piyasası üzerindeki baskıyı doğal olarak artıracak. Ancak dediğimiz gibi durgunluk ve düşüş dönemlerinde bunun fiyatları ne kadar etkileyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. pazar...

Öte
 yandan değişen yönetmelikler, çok değerli sistemlerin araçta standart donanım olmasını gerektiriyor. Bu güvenlik cihazlarının yeni araçların maliyetine etkisinin 1000-2000 euro civarında olduğu görülüyor ki vatandaşlar 7 Temmuz'dan sonra güvenlik cihazı takılan araçları alırken aradaki farkı ödüyor. Bu dönemde yeni araç satın alınabilir mi? İhtiyaç sahibi vatandaşların alışverişe her zaman vakti var…”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.