Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Maraşlı Dizisi Son Bölüm İzle ATV

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Atv'nin, Burak Deniz ve Alina Boz'un başrollerini paylaştığı, Tims&B yapımı dizisi Maraşlı 11 Ocak Pazartesi akşamı ilk bölümüyle ekrana geldi.
Çok zamandır bekliyorum, uzun zamandır bekliyorum, ekim ayından bu yana bekliyorum... Peki beklediğine değdi mi diye sorarsanız vallahi değdi, billahi değdi. Çok güzel dizi yapmışlar emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
MARAŞLI

Tür: Dram, Romantik, Aksiyon, Polisiye 
Yönetmen: Arda Sarıgün
Senaryo: Ethem Özışık, Hakan Bonomo, Ercan Uğur
Yapım: TIMS&B Productions
Yapımcı: Timur Savcı, Burak Sağyaşar
Yapım Yılı: 2021 
Yayın Günü: Pazartesi
Yayın Saati: 20.00
Yayın Kanalı: ATV
Başlangıç Tarihi: 11 Ocak 2021
Konu:
Maraşlı, Özel Kuvvetlerden ayrılan eski bir askerdir. Kendine bir sahaf dükkanı açarak hayatını hasta olan kızı Zeliş ile ilgilenerek ve kitap satarak geçirme kararı almıştır. Ta ki bir gün dünyalar güzeli Mahur Türel, Maraşlı'nın sahaf dükkanından içeri girene kadar. Türkiye'nin en büyük iş adamlarından olan Aziz Türel'in, çocuklarından en kıymetlisi olan Mahur'un başı o gün çektiği bir fotoğraf karesi yüzünden büyük derde girer. Mahur'un istemeden karıştığı olaydan, hayatını Maraşlı kurtarır. O gün kaderleri birbirine bağlanır. Artık Mahur'un hayatı tehlikededir…
Oyuncular:
Burak Deniz
Alina Boz
Kerem Atabeyoğlu
Saygın Soysal
Rojda Demirer
Neslihan Acar
Cemil Büyükdöğerli
Ahmet Varlı
Melis İşiten
Serhat Parıl
Cihan Yenici
Sinem Akyol
Türkü Su Demirel
Gizem Kala
Bedriye Rosa Çelik
Serhat Kılıç
Maraşlı'nın çok sıra dışı olmayan bir konusu var: Özel Kuvvetler'den emekli bir asker olan, Maraşlı lakaplı Celal, bir gün genç bir fotoğrafçı olan Mahur'la karşılaşır. Mahur, bir cinayete tanık olur; fark edilir. Katillerden kaçmaya çalışırken onu Maraşlı kurtarır. Mahur'un babası, Maraşlı'dan kızını korumasını ister... 


Burak Deniz sen muazzam bir oyuncusun, bir önceki internet projende buna karar vermiştim ve bu dizi ile artık çok emin oldum. Su gibi şekilden şekle girebilen oyunculara bayılıyorum. Burak Deniz'in de ilk dizisinden bu yana kendini sürekli geliştirmesi gözde oyuncularım arasında olma yoluna doğru gitmesine sebep oluyor. Burak'ı bu kadar övdüğüm yeter sanki... Karakteri aslında nahif ama kaba gibi gözüken, etrafına kocaman duvarlar örmüş ve o duvarları kimsenin yıkmasına izin vermeyen, tüm hayatı kızı olmuş bir karakter. İlk bölümde geçmişe dair de bir çok travma geçirmiş bir karakter gibi geldi. Burak çok iyi oynadığı için mi yoksa karakterde mi bir şeyler buldum bilemedim ama kendime yakın hissettiğim bir karakter oldu. Bence bölümün kahramanı Maraşlı'ydı.

Alina Boz ve Burak Deniz çok yakışmışlar. Alina Boz hisli bir oyunculuğa sahip. Yani bakışları çok derin ve yüz ifadesini mimikleriyle birlikte çok iyi kullanıyor. Yalnız profilden Sibel Can'a benzemiyor mu? Sibel Can'ın kızı olsa bu kadar benzerdi. Maşallah Alina çok tatlı bir kız keza oyunculuğu da öyle doğal oynaması hoşuma gidiyor. Bu dizi de Mahur karakterini oynuyor. Maraşlı gibi dik başlı ama nahif bir karakter. Mahur'un da acılar var ve bu acıları geçmişten günümüze taşımış. Mahur karakterinin nasıl şekilleneceği ilk bölümden belli değildi. Nasıl bir karakter olacağını merak ediyorum.

Kerem Atabeyoğlu'nu son yıllarda bir dizide tamamen görmedim. Konuk oyuncu gibi bir iki bölüm oynayıp diziden ayrılıyordu. İnşallah bu dizide finaline kadar izleme şansı buluruz. Usta oyunculuğu her zaman ki gibi beni mest etti.

Saygın Soysal, dizilerin kötü adamı... Eminim hepimiz kötü adamlılığın yakışması konusunda hemfikirizdir. Başka oyuncularda bir iki kez aynı karakter denk gelince sıkıcı oluyor. Fakat Saygın'da tuhaf bir enerji var ve kötü adam karakterini sonsuza kadar oynasa bile sıkacağını düşünmüyorum. Oyunculuğu zaten güzel ve üstün birde böyle bir enerjiye sahip olunca kötü adam karakterini bile sevdiriyor. Bu dizide de dizinin kötü adamı ve ilk bölümde performansı olağanüstüydü.

Rojda Demirer'i izlerken lütfen artık şu ateşli karakterlere bir ara ver demekten kendimi alamıyorum. Eskiden böyle farklı karakterlere yer verirdi. Son dönemlerde yaptığı dizilerde ise hep böyle bir seksi, ateşli karakterlerde görür olduk. Oyunculuğu çok iyi orada bir sorun yokta sanki hep aynı karakterin farklı hayatını izliyormuş hissi veriyor.

Cemil Büyükdöğerli'yi özleyen var mı? Ben çok özledim. En son 2017 yılında bir dizide izleme şansı bulmuştum. Sonra başka bir dizi ve ya filmde oynadı mı bilmiyorum ama bana göre çok fazla ara vermişti. İyi ki bu projede olmuş ve iyi ki izliyoruz. İlk bölümde bir kaç sahnesi vardı çok ön planda değildi. Umarım ilerleyen bölümlerde bol bol görürüz.

Serhat Kılıç şimdiye kadar hangi karakteri oynarsa oynasın üzerine biçilmiş bir kaftan gibi giymeyi başardı. Bana göre o kadar büyük bir oyuncu ki bir önceki karakterini asla aratmıyor ve bir önceki karakterini unutturmayı başarıyor. Her seferinde farklı karakterleri seçmesi ve sınırları zorlaması her karakterinde biraz daha hayranlık duymama sebep oluyor. Açıkçası çok fazla yazmaya gerek yok Serhat Kılıç usta bir oyuncu ve ilk bölümde harikaydı. Bence artık Serhat Kılıç'a düşmeyi bırakıp biraz abartma zamanımız geldi.

Yazı çok uzun olacağı için diğer oyunculara yer veremedim ama hepsi tanınmış kariyerinde izleyiciye kendini kanıtlamış oyunculardı. Yeni olan bir kaç oyuncu ise sahnelerinde başarılılardı. Teknik kısımda Arda Sarıgün hep ikinci yönetmen olarak geçerdi. İlk defa bir dizinin yönetmeni olarak izleme şansım oldu ve sosyal medyadan izlediğim kadarıyla izleyici olarak çoğunluk çok iyi iş çıkardığını yazmıştı. Bence öyle düşünüyorum. Kendine has bir tekniği ve ya bakış açısı mı var bilemedim ama çekimlerin farklı bir havası vardı. Bu yüzden artık işlerinin takipçisi olacağım bir yönetmen oldu. Umarım dizi çok sevilir ve uzun süre devam ederse daha çok inceleme fırsatı bulurum. Teknik kısım her şeyiyle kusursuzdu. Daha doğrusu dizide eleştirecek bir şey bulamadım. Yani mekanlarına baktım, kullanılan kostümlere baktım, renk yelpazesine baktım, dekorlara baktım, açılara baktım, geçişlere baktım, ışık açılarına baktım, oyuncuların oyununa baktım, müziklerine baktım, hikayesine baktım repliklerine baktım... baktım da baktım ama hiç bir şey bulamadım. Bu yüzden de kusursuz buldum, daha doğrusu çok özenildiği düşündüm. Sadece ben değil sosyal medyada da izleyicilerin yorumu hemen hemen benimle aynı düşüncedeydi. Dizinin reytingleri yarın belli olur ama bence yüksek reyting alacak gibi. Kısası kalmadı ama lafın kısası beklediğime değdi ve beklediğin üstünde çıktı. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile size diziyi önerebilirim. Vaktiniz yoka bile vakit ayırıp en azından internet üzerinden bir şans verin. Bence sizde benim kadar seveceksinizdir. 

Elbette kendine özgü alt metinleri, yan hikayeleri, karakterleri ve detayları olsa da bilindik temalar üzerine kurulu bir hikaye bu. Zengin ve güçlü bir aileden gelen, Batı eğitimli, asi ruhlu bir kız... Alaturka diyebileceğimiz, orta sınıftan gelen, ağırbaşlı, ulaşılmaz, dramatik bir hikayesi olan bir adam... Bu adamın, bu kızın hayatını kurtarması... Aralarında zıtlaşmalarla başlayan bir aşk hikayesi... Adamın, kızın ailesine sızarak intikam alması... Hepsi çok bilindik, işlenmiş temalar. 

Ne var ki, Maraşlı hikayesinin kurulumu, kurgusu, karakterlerin derinliği, arka plandaki hikayeleri, diyaloglarıyla, bu temaları işlemiş olan çoğu dizinin olmak isteyip de olamadığı şeyi başarmış. Tüm klişelerine karşın sürükleyicini, şaşırtıcılığını, ilginçliğini kaybetmeden akıyor dizi. 

 


Hikayenin ana kahramanı olan Maraşlı, her ne kadar soğuk, ağır, içine kapalı, sessiz biri olsa da izleyici olarak iç dünyasına ulaşabildiğimiz, dramına inandığımız, derin bir karakter. Mutlu bir günlerinde, silahlı bir saldırıda açılan ateşte ağır yaralanan kızına olan sevgisi, edebiyata düşkünlüğü, mütevazı hayatı inandırıcı kurulmuş. 

Hikayenin ikinci ana karakteri konumundaki Mahur da Amerika'da eğitim görmüş, zengin, başarılı, ailesine düşkün ama başına buyruk bir karakter olarak, yine klişeler üzerine kurulmuş olsa da inandırıcı sınırlar içinde yazılmış ve işlenmişti. 

Yan karakterleri de, dizinin artılarından. Şimdilik ana kötümüz olan Savaş, yer altı mekanlarda yaşayan; şapkası, eldivenleri, siyah gözlükleri, alaycı dili ve acımasızlığıyla, yine klişe denebilecek özellikleri olan bir karakter. Ne var ki kronik bir cilt hastalığı olması yüzünden insan içine çıkamaması onun tüm bu uç özelliklerini inandırıcı kılıyor. Saygın Soysal çok karakteristik bir beden dili ve sıra dışı fiziksel özellikleri olan bir oyuncu. Bu nedenle, hangi rolde görsem aşağı yukarı aynı karakteri izliyormuşum hissini verir bana. Bununla birlikte şu ana kadar izlediklerim içinde, kendisine en yakıştırdığım rolü bu oldu. 

Serhat Kılıç'ın canlandırdığı, Mahur'un büyük abisi Necati ise dizilerde pek görmeye alışık olmadığımız şekilde felsefeye, tarihe düşkün, entelektüel, şakacı, eleştirici ve alkolik bir karakter. Olaylara bakış açısı, eleştirileri, isyan ettiği konular göz alındığında hikayede olumlu işleniş bir karakter olduğunu söyleyebileceğimiz bu karakterin cinsiyetçi bir yaklaşımının olması biraz can sıkıcı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.
/*--------------MEMUR SİTE------------------------------------------------------------*/ --------------MEMUR SİTE------------------------------------------------------------