Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

#BIST Günün Önemli Şirket Haberleri #AEFES #ASELS #AGYO #AVHOL #AYGAZ #BEYAZ #DOAS #DZGYO #GSDHO #HDFGS #HALKB #INVEO #KLNMA #KRDMA #KRDMB #KRDMD #ZOREN #KOZAL #MERCN #OZRDN #QNBFB #SISE #TSKB #TUCLK #THYAO

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
#AEFES ANADOLU EFES - Yurtdışında 1 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#ASELS ASELSAN - Şirket ile uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik aviyonik sistemlerin ihracatı ile ilgili toplam bedeli 35,5 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı, teslimatların 2022-2023 yıllarında gerçekleştirileceği açıklandı.
#AGYO ATAKULE GMYO - Şirkete ait Atakule AVM’nin alçak kütle bölümünün yeniden inşa sürecinin tamamlanarak kule bölümünün kiralanması ve faaliyete geçmesi için çalışmalara başlandığı, kule bölümünün teknik altyapısının yenilenerek, kiralanan bölümlerin kiracıların kullanım amacına uygun hale getirilmesine yönelik tadilat işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#AVHOL AVRUPA YATIRIM HOLDİNG  - 6 milyon TL sermayeli Ege Karma Kauçuk Sanayi unvanı ile yeni bir şirket kurulmasına, kurulacak şirketin sermayesinin %67'sine denk gelen 4,2 milyon TL ile ortak olunmasına karar verildiği açıklandı.

#AYGAZ AYGAZ - 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#BEYAZ BEYAZ FİLO - Edirne’de bulunan, Renault ve Dacia Bayiliğinin satın alınması ile ilgili görüşmelerin sonuçlandırıldığı, Edirne Servis ve Otomotiv’in %100 oranında paylarının devir alınması ilişkin olarak Devir Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#DOAS DOĞUŞ OTOMOTİV -
- Şirket ile n11.com arasında 2. el otomotiv pazarındaki stratejik iş birliği fırsatlarını değerlendirmek üzere ortak bir çalışma grubu kurulmasına karar verilmesi sonrasında, N11 ile Doğuş Otomotiv / DOD markası arasında Garaj11 platformu üzerinde işbirliğine gitmeye karar verildiği açıklandı.
- Şirket tarafından Volkswagen Doğuş Finansman’ın sermayesini temsil eden paylarının %48’ine karşılık gelen 86.399.987 adet payın kısmi bölünme yolu ile DOAS’ın %49 iştiraki olan VDF Servis devredilmesi suretiyle gerçekleştirilecek iştirak modeliyle kısmi bölünme işlemine ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.


#DZGYO DENİZ GMYO - Sermaye artırımından elde edilen 250,2 milyon TL fonun kısa vadeli banka kredilerinin karşılanmasında ve vadesi gelen borçlanma aracı ihraç tutarının geri ödemesinde kullanıldığı açıklandı.

#GLYHO GLOBAL YATIRIM HOLDİNG - Şirketin bağlı ortaklıklarından Actus Portföy ile İstanbul Portföy’ün birleşmesi sonucu şirketin İstanbul Portföy'ün sermayesinde sahip olduğu pay oranının %26,6 olduğu ve şirketin İstanbul Portföy'ün ilave %40’lık payının satın almak üzere bir satın alma opsiyonu bulunduğu ve bu opsiyonun kullanılmasına karar verildiği açıklandı.

#GSDHO GSD HOLDİNG - Şirketin bağlı ortaklığı GSD Shipping B.V. ile Itochu Corporation arasındaki anlaşma kapsamında Japon Imabari tersanesinde inşa edilecek olan 2 adet handysize kuru yük gemisi için GSD Shipping B.V. tarafından belirlenmesi öngörülen alıcılarla ilgili olarak, gemilerden bir tanesinin Shipping B.V.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olarak Malta ya da Marshall Adaları'nda bu amaçla kurulacak şirket tarafından, diğerinin ise GSDDE’nin %100 oranında bağlı ortaklığı olarak Malta ya da Marshall Adaları'nda kurulacak şirket tarafından satın alınması amacıyla Itochu Corporation ile bu şirketler arasında gemi yapım sözleşmesi yapılacağı açıklandı.


#HALKB HALKBANKASI - 91 gün vadeli 208,3 milyon TL ve 91 gün vadeli 706,7 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.


#INVEO İNVEO YATIRIM - HOP Teknoloji’ye %15,50 oranındaki iştirak edinildiği açıklandı.

#KLNMA KALKINMA BANKASI - 50 milyon TL’ye kadar kira sertifikası ihracı amacıyla Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama ile sözleşme imzalanmasına karar verildiği açıklandı.#KRDMA / #KRDMB / #KRDMD KARDEMİR - JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu'nun ‘AA- (Trk) ve Kısa Vadeli Ulusal Notu'nun "A-1+(Trk) olarak yükseltildiği, Uzun Vadeli Ulusal not görünümün ise "Pozitif" olarak belirlendiği açıklandı.#KOZAL KOZA ALTIN - Şirketin Kaymaz altın madeni 2. Atık Depolama Tesisi projesi hakkında, Bakanlık tarafından verilen ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması için açılan davada ÇED olumlu kararında hukuka ve mevzuata bir aykırılık bulunmadığı sonucuna ulaşılarak davanın reddine karar verildiği açıklandı.


#MERCN.HE MERCAN KİMYA- Şirket payları Borsa’da Satış yöntemiyle bugün halka arz edilecek.

#OZRDN ÖZERDEN PLASTİK - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 30 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#QNBFB QNB FİNANSBANK - 186 gün vadeli 10 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.


#SISE ŞİŞECAM - Şirketin bağlı ortaklığı Çayırova Cam’ın devralma suretiyle birleşme işlemine ilişkin SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#TSKB TSKB - Fitch tarafından bankanın tüm notlarının ve görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.


#THYAO TÜRK HAVA YOLLARI  - Fitch tarafından şirketin kredi notunun B, görünümünün ise negatif olarak belirlendiği açıklandı.


#TUCLK TUĞÇELİK -
- Şirketin, Magna Polonya araç tavan sistemleri fabrikası için Porsche 983 Tip spor araçlarda kullanılacak olan 3 farklı yapı parçaları üretimi için tedarikçi ve stratejik partner olarak seçildiği, seri üretimin 2024 - 2029 arasında olacağı ve toplam 4,0 milyon euro satış cirosu elde edilmesinin beklendiği açıklandı.
- Şirketin, Marelli-Power Train Slovakya fabrikasının ihtiyacı kapsamında VNT actuator parçalarının seri üretimi için seçildiği, parçaların seri üretimleri 2022 - 2025 arasında olacağı de başlayacak olup, olacağı ve toplam 8,0 milyon euro satış cirosu elde edilmesinin beklendiği açıklandı.


#YAPRK YAPRAK SÜT - Şirkette bulunan hayvan barınaklarının bir bölümünün çatılarına 434 kWp gücünde GES kurulması ile ilgili yatırımın tamamlandığı ve TEDAŞ ile Kabul Tutanağının imzalandığı açıklandı.


#YKSLN YÜKSELEN ÇELİK - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 152,5 milyon TL’den 600 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.


#ZOREN ZORLU ENERJİ - Şirket tarafından tamamına sahip olduğu Zorlu Enerji Asia Holding şirketinin tasfiye edileceği açıklandı. 

HALKA ARZ

#ATP Ticari Bilgisayar Ağı’ nın 7.500.000 adet payının pay başına 24,00 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

#Boğaziçi Beton’ un 114.000.000 adet payının pay başına 3,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

PAY ALIM /SATIM - SERMAYE / ORTAKLIK YAPISI DEĞİŞİM 

#AKSA AKSA - Emniyet Ticaret tarafından 15,99 - 1625 TL fiyat aralığından 33.119 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %19,71’e yükseldi.

#BNTAS BANTAŞ - Şirket sermayesinin 80,6 milyon TL’den %50 oranında bedelsiz olarak 40,3 milyon TL artışla 120,9 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#FMIZP F-M İZMİT PİSTON - Federal Mogul Powertrain Otomotiv tarafından 123,00 - 126,10 TL fiyat aralığından 26.363 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %78,59’a geriledi.

#EUKYO EURO KAPITAL YO - Ege Sigorta tarafından 4,21 TL fiyattan 20.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %7,33’e geriledi.

#HDFGS HEDEF GİRİŞİM - Şirket sermayesi Pazartesi günü 210 milyon TL’den %35,7 oranında bedelsiz olarak 75 milyon TL kar payından artışla 285 milyon TL’ye yükseltilecek.

#HEKTS HEKTAŞ  - Şirket sermayesinin 227,6 milyon TL’den %175,76 oranında bedelli olarak 400 milyon TL nakden ve %102,13 oranında bedelsiz olarak 232,43 milyon TL artışla 860 milyon TL’ye kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 342.750 adet pay Borsa Birincil Piyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

#HLGYO HALK GMYO - Şirket sermayesinin 970 milyon TL’den %5,15 oranında bedelsiz olarak 50 milyon TL artışla 1,0 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#KAREL KAREL ELEKTRONİK -
- Şakir Yaman Tunaoğlu tarafından 33,34 TL fiyattan 22.805 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %23,01’e geriledi.
- Serdar Nuri Tunaoğlu tarafından 33,34 TL fiyattan 22.795 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %23,01’e geriledi.
- Ali Sinan Tunaoğlu tarafından 33,34 TL fiyattan 22.795 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %22,97’ye geriledi.

#KRVGD KERVAN GIDA - Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Başar tarafından 16,56 - 16,62 TL fiyat aralığından 150.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %8,27’e yükseldi.

#METUR METEMTUR -
- Haluk Bahadır tarafından 31,96 - 35,50 TL fiyattan 625.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %12,25’e geriledi.
- Şirket sermayesinin 18 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 36 milyon TL nakden artışla 54 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#MERKO MERKO GIDA - Şirket sermayesinin 66 milyon TL’den %92,04 oranında tahsisli olarak 60,7 milyon TL artışla 126,7 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#OZGYO OZDERİCİ GMYO - Ahmet Özderici ve Ali Uğur Özderici’nin Borsa’da işlem görmeyen toplam 127.208.008 adet payın pay başına 1,90 TL fiyatla Toptan Alış Satış İşlemler kapsamında satılacağı açıklandı.

#TKNSA TEKNOSA - Şirket sermayesinin 110 milyon TL’den %82,73 oranında bedelli olarak 91 milyon TL nakden artışla 201 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 484.819 adet pay Borsa Birincil Piyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.