Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Son Dakika

#BIST Günün Önemli Şirket Haberleri #AKSUE #ALARK #ARSAN #AKFGY #ATATP #BIOEN #FROTO #FRIGO #GARAN #GEDIK #ITTFH #KATMR #KAPLM #OSMEN #PRKAB #SAYAS #SKTAS #TETMT #THYAO #BAGFS #ARCLK

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#AKSUE AKSU ENERJİ - VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Aralık’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri getirildi.

#ALARK ALARKO HOLDİNG / #ALGYO ALARKO GMYO - Şirketlerin Moskova’daki %50 payına sahip olduğu Mosalarko OJSC şirketindeki payların tamamının değerleme sonucunda çıkacak rapora göre satılması konusunda görüşmelere başlanmasına karar verildiği açıklandı.
#ARSAN ARSAN TEKSTİL - Şirketin %27,50 iştiraki Akedaş Elektrik Dağıtım’ın kullanacağı 60 milyon TL’lik banka kredisine 16,5 milyon TL, şirketin %27,50 iştiraki Akedaş Elektrik Perakende’nin kullanacağı 30 milyon TL’lik banka kredisine 8,3 milyon TL’lik kefalet verilmesine karar verildiği açıklandı.#AKFGY AKFEN GYO -
- Aracı kurumu ile Likidite Sağlayıcılık Sözleşmesinin sona erdiği açıklandı.
- 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.#ATATP ATP BİLGİSAYAR - Halka arzdan elde edilen fonun 1,3 milyon TL’sinin Ar - Ge yatırımların ölçeğinin artırılması ve aktif projelerin hızlandırılmasında, 18,3 milyon TL’sinin ATP Zenia markasının global pazarlarda açılım yapısının planlar doğrultusunda oluşturulmasında, 6,3 milyon TL’sinin şirketin Tradesoft China IT şirketinin %51'in alımının borcunun ödenmesinde, 5,32 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi güçlendirilmesinde kullanıldığı açıklandı.#BIOEN BIO ENERJİ - Şirketin iştiraki olan Maven Tarım tarafından, Sivas'ta bulunan ve mülkiyeti Maven Tarım’a ait olan 54.000 m 2 ’lik arazi üzerinde cam sera yatırımına karar verildiği açıklandı.

#CEMAS ÇEMAŞ DÖKÜM - Sermaye artırımından elde edilen fonun 26,6 milyon TL’sinin bağlı ortaklığın finansal borç ödemesinde, 17,0 milyon TL’sinin bağlı ortaklık yatırım avans ödemesinde, 14,3 milyon TL’sinin ise yatırım harcamalarında kullanıldığı açıklandı.#FROTO FORD OTOSAN - Şirketin LaserSonix Q projesinin Henry Ford Teknoloji Ödülü’nü kazandığı açıklandı.#FRIGO FRİGOPAK - 2021-2022 sezonunda üretilip 2022 yılında sevk edilmesi planlanan 20,8 milyon euro tutarında ihracat sözleşmesi imzalandığı açıklandı.#GARAN GARANTİ BANKASI - BBVA tarafından BBVA mülkiyetinde bulunmayan paylarının tamamı için 12,20 TL fiyattan gönüllü pay alım teklifinde bulunmak üzere SPK'ya başvuru yapıldığı açıklandı.#GEDIK GEDİK YATIRIM / #INVEO İNVEO YATIRIM HOLDİNG - Şirketlerin bağlı ortaklığı HiVC GSYO’nun sermayesinin 25 milyon TL’den TL'dan 37,9 milyon TL’ye yükseltilmesi işleminin tescil edildiği açıklandı.

#GENIL GEN İLAÇ - Şirket ile Onko İlaç arasında, nörolojik hematolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ve şirket tarafından ithal edilen Genivig adlı ilacın Onko İlaç aracılığıyla Türkiye genelindeki eczanelere satılması konusunda sözleşme imzalandığı açıklandı.#ITTFH İTTİFAK HOLDİNG - Şirket ile SKBNK arasında 2019’da imzalanan 8,5 milyon TL tutarındaki Vefa Hakkı Tesisi Protokolünün süresinin 30 Kasım’a uzatıldığı açıklandı.#KATMR KATMERCİLER - Şirketin Afrika ülkesi kaynaklı 9,8 milyon tutarında Araç Üstü Ekipman siparişi aldığı ve teslimatların 2022 yılında tamamlanacağı açıklandı.


#KAPLM KAPLAMİN - Şirketin bünyesinde bulunan dijital baskı işletmesinin tamamının bir kül halinde kısmi bölünme yolu ile Şirket’in %100 bağlı ortaklığı olarak ve yeni kurulacak Prigo Dijital Baskı. unvanlı bir anonim şirkete devredilmesi suretiyle gerçekleştirilecek iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme işlemi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından olumlu karşılandı.

#ORCAY ORÇAY ORTAKÖY ÇAY SANAYİ - Şirket ortakları, Ahmet Erdoğan’ın: 500.000 adet B tipi payı, Mehmet Erdoğan’ın: 500.000 adet B tipi payı, Fatih Erdoğan’ın 500.000 adet B tipi payının kayıt altına alınarak satışa hazır hale getirildiği açıklandı.


#OSMEN OSMANLI MENKUL - 540 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.


#PRKAB PRYSMIAN KABLO - VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Aralık’a kadar brüt takas tedbiri getirildi.


#SAYAS SAY YENİLENEBİLİR ENERJİ - Şirketin Çin’deki FFY şirketinin onaylı tedarikçi listesine girdiği ve rüzgar türbin kulesi iç aksamlarına ilişkin toplam 1,2 milyon euro tutarında teklifin verildiği açıklandı.


#SKTAS SÖKTAŞ - 120 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. 

#TETMT TETAMET GIDA (TAZE KURU)- VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.


#THYAO TÜRK HAVA YOLLARI - Şirketin kargo biriminin tüm malvarlığı ve operasyonunun bir kül halinde kısmi bölünme yolu ile Şirket’in %100 bağlı ortaklığı olan THY Hava Kargo Taşımacılığı unvanlı şirkete devredilmesi suretiyle gerçekleştirilecek iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme işlemi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

HALKA ARZ

#PC İletişim ve Medya’ nın 11.490.659 adet payının pay başına 9,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

#KONKA KONYA KAĞIT - Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

#MIATK MİA TEKNOLOJİ - Şirket payları 22 Kasım'da Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

#MOBTL MOBİLTEL - Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

PAY ALIM/SATIM - SERMAYE/ORTAKLIK YAPISI DEĞİŞİM 

#ANELE ANEL ELEKTRİK - Şirket sermayesinin 200 milyon TL’den %32,5 oranında bedelli olarak 65 milyon TL nakden artışla 265 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 181.109 adet pay Borsa Birincil Piyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

#ARCLK ARÇELİK - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 186.576 adet pay 39,96 - 40,30 TL fiyat aralığından geri alındı.

#BAGFS BAĞFAŞ - Şirket sermayesinin 45 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 90 milyon TL nakden artışla 135 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#BURCE BURÇELİK - Mehmet Ali Demirel tarafından 7.304 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,02’ye yükseldi.

#FRIGO FRİGOPAK - Şirket sermayesinin 11,1 milyon TL’den %850 oranında bedelli olarak 94,3 milyon TL ve %152,25 oranında bedelsiz olarak 16,9 milyon TL artışla 122,4 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 239.569 adet pay 22 - 23 Kasım’da Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

#GENTS GENTAŞ - Tahsin Kahraman tarafından 3,50 TL fiyattan 24.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,05’e yükseldi.

#SAHOL SABANCI HOLDİNG - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 400.000 adet pay 13,82 - 13,98 TL fiyat aralığından geri alındı.

#VBTYZ VBT YAZILIM - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 95.500 adet pay 19,85 - 20,18 TL fiyat aralığından geri alındı.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.