Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

#BIST Günün Önemli Şirket Haberleri #AKBNK #AKSGY #ALMAD #ARCLK #ARDYZ #BAYRK #BRKO #BRISA #DERHL #EGEEN #ESCOM #GESAN #GLBMD #IZFAS #LKMNH #OSTIM #SASA #SEYKM #HDFGS

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
# AKBNK - Bankanın 2022 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

2022 Yılı Beklentileri

TL Kredi Büyümesi ~ 30%
YP Kredi Büyümesi (USD) Yatay
Net Faiz Marjı ~150 baz puan iyileşme
Net Ücret ve Komisyon Artışı > 35%
Operasyonel Giderler Artışı Ortalama TÜFE
Operasyonel Giderler/ Gelirler < 33%="">
Takipteki Krediler Oranı ~ 4%
Net Kredi Maliyeti (kur etkisi hariç) ~ 100 baz puan
Özsermaye Karlılığı ~ 30%

# AKSGY - Şirketin sahibi bulunduğu İstanbul Kadıköy’deki taşınmaz ile ilgili olarak yapı ruhsatı düzenlenmesi talebiyle Belediye’ye başvuru yapıldığı açıklandı.

# ALMAD - SPK tarafından şirket ve 5 kişiye kesilen 387.009’şer TL cezanın iptali için açılan davanın reddedildiği, kararın istinaf edilip, istinaf isteminin de reddedildiği açıklanırken, kararın temyiz edildiği açıklandı.

# ARCLK - 370 gün vadeli 100 milyon TL tutarındaki tahvil ihracı kapsamında taleplerin toplandığı açıklandı.

# ARDYZ - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 80 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi işlemi tescil edildi.

# BAYRK - Sermaye artırımından elde edilen fonun hammadde üretimi yapan şirket satın alınmasında, kalıphane üretim tesisi satın alınmasında ve işletme sermayesi ihtiyacında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

# BRKO - Halı dokuma tezgâhlarının revizesi ve doğalgaz ünitelerinin kömüre dönüştürülmesi nedeniyle üretime 1 ay ara verileceği açıklandı.

# BRISA - Şirket ile Lastik - İş Sendikası arasında 22. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 10 Şubat’ta başlanacağı açıklandı.

# DERHL - Şirketin bağlı ortaklığı Toprak Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 32,5 milyon TL’den 57,5 milyon TL’ye yükseltilmesine, sermaye artışından şirkete isabet eden 11,3 milyon TL’nin verilmiş olan 18 milyon TL ek finansmandan mahsuplaşılmasına, ek finansmandaki faiz şartlarının kalan 6,7 milyon TL’nin devam ettirilmesine karar verildiği açıklandı.

# EGEEN - Şirketin Ege Serbest Bölgesinde yapacağı yeni yatırım ile ilgili olarak devam eden çalışmalar kapsamında mevzuat gereği ÇED Yönetmeliği kapsamında Proje Tanıtım Dosyası Hazırlanması için başvuru yapıldığı açıklandı.

# ESCOM - Fon Radar Bilişim Teknolojileri’ne 7,5 milyon TL değerleme üzerinden %5 pay karşılığı yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

# ESCOM - 666 m 2 ’lik arsanın 8 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

# GESAN - Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Girishim Power Enerji ortaklığında, TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen ‘'ITM377 Referanslı 154 Kv Güneşli Gis Tm Yapım İşi'' için ihaleye girilerek en avantajlı teklifin verildiği 106,9 milyon TL’lik sözleşme bedelli iş için 10 gün içerisinde sözleşme imzalanacağı açıklandı.

# GLBMD - 59 gün vadeli 12,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

# IZFAS - Bakanlığa yapılan Ar - Ge ve Tasarım Merkezi Başvurusunun reddedildiği açıklandı.

# LKMNH - İstanbul Pendik’de bulunan Adatıp Kurtköy Hastanesi'nin sahibi olan Adatıp Sağlık Hizmetleri’nin paylarının devrine yönelik bir gizlilik sözleşmesi imzalandığı, payların tümünün satın alınmasına ilişkin bağlayıcı olmayan bir ön sözleşme imzalandığı açıklandı.

# LUKSK - Elektrik ve doğalgaz kısıntıları nedeniyle ara verilen üretim faaliyetlerine başlandığı açıklandı.

# PNLSN - Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 9 - 11 Şubat tarihleri arasında toplanacak.

# POLHO - CFO olarak Tolga Üzümcü’nün atandığı açıklandı

# OSTIM - Şirket mülkiyetinde bulunan Ankara Yenimahalle’deki Ostim Prestij Projesi A Blok 22 nolu bağımsız bölüm ve C Blok 20 nolu bağımsız bölüm ile Ostim Teknik Üniversitesi'nin mülkiyetinde bulunan Ankara Yenimahalle’deki konut arsası ve ticaret merkezi arsasının takas edilmesine karar verildiği açıklandı.

# ORMA - Fabrikada mevcuttaki tutkal üretim tesisi kapasitesinin artırılması ve ayrıca verimliliği artırıp maliyeti azaltmak üzere 53.000 ton/yıl kapasiteli Formaldehit Üretim Tesisi yatırımına başlanması için sürecin başladığı açıklanırken, yatırımın 5,6 milyon dolar tahmini maliyet ile yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanması ve projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı belirtildi.

# QNBFL - 97 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

# SASA - Yurt dışında 500 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

# TRILC - Ocak ayında Turkfleks marka serumlar için Kamu hastaneleri harici doğrudan temin ile kazanılan toplam ihale bedelinin 8,6 milyon TL olduğu açıklandı.

# YBTAS - VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Mart’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.Şirketin üyesi bulunduğu ÇEİS ile Türkiye Çimse - İş Sendikası arasındaki Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı, 2 yıllık sözleşme kapsamında sözleşmenin 1. yılında %43 oranında, sözleşmenin 2. yılında ise TÜFE+2 oranında zam yapılacağı açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

# AVHOL - Alsancak Sağlık Hizmetleri tarafından 6.350.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %50,07’ye yükseldi.

# IDEAS # HDFGS - HDFGS tarafından 29,20 - 31,20 TL fiyat aralığından 940.000 adet IDEAS payı satılırken, HDFGS’nin IDEAS’taki payı %11,23’e geriledi.

# INDES - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 178.500 adet pay 9,00 - 9,07 TL fiyat aralığından geri alındı.

# ISGYO - Akdere İnşaat tarafından 4,24 - 5,00 TL fiyat aralığından 22.714.540 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,00’e yükseldi.

# LOGO - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 10.000 adet pay 40,74 - 40,92 TL fiyat aralığından geri alındı.
# PARSN - Fatma Neşe Yamantürk tarafından 34,56 - 34,80 TL fiyat aralığından 33.120 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,43’e yükseldi.

# SAHOL - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 590.000 adet pay 15,15 - 15,32 TL fiyat aralığından geri alındı.

# SEYKM # HDFGS - HDFGS tarafından 7,34 TL fiyattan 1.907.432 adet SEYKM payı satılırken, HDFGS’nin SEYKM’deki payı %20,35’e geriledi.

# ULUUN - Şirket paylarının geri alınmasına ve 5.000.000 adet pay için 50 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildi.

SERMAYE ARTIRIM

# BAYRK - Şirket sermayesinin 23,6 milyon TL’den %324,40 oranında bedelli olarak 76,4 milyon TL nakden artışla 100 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.


İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.