Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

CHP: Bizim gemiye atlamak isteyenler var 'Beşli çetecikler' reis değiştirmek istiyor.

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dünkü “5'li çeteyle aramı bulmaya yeltenenler var” açıklamasına ilişkin "Gemiyi erken terk etmek isteyenler var. Bizim tarafa atlamak istiyorlar. Genel Başkanım dün akşam onlara 'Durun' dedi. CHP'nin iktidarda olduğu dönemde bugünkü gibi bir ilişkiye gerek yok ki. 'Beşli çetecikler' reis değiştirmek istiyor. Bizde reis olmayacak, hukuk olacak." dedi.
CHP‘li Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Hazine ve Maliye Bakanlığınca hesaplanan memur maaş zam oranıyla ilgili, “ali cengiz oyunuyla memurun cebinden para çalındığını” söyledi.

Memur-Sen’in internet sitesinde yer alan memur maaş zam oranı hesabının kendisini doğruladığını söyleyen Özel, “Memur-Sen, şimdi niye susuyor, açıklama yapmıyor? Ali Yalçın’a ismiyle sataşıyorum. İmzayı attın, bu senin görevin. Her ay öğretmenin, hemşirenin cebinden bu tutarları çaldıracak mısın, çaldırmayacak mısın?” sözlerini sarf etti. Özgür Özel, bazı sendikaların bu konuyu yargıya taşıyacaklarını da anlattı.

‘SÜLEYMAN SOYLU ÜSTÜNE ALINIYOR’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bazı açıklamalarına değinen Özel, iktidara gelmeleri halinde hukukun dışına çıkan, vatandaşın parasını çalanların ve uyuşturucu baronlarının peşini bırakmayacaklarını belirtti. Özel, “Mesela Sayın Vedat Bilgin çıkıp ‘Beni yargılayacaklarmış, yargılatmayın’ demiyor. Sayın Nebati, Tarım Bakanı üstüne alınmıyor da neden Süleyman Soylu üstüne alınıyor? Çıkmış ‘Bizi yargılayacaklar’ diyor. ‘Biz suçluları yargılayacağız’ diyoruz, yarası olan gocunuyor galiba. Kimsenin bir derdi yokken, Soylu’yu tutan bu kaşıntının manası nedir, vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz.” ifadesini kullandı.

BAKAN BİLGİN, SOYLU’YU SUÇLUYOR’
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, İşbaşı Eğitim Programları’nın İşsizlik Sigorta Fonu’ndan karşılanmasına ilişkin sözlerini anımsatan Özel, bu programların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çalışma bakanlığı döneminde başlatıldığını söyledi. Özel, “Vedat Bilgin doğru söylüyor. Sayın Bakan kendinden öncekileri suçlarken Soylu’yu suçladığını da bilsin. Bilip de yapıyorsa arkasındayız. Bilmeden yapıyorsa bu da ikisine dert olsun, otursun konuşsunlar. İşsizlik Sigorta Fonu’nun her dönem sürekli istismar edilmesine karşıyız.” diye konuştu.

‘AK PARTİ’DE DE BİR RAHATSIZLIK VAR DEMEK Kİ’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından dünkü paylaşımına da değinen Özel, şunları kaydetti:

“Gemiyi erken terk etmek isteyenler var. Bizim tarafa atlamak istiyorlar. Genel Başkanım dün akşam onlara ‘Durun’ dedi. CHP’nin iktidarda olduğu dönemde bugünkü gibi bir ilişkiye gerek yok ki. ‘Beşli çetecikler’ reis değiştirmek istiyor. Bizde reis olmayacak, hukuk olacak. Kemal Bey ilişki kurması gerekenlerle kurar ama bugünün suçluları, devletin borçlularıyla… Kamulaştırmalar yapılacak, makul karınızı alırsınız. Özal’ın yaptığı otoyoldan kaça geçiyorsak, sizinkinden de o kadara geçilecek. Bunların hepsi kamulaştırılacak. Ümit ederiz otoyollardaki gişeleri balyozla kırma törenleri yapacağız. Bu ülkede kolay, hızlı, güvenilir ulaşım, zenginlerin kullanabildiği bir şey olmaktan çıkacak artık. ‘Beşli çetelerin’ köprülerini, Türk milletinin köprüleri haline getireceğiz. Bundan emin olsun, bizim kapıyı çalmasınlar.”

AKP’LİLER CANİKLİ’Yİ NEDEN SAVUNMUYOR?AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli hakkındaki bazı iddiaları sıralayan Özel, bu konuların Meclis tarafından araştırılıp incelenmesini istedi. Özel, “AK Parti Grup Başkanvekili, Canikli ile ilgili niye konuşmuyor? Ömer Çelik niye savunmuyor Canikli’yi? Canikli’ye sahip çıkan tek AK Parti’linin Canikli olması enteresan değil mi? 10 milyonun üzerinde üyeleri var, erime de ama, bir tek Canikli mi savunur kendi kendini? AK Parti’de de bir rahatsızlık var demek ki. Canikli’ye sahip çıkanlar bir ortaya çıksın görelim. Tarih önünde Canikli ile bir onlar da mahcup olur.” sözlerini sarf etti.

CANİKLİ’YE ‘ŞİRKETLERE ÇÖKME’ SUÇLAMASI
AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin TMSF’ye devredilen şirketlere çöktüğü ve yolsuzluk yaptığı iddia edilmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Canikli’nin Ertunç Laçinel adlı akrabasının Boydak Holding’e kayyım olarak atandığını öne sürmüş, “15 Temmuz sonrası FETÖ ile iltisaklı olan şirketleri aldılar, TMSF’ye devrettiler. Başlarına da kayyum atadılar. Sonra piyasada simsarlar dolaşmaya başladı” demişti.

Kılıçdaroğlu, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir yakınını getirip Boydak Holding’e kayyum olarak atıyor. Bir süre sonra, ‘Slovakya’da depo yapmamız lazım’ diyorlar. 20 milyon Euro gönderiyorlar. Deponun sahibi Ertunç Laçinel, aynı zamanda kayyum. Bu para ve adam da yok. Canikli hiç konuşmuyor. Buradan Canikli’ye sesleniyorum; niye konuşmuyorsun, niye koruyorsun?” ifadelerini kullanmıştı.

MHP’YE YÜKLENDİ
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bir gazetecinin MHP tarafından ekonomiye ilişkin kaynaklar hazırlandığını belirterek, değerlendirmesini sorması üzerine Özel, “MHP’nin destek verdiği bir iktidarın ekonomik buhrana girmediği görülmemiştir. Sonunda erken seçim ve baraj altı. MHP’nin ekonomideki marifetleri budur. En yanlış zamanda seçime gitmeyi, en yanlış stratejileri gütmeyi ve yanlarında durdukları herkesi felakete sürüklemeyi marifet bilirler. Marifetleri iltifata tabidir. İltifat almakla değil, reklam almakla övünürler. Gazetelerine, televizyonlarına reklam verirseniz; Genel Başkan Yardımcılarının eşlerini Sayıştay’a sokarsanız; mülakatlarda MHP’lilere torpil yaparsanız, onların gelecek tahayyülü budur, bununla yetinirler. Ülkenin felakete sürüklenmesi onlar açısından bir sorun değildir.” görüşünü paylaştı.

NE OLDU HAKİM? VIN…
CHP’nin, Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin iddialarına yönelik mahkeme kararı anımsatılarak, değerlendirmesinin sorulmasına karşılık Özel, “Hulusi Akar davasında istinaf beni haklı gördü. Ne oldu hakim? Vın. Gezi Davasına şerh yazan hakim mancınıkla vın. ‘Kaşıkçı davasının dosyasını Suudi Arabistan’a veremezsin’ diyen Kahramanmaraş’a vın. Ya aksi olsaydı, mancınığa oturturlardı hakimi, Türkiye sınırlarının dışına atarlardı. Bu, Yargıtay’a, ondan sonra da gerekirse Anayasa Mahkemesi’ne, AİHM’e gidecek. Ama Türkiye’de hukuk yeniden tesis edildiğinde, hakimler mancınıkla atılma riskinden kurtulduğunda kararı yeniden görürüz.” yanıtını verdi.

‘TÜRKİYE 214 İLACA EKONOMİK GEREKÇELERLE RUHSAT VERMİYOR’
CHP Grup Başkanvekili Özel, iktidarın, “dezenformasyon teklifi” olarak bilinen düzenlemenin görüşmelerini 1 Ekim’e bıraktığını, bugünkü Resmi Gazete’de ise “Basın Ahlak Esaslarına Dair 216 Sayılı Genel Kurul Kararı”nın yayımlandığını aktardı. Söz konusu kararların, hiç kimsenin fikri sorulmadan alındığını ve bu kararlarla, muhalif basın yayın organlarını zapturapt altına almayı hedeflediğini öne süren Özel, iktidara gelmeleri halinde, ilk 3 ayda tüm taraflarla görüşerek “basını bir daha kimsenin ele geçiremeyeceği” yeni bir basın düzenlemesi getireceklerini vurguladı.

Eczacıların yarısının iflas etmek üzere olduğunu ifade eden Özel, bu sorunun çözümü için İlaç Fiyat Kararnamesi’nin bir an önce değiştirilmesi gerektiğini anlattı. Güç durumda olanların; beldesinde, mahallesinde ve köyündeki tek eczane olduğuna işaret eden Özel, bu konuda tedbir alınmaması halinde bunun bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkacağını dile getirdi.

Özel, Avrupa İlaç Ajansı’nın 2014 yılından bu yana 279 “hayati” ilaca ruhsat verdiğine, ancak Türkiye’nin sadece 65’ine ruhsat verdiğine de dikkati çekerek, “Türkiye, 214 ilaca ekonomik gerekçelerle ruhsat vermiyor. Bir ülkenin gelişmişliğindeki en önemli ölçütlerden biri yeni tedavi olanaklarına erişimdir. Türkiye’de kalmamış durumda. Daha az yan etki yapan kanser ilacı, ömrü uzatan ilaçlara ‘Kalsın paramız yok’ diyoruz. Ama en büyük köprüleri en uzun vadeli geçiş garantileriyle yandaşlara yaptırmakla övünüyoruz. ‘Beşli çete’ye bulunan para, tedaviye ve ilaca bulunamıyor. Bugün, Türkiye’nin gelmiş olduğu nokta budur.” dedi.

https://www.veryansintv.com/chp-bizim-gemiye-atlamak-isteyenler-var/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.