Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Haluk Levent: Kızılay’dan deprem zedelere verilmek üzere sadece çadır değil gıda da satın aldık

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
Haluk Levent: Kızılay’dan sadece çadır değil gıda da satın aldık Türk Kızlay'ın Ahbap'a çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından canlı yayında açıklama yapan Haluk Levent, "İnsanların acil ihtiyacı vardı, ben o çadırları almak zorundaydım. Sadece ben değil AFAD da Kızılay'dan çadır satın alıyor" dedi. Kızılay'dan konserve gıda ürünü de satın aldıklarını ifade eden Levent, satışa yönelik eleştirilere "Bunların muhatabı ben değilim Kızılay yönetimi karar alır, parayı iade eder, ben orasını bilemem" diyerek cevap verdi
Haluk Levent: Kızılay’dan sadece çadır değil gıda da satın aldık
Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından yıkılan kentlerde hala barınma sorunu yaşanırken Türk Kızılay'ın, deprem bölgesine yardım götüren Ahbap Derneği’ne çadır sattığı ortaya çıktı.

Türkiye gündemine oturan olayın ardından açıklama yapan Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Ahbap’a çadır satışını doğruladı.

Satışı “Maliyetine sattık” diyerek savunan Kınık ayrıca “Ahbap Derneği ve Türk Kızılay işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir.” ifadelerini kullandı.

Ahbap Derneği’nin kurucusu ve başkanı Haluk Levent de dün sosyal medya hesabından bu bilgiyi doğruladı. Levent, bu sabah Fox TV’de katıldığı canlı yayında başında olduğu Ahbap’ın bölgeye götürdüğü yardımların ve Kızılay’dan alınan çadırlarla ilgili detayları paylaştı.

“SATIŞI İNTERNET SİTESİNDE GÖRDÜ ARKADAŞLAR”

Levent, tartışma konusu olan çadır satışıyla ilgili şunları söyledi:

* 15 bin 250 adet çadır aldık. 2 bin 50'si Kızılay'dan alındı. 13 bin 200 tanesi de başka firmalardan alındı. 28 tanesinin faturasını yayınlayacaktık zaten. Arkadaşlar Kızılay’ın internet sitelerinden çadır sattığını görmüşler. Sitelerde var. Ankara Eczacılar Odası da almış biz niye almayalım?

“İNSANLAR ÖLÜYOR ORADA ÇADIR GETİRMEM LAZIM”

* Hemen öğrendik ihracat yapılmak üzere hazırlanan 2050 çadır var. Kızılay’ın iştiraklerinin çadır sattığı piyasada biliniyor. Deprem zamanı veya değil, biliniyor. Ben o an hiçbir şey düşünemiyorum. İnsanlar ölüyor orada, dışarıda tir tir titriyorlar. Benim orada insanlara çadır getirmem lazım.

“20 BİN DE OLSA ALACAKTIM”

* Kızılay’da 2 bin 50 tane çadır vardı. 20 bin olsa satın alacağım. Ben o anda başka bir şey diye düşünemem. İnsanlar ölüyor, eksi 10 derece. Sistemi kimse bilmiyor. AFAD da çadırları parayla, faturalı alıyor Kızılay'dan. Buyurun AFAD yetkilileri yalanlasın. Eğer o yurt dışına ihraç edilecek çadırlar satılacaksa, AFAD da parayla alıyor. Orada bir muhasebe var.

“KONSERVE DE ALDIK”

* Kızılay’dan barbunya, konserve aldık. Muhatap ben miyim? Bir dakika bile önemli. Kızılay yönetimi karar alır, parayı iade eder. Onu ben bilemem.”


Fox TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtlayan Haluk Levent'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dezenformasyon tepkisi
"İlk yapacağınız şey, kış ayı, önce çadır. Onun yanında tabii elimizde ne imkan varsa. Arkamızdan TIR’lar gelmeye başladı zaten. 4 TIR gıda kolilerimiz vardı, hemen onlar geldi. Deprem çok kötüydü böylesini görmedim. Çok acı. Depremin 2. ve 3. günü notlar aldım, genel koordinasyon, çevre ve hayvanlar koordinasyonu, ihtiyaç teyit ekibi, bireysel ve kurumsal bağış iletişim, WhatsApp destek hattı, AHBAP acil teyit, sosyal medya teyit, yazılım ve bilişim çalışmaları. Bunlar bizim yıllardır anayasamız. Bunu hemen oluşturmaya başladık ilk üç günde. Orada devletin kurumlarıyla hareket ederek bugüne kadar geldik. AFAD’la bizim işbirliği protokolümüz var. Elazığ depreminde oradaydık, Giresun’da sel felaketi oldu, ardından İzmir depremi oldu, ardından Marmaris yangını oldu. Hepsinde biz devletin kurumlarıyla birlikte çalıştık. Bu dezenformasyon şeyden oldu, AFAD ve AHBAP iki ayrı kurtarma ekibi. Bunu düzeltmek lazım, yazıktır. AFAD bir devlet, devlet AFAD, bizler STK’yız, AHBAP’lar aslında STK’larla yarıştırılmalı.

"Okyanus ötesi hesapları!"
"(Bu kadar AFAD’la iç içe geçmiş olan AHBAP nasıl oldu da hedef alındı?) Okyanus ötesi hesapları, 'Devlet yok HBAP var' yazmaya başladı. Bu nasıl bir kötülüktür' Biz bir derneğiz, biz orada 30-40 kişiyiz AFAD yüzbinlerce kişi. Biz nasıl devletle yarıştırılabiliriz! Buradan kaç kez söyledim, 4 yıl önceden itibaren AFAD’la çalışmalarımızı zaten yazıp yazıp durmuşum. Siz beni AFAD’la AHBAP’ı nasıl karşılaştırabilirsiniz! Özellikle bazı hesaplar benim hedefe gelmem ve devletle iyi çalışamamam ve bunun sonucunda itiraz etmem için devlet yok AHBAP var dedi. Kesinlikle böyle bir şey yok. Biz devletin karşısında hiçbir şey değiliz.

"Devlet yetkilileri de bence beklemiyordu bu kadarını"
“(İlker Karagöz: Hatay'a gittiğinizde kimse yok değildi vardı demiştiniz.) Arama kurtarma vardı ama yeterli değildir. Çünkü bir anda 8 yerde binalar yıkılmış. Devlet yetkilileri de bence beklemiyordu bu kadarını. Onun tartışmalarını halk ile yönetim arasına bırakmak benim dernek başkanı olarak söylemem gerekendir.

"Hükümet ayrı devlet ayrı bir şeydir"
"Devlet hükümetin bir bakanı değil ya da sayın cumhurbaşkanımız değil devlet herkes, belediye başkanı da enkaz altında olan insanlar da devlet biz de devletiz. Hükümet ayrı devlet ayrı bir şeydir. Devletin tamamı oradaydı. Ha elinden bir şey gelmiş gelmemiş o benim konum değil. Yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum, ben gittiğimde sayın Hulusi Akar, Mehmet Ersoy ve Fahrettin Koca’yı gördüm. Görmedim mi diyeyim!

"Maalesef o tür hesaplar çıktı ve bu hesaplardan da bilgi alan Türkiye’de kendi alan yaratmak isteyen hesaplar var. Cumhurbaşkanlığı en baştan bizleri de aradı, fakat hesaplar sanki ben devletin karşısındayım diye, hala da yazıyorlar. Bunlar kendilerini devlet gören hesaplardır.

"Benim siyasi partilerle alakalı bir durumum yok"
"MHP içerisinde devlet bahçelinin önüne bir anda bir cümle geldi. MHP’nin bütün örgütleriyle ben görüşürüm, kimsenin sorunu yok benimle. Benim siyasi partilerle alakalı bir durumum yok. Bunun hesaplaşmasını sonraya bıraktım çünkü şu anda bunları konuşacak durum yok. Çünkü biz depremde canlarla uğraşıyoruz. Siyasi politik tartışmalara girmek istemiyorum. AK Parti içinden bir yerin il başkanı bir tw attı sonra sildi. Burada bir algı var bu hesaplar kendilerine alan açmak istiyorlar ve sürekli yalan söylüyorlar. AHBAP’ın devlet kurumlarıyla bir sorunu sıkıntısı yok. Bundan birkaç gün önce sorunlar yaşamaya başladık bakanlarımızla görüştük sağolsunlar çözdüler. Devletin kademeleriyle alışıyoruz.  Benim muhalefetle de devletin kademeleriyle de eşit şekilde dayanışmam var. AHBAP politik bir kimlik değil bir yardım derneği.

"15 bin 250 adet çadır alımı yaptık, bunun 2 bin 50’si Kızılay’dan alındı"
"15 bin 250 adet çadır alımı yaptık. Bunun 2 bin 50’si Kızılay’dan alındı. 13 bin 200 tanesi de başka firmalardan alındı. 4 bin 590 ısıtıcı, 419 jeneratör, 11 bin 390 yatak, 7723 nevresim, 3935 yastık, 827 yorgan. Diğer yorganları başka yerden temin ettik. Konteynerlerin alımlarıyla beraber bunlar 600 milyon TL’yi geçen paralar.

Kızılay'dan satın alınan çadırlar
"Deprem zamanı maalesef halkımızın çok büyük bir kısmı seferber oldu ben artık onlara çılgın Türkler diyorum. Ülkemizde yaşayan hangi etnik kökene sahip olursa olsun bir Türk kavramı vardır ya hepsine çılgın Türkler diyorum. Ama istismarcı insanlar da vardır. Mesela kira artışlarından tutun da elindeki malı saklamak. Depremin ikinci günü çadır bulamadık. Birkaç arkadaşımız var geceleri çıkıyoruz, içeriden hala sesler geliyor. O nasıl bir duygu biliyor musunuz! Allah yaşatmasın. Akşamları oturup geceleri yalnız kaldığımızda çok ağladık. Çocuk sesleri ya çok kötü bir şey, insanlar yağmurda donuyor. Ben o esnada çadır bulamamışım. Çadır yok. Bakın bu bulduklarımız daha birkaç gün önce gelmeye başladı. Arkadaşlar Kızılay’ın internet sitesinden çadır sattığını görmüşler. Kişisel değil bu. Hatta Ankara Eczacılar Odası da almış. Biz niye almayalım. Ben şu an sorgulayabilir miyim! Hemen, öğrendik 2 bin 50 çadır ve ihracat yapılmak üzere hazırlanan çadırlar bunlar. 20 bin satın olsa satın alacağım. Kızılay’ın iştiraklere çadır sattığı biliniyor ama ben şu an hiçbir şey düşünemiyorum ben o anda aman efendim Kızılay olmuş toplum ne der diye düşünemem. 10 bin tane de olsa alacaktım. Fiyatı uygun mu? Uygun. Biz 19 küsur bin liraya alabildik. Biraz indirim yaptırabildik. 19 küsur bin, artı KDV, artı nakliye, bunlar 22 bin liraya gelebiliyor. Ben geçen yıl Fransa’dan helikopter getirdim 1 milyon Euro verdim, çok da iyi çalıştı, devlete ben stopaj olarak 200 bin Euro verdim. Devletin hizmetine verdiğim halde. Ama bu hakikaten gelirler dairesine baktık. Yeni bir kanun çıkması lazım ben stopaj gelmeyeyim diye. KDV de öyle. Kurumlar arasındaki şeyi neden almadınız denemez, yoksa sistem batar.

"Ben onları almak zorundaydım"
"(Siz o gün o çadırları almasaydınız o çadırlar depoda mı kalacaktı?) Ben o gün o çadırları almasaydım bilmiyorum. Ben onları almak zorundaydım. Bugün yine aynı şartlar olsaydı yine almalıydım. 

"Şaşırmaya vaktim var mı?"
"(İlker Karagöz: O depoda depremin üçüncü gününde çadır olduğunu duyduğunda ne düşündün?) Şaşırmaya vaktim var mı? Sevindim üzülmedim ki. Çünkü yüzlerce insan beni gördüğünde sarılıyor çadır istiyor. Var, AFAD'ın benden önce verdiği çadırlar var. AFAD emin olun 30 bine yakın çadır dağıttı. Biz daha bir tane çadır dağıtmadık, AFAD devlet, Ama biz de dağıtalım. Bizi de saranlar var, yetmeyebiliyor.  Lojistik olarak her yere yetişemeyebilirsiniz. Çadır isteyenlere ben sağlamam lazım. O anda 2 bin 50 kişi burada bir ferahlık. Dün bir arkadaşım yazmış ‘çadırlar 11 bin lira sen 20 bin lira vermişsin’ yapmayın. Tam izolasyon çadır olmaz. Herkes her yerden arar benim çadır 10 in lira benim çadır 3 bin lira, yalan. Yapmayın. Ben 3 yerden denetim yiyeceğim! Bana bağış yapan insanların parasını namusum gibi korumak zorundayım. Kim ne derse desin.

"Biz amatör ruhlar çalışıyorduk bir anda kurumsallaşmada hatalar olabilir"
"Biz bir anda 50 kat büyüdük bu depremde çünkü çok para geldi. Biz amatör ruhlar çalışıyorduk bir anda kurumsallaşmada hatalar olabilir. Biz her şeyi hatasız yapacak insanlar değiliz ki, biz de etten kemikteniz. Eksikliklerimiz, heyecanlarımız var.

Kızılay'ın çadır ve gıda satışı yapmasına: Bu benim konum değil
“(İlker Karagöz: Kızılay AHBAP’a gıda da sattı) Benim eksiliğime verin bir şey olursa benim muhasebeyle çok iletişimim yok ama ne varsa alın dediğim için ekibime. Vaktiniz varsa rapor gelir kaç tane ne aldık diye hemen çıkartabilirim. Bakın tekrar ediyorum Kızılay’ın satması benim konum değil. Bu konu bende değil. Ben şu anda şu saatte buraya çıkışım bir zaman kaybı. Bu sabah bizim konumuz Kızılay değildi. Deprem faaliyetleriydi. Çok konuda da konuşamıyoruz ama konuşacağım şeylerden biri şu bizler şu anda bile oraya gıda göndermek durumundayız. Bazı arkadaşlarımız çok kolay zannediyorlar, oturup yazarsınız. Oturup yazan arkadaşların da fikirleri var yararları var illa ki deprem bölgesine gelmek gerekmiyor ama oturduğunuz yerden o şartları göremezsiniz.

"İstifa etmek istiyorum"
"Baktılar ki AHBAP’ın raporları iyi nasıl vurabiliriz. Bari bu deprem döneminde yapmasaydınız. Çok üzücü şeyler yaşıyoruz. Emin olun dün istifa edebilirdim. Yaptığımdan eminim. O kadar bırakmak istiyorum ki. Müzisyenim ben ya. Ben 6 yıldır her gün eve geleceğim bulaşık yıkayacağım. Her gün evlere gittim ben 6 yıl. Her birine yardım gitti. Bir ekip kurmuşlar, Twitter'dan tek tek bütün ailelere o para geldi mi diye sormuşlar. 6 yıldır gittiğim ailelerden bir tanesi çıksın, o para bize gelmedi desin, vallahi billahi istifa edip şerefsizliğimi ilan edeceğim. Yapmayın! 6 yıldır gittiğim aileleri aramışlar. (Kim bunlar?) Bence hükümete yaranmaya çalışan WhatsApp grupları. Hükümetle ilgili öyle bir şey olsa bizim eylemlerimiz engellenirdi engellenmedi. Bırakmak istiyorum ama o kadar para gönderilmiş, onun sorumluluğundayım."


https://t24.com.tr/haber/ahbap-baskani-haluk-levent-biz-devletin-karsisinda-hicbir-sey-degiliz,1094792

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/son-dakika-haluk-levent-kizilaydan-sadece-cadir-degil-gida-da-satin-aldik-7604490/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.