Binance üzerinde bitcoin btc xrp ada eos eth shib wink xlm bnb link uni ltc usdt doge dot sol vet ass trx btt fil neo xmr xtz atom avax cake rune dash chz sushi paribu btcturk bitcin bitexen
Yukarı Çık Çapası Kodu
Son Dakika

Apple Logosuna Takılan Bir iPhone'u Düzeltmenin 6 Yolu

Yazı Boyutunu Büyütüp-Küçültme +Aa-
→ Reklamlar ←
→ Reklamlar ←
-- --
iPhone'unuz Apple logosuna takıldıysa ve açılmıyorsa ne yapacağınızı öğrenin. Panik yapmayın, genellikle kendiniz düzeltebilirsiniz.

Birdenbire iPhone'unuzun Apple logosuna takılıp kaldığını ve Ana Ekran'ı bile yüklemediğini gördüğünüzde bu çok büyük bir güçlüktür. İyi haber şu ki, telefonunuz muhtemelen bozuk değil. iPhone'unuz Apple logosunu gösterirken takılıp kaldığında kullanabileceğiniz birkaç çözüm vardır.

Bu yazıda, iPhone'unuzun neden Apple logosunda takılı kalabileceğini anlatacağız ve ardından bu sorunu kendi başınıza çözmenin tüm farklı yollarını göstereceğiz.
iPhone'unuz Neden Açılmıyor ve Apple Logosunda Takılıyor?
iPhone'unuz Apple logosunda donup kalıyorsa ve sürekli kapanıyorsa paniğe kapılmayın. Bu sorun sandığınızdan daha yaygın. Çoğu durumda, bir cep telefonu teknisyenine gitmenize gerek kalmadan tamir edebilirsiniz.Her şeyden önce, iPhone'unuzun neden Apple logosuna takılıp kaldığını tartışalım. iPhone'unuzun bu açılış aşamasını geçememesinin birkaç nedeni vardır, örneğin:
- Telefonun yazılımı bozuk. Bu sorun, veri aktarımı sırasında veya en yeni iOS güncellemesini eski bir iPhone modeline yüklerken ortaya çıkabilir.
- Bozuk dosyaları bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden geri yüklediniz veya aktardınız.
- iPhone hapse atıldı ve önyükleme döngüsü gibi bazı yazılım sorunlarına neden olmuş olabilir.
- iPhone'unuzu düşürdünüz ve darbe bazı dahili bileşenleri bozdu.
- iPhone'unuz sudan zarar görmüş. iPhone'un suya dayanıklı olmasına rağmen su geçirmez olmadığını unutmayın.

iPhone'unuz düzgün açılmadığında farklı ipuçlarımız var , ancak gerçek şu ki, soruna her derde deva bir çözüm yok. Aşağıda, Apple logo ekranında sıkışıp kalan çok sevdiğiniz iPhone'unuzu yeniden canlandırmanıza yardımcı olabilecek bazı onarım ipuçları verilmiştir:


1. iPhone'unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlayın
iPhone'unuzu yeniden başlamaya zorlamak bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Ancak, farklı iPhone modelleri yeniden başlatmak için farklı yöntemler gerektirir.


iPhone 8, iPhone SE (2. nesil) veya Daha Sonrası için
Sesi Aç düğmesine basın ve bırakın , ardından Sesi Azalt düğmesiyle aynı şeyi yapın . Ardından , Apple logosu görünene kadar telefonun Yan düğmesini basılı tutun. Bunu doğru sırayla yapmayı unutmayın, aksi takdirde telefonunuz SOS kişilerinize kısa mesaj gönderebilir.

Yeniden başlatma aşamasında, güç kapatılmadan önce ekranın yanıp sönmesi normaldir. Yeniden başlatılacak ve bir önyükleme döngüsüne girmeyecek. Bu işlem çoğu sorunu çözer, ancak çalışmadığı istisnalar olabilir.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus için
Yan düğme ile Ses Kısma düğmesini aynı anda basılı tutun . Bırakmadan önce telefon yeniden başlayana ve Apple logosu yeniden görünene kadar birkaç saniye bekleyin.

iPhone 6S, iPhone SE (1. nesil) veya Önceki Modeller için
Apple logosu kaybolana kadar Ana Ekran düğmesini ve Uyut/Uyandır düğmesini birkaç saniye basılı tutun . Logo göründüğünde, iki düğmeyi bırakın.

2. iOS'u yeniden yükleyin
Zorla yeniden başlatmanın ardından iPhone'unuz Apple logosunda hâlâ donmuş durumdaysa, bunun yerine iOS'u yeniden yüklemeyi deneyin. Telefonunuzun bir güncellemenin ortasında kesintiye uğraması ve iOS'un bozulmasına neden olması ihtimali yüksektir.


iPhone'unuzu bir bilgisayara bağlayın. macOS Catalina veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız önce Finder'ı açın . Windows PC veya macOS Mojave veya önceki bir sürümüne sahip bir Mac kullanıyorsanız, bunun yerine iTunes'u açın .

iPhone'unuzu Finder veya iTunes'da bulun. Bağlandıktan sonra, iPhone'unuzu yeniden başlatmaya zorlayın ve iPhone'unuzda bir bilgisayar simgesi gösteren Kurtarma Modu ekranını görene kadar işlemle ilgili düğmeleri basılı tutmaya devam edin.

Güncelleme veya geri yükleme seçeneklerini alırken Güncelle öğesini seçin . Bilgisayarınız, verilerinizi silmeden iOS'u indirip yeniden yükleyecektir.

3. Sistem Onarım Programlarını Kullanın
Önceki iki çözüm başarısız olursa, ücretli veya ücretsiz sistem onarım programları kullanmayı düşünün. Bu programlar, iPhone 11 cihazlarının Apple logosuna takıldığı kötü şöhretli olay da dahil olmak üzere çeşitli iPhone sorunlarını çözmek için kullanışlıdır.


Sistem kurtarma programlarına örnek olarak iMyFone Fixppo, Dr. Fone, TunesKit, Reiboot ve FonePaw verilebilir.


4. Fabrika Geri Yüklemesi Yapın
iPhone'unuz açılmadığında çözümlerden biri fabrika geri yüklemesi yapmaktır. Bu seçenek, telefonunuzdaki tüm verileri silecektir. İPhone'unuzun verilerini bilgisayarınıza veya iCloud'a yedeklerseniz, verilerinizi daha sonra kurtarmak çok daha kolay olacaktır .


- Bir yedeğiniz yoksa, bu adımı tamamladığınızda tüm verilerinizi kaybedersiniz.

Fabrika geri yüklemesini tamamlamak için, önceki bölümlerde açıklandığı gibi Kurtarma Moduna girin. Ancak şimdi, iPhone'unuzu güncellemeyi seçmek yerine, bunun yerine bilgisayarınızda Geri Yükle seçeneğini seçmelisiniz . Bunu yalnızca önceki seçenekleri tükettikten sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

5. Bir DFU Geri Yüklemeyi Deneyin
Cihaz Üretici Yazılımı Güncelleme modu (DFU modu), iPhone'unuz için, tamamlanmamış tüm yazılımların ve sabit yazılımların üzerine yeni kod yazan bir geri yükleme seçeneğidir. Sonuç olarak, DFU modu kullanılarak düzeltilebilecek epeyce iPhone sorunu var.

Fiziksel olarak zarar görmüş cihazlar için önerilmese de, iPhone'unuz bu kategoriye girmiyorsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

iPhone'unuz Apple logosuna takılıp kaldığında bu çözümü uygulamak için üç ana adım vardır. Öncelikle, iPhone'unuzu bir bilgisayara bağlamak için MFi sertifikalı bir USB kablosu kullanın. İkinci olarak, iPhone modelinize göre aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

iPhone 8, iPhone SE (2. nesil) veya Daha Sonrası için
Bu adımları takip et:

- Sesi Aç düğmesine basın ve hemen bırakın, ardından Sesi Azalt düğmesiyle aynı şeyi yapın.
- Yan düğmeyi basılı tutun . Ardından, siyah bir ekranla karşılaştığınızda Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun.
- Bu düğmeleri yaklaşık beş saniye basılı tutmaya devam edin. Ardından, Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Yan düğmeyi bırakın.
- Bilgisayarınızda görüntülenen istemleri izleyin.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus için
Bu adımları takip et:

- Yan düğmeyi Ses Kısma düğmesiyle birlikte basılı tutun .
- Yan düğmeyi bırakmadan önce bu düğmelerin her ikisini de sekiz saniye basılı tutun .
- Bilgisayarınız akıllı telefonunuzu onaylayana kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun .

iPhone 6S, iPhone SE (1. nesil) veya Önceki Modeller için
Bu adımları takip et:

- Uyut/Uyandır düğmesini Ana Sayfa düğmesiyle birlikte basılı tutun .
- Bu düğmeleri yaklaşık sekiz saniye basılı tutun, ardından Uyut/Uyandır düğmesini bırakın ancak Ana Sayfa düğmesini basılı tutmaya devam edin.
- Bilgisayarınız iPhone'unuzu tanıyana kadar Giriş düğmesini basılı tutun .

Son olarak, her iPhone modeli için son adıma ulaştıktan sonra ekranın siyah kaldığından emin olun. Varsa, artık DFU modundadır ve bilgisayarınızdaki istemleri izlemeniz gerekir.

Ancak, iPhone ekranını veya iTunes simgesini görürseniz, bunun yerine Kurtarma Modundadır. iPhone'unuzu bilgisayarınıza yeniden bağlayın ve yukarıdaki talimatları tekrarlayın. Bu kez zamanlamayı doğru yaptığınızdan emin olun.

6. Bir Apple Mağazasında Tamir Edin
Yukarıdaki tüm seçenekleri tükettiyseniz, iPhone'unuzu profesyonelce tamir ettirmenin zamanı geldi. iPhone'unuz hâlâ garanti kapsamındaysa Apple, sıvı hasarı gibi başka bir şekilde hasar görmemiş olması koşuluyla onarımı ücretsiz olarak karşılamalıdır.


Telefonunuzu tamir ettirmek, gizli donanım sorunlarını ortaya çıkarabilir. Örneğin, iPhone'unuzun mantık kartı zarar görmüş olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir, bu nedenle Apple logosuna takılıp kalıyor.

Bu nedenle, yakınınızda bir Genius Bar varsa Apple Store randevusu almaktan çekinmeyin .

iPhone'unuz Apple Logosunda Takıldığında Basit Çözümler
iPhone'unuz Apple logosuna takıldığında, yapılacak en önemli şey buna neyin sebep olabileceğini bulmaktır. Ardından, sorunu çözmenize yardımcı olması için yukarıda listelediğimiz çözümleri deneyebilirsiniz. Her şey başarısız olduğunda, iPhone'unuzu düzeltmeyi lütfen profesyonel teknisyenlere bırakın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


İnd | Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Yandex Memurlar Kamu personeli memur adayları sağlık personeli meb personeli memur alımı kamu personeli alımı KPSS ve sınav haberleri Memurlar Haber sitesi Memur alımı, memur maaşları, memurlar için haberler, öğretmen haberleri, öğretmen atamaları, memur zamları, 4c, 4b, iş ilanları, memur ilanları, kpss haberleri Memur Site'de
Bedava MP3 Download, MP3 indir, Ücretsiz MP3, Dangerous MP3, Dangerous MP3Yerli ve yabancı hd film izle, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile en güncel filmleri 1080p kelimeleriyle sitemize gelenler için uyarıdır. Sitemizde hiçbir MP3 ve Türkçe Dublaj Full HD ve Türkçe Altyazılı 1080p İzle Tek Parca 4k 1080p Full HD filmi seyret Full Film bulunmamaktadır! Sadece bazı sitelerden dış bağlantı alınarak tanıtım amaçlı bir kaç şarkı bulunabilir. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı için korsan müziğe hayır! Internetten mp3 yüklemek yerine onların kaset ve cd'lerini alarak destek olalım.
Günümüzün en büyük hobilerinden birisi hiç kuşkusuz TV izlemektir. Canlı TV sitemiz TV izlemeyi siz kullanıcılarına kolaylaştırmak için kurulan bir platformdur. Sitemizde tüm kanalları kesintisiz ve donmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.
aktüel, ürünler, kataloğu, broşürü, insert, indirim, kampanya, promosyon, a101, bim, şok, market,aktuel katalogu
YASAL UYARI;

Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum,analiz ve tavsiyeler, yorum,analiz ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun ve doğru sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.memursite.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Sitemizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Sitemizdeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitemizdeki bilgileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlık problemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak doktorunuza muayene olarak bulabilirsiniz. Bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen Kullanıcılar ve Üyelere aittir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir, siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
Memursite.com haber, yorum ve reklam için - İletişim: reklam@memursite.com
OcakŞubatMartNisanMayıs Haziran Temmuz Ağustos EylülEkimKasım AralıkPazartesiSalıÇarşambaPerşembeCumaCumartesiPazar  2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. Maps1*Maps2*Maps3*Maps4*Maps5*Maps6*Maps7*Maps8*Maps9*Maps10*Maps11*Maps12*Maps13*Maps14*Maps15*Maps16*Maps17
TRT 1, Kanal D, Atv, Show TV, Star TV, Kanal 7, Tv 8, Fox TV ve online ücretli dizi ve film platformlarının Netflix, BluTV, puhutv, exxen, amazon prime, FOXPlay, beIN CONNECT, Filmbox Live, Mubi, D-Smart GO, Turkcell TV Plus, Tivibu, YouTube gibi sitelerin ücretli içeriklerini en sevdiğiniz dizileri, en beğendiğiniz filmleri ücretsiz olarak kendi sitelerinden izleyiniz.